שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בולים חדשים מלמדים את שפת הסימנים

  סדרה בת חמישה בולים תלמד אתכם לומר בשפת הסימנים מילים כמו אהבה, נשיקה, חברות, תודה ולהתראות. זאת כדי להעלות את המודעות למאבק החירשים להשתלב בחברה בישראל ולהפוך את שפת הסימנים לשפה רשמית

  איך אומרים אהבה בשפת הסימנים? ונשיקה? מילים אלו ונוספות יופיעו מעתה על חמישה בולים בסדרה שהושקה היום (ג'). הסדרה הופקה במסגרת פעילות של המכון לקידום החירש שמטרתה להפוך את שפת הסימנים לשפה רשמית בישראל, מה שיחייב הצבת מתרגם לשפת הסימנים בכל אירוע רשמי, כדי שגם מי שאינו יכול לשמוע יוכל להבין את הנאמר.

   

  המכון לקידום החירש, בשיתוף השירות הבולאי בדואר ישראל, יצר חמישה בולים שעליהם המילים אהבה, נשיקה, חברות, תודה ולהתראות כפי שהן מבוצעות בשפת הסימנים, כדי להכיר לציבור את התנועות ולחשוף אותו בכלל לשפת הסימנים:

   

   

  חדשות בריאות נוספות:

   

  "כשאומרים לאדם חירש 'תודה' או 'בבקשה' בשפתו, נותנים לו להרגיש שייך", אומרת יעל קקון, מנהלת המכון לקידום החירש. "לחירשים יש זכות להשתתפות שוויונית ופעילה בחברה, בכל תחומי החיים, ולחינוך מלא בשפתם. הכרה רשמית בשפת הסימנים תוכל להפחית מעט ממוגבלות זו, גם אם לא להסיר אותה לחלוטין.

   

  "כשרוצים לכבד אדם פונים אליו בשפתו, ואנו מקווים שהבולים יהוו צעד נוסף בדרך להכרה בשפת סימנים כשפה רשמית בישראל".

   

  "ההנפקה היא יוזמה מבורכת של עובדי השירות הבולאי בדואר ישראל", מוסיף ירון רצון, מנהל השירות הבולאי, "במטרה לעורר מודעות לאוכלוסיית כבדי השמיעה והחירשים, עם סימנים של מחוות אנושיות מרגשות משפת הסימנים.

   

  "בולים אלה מיועדים לשימוש שוטף נרחב בדואר ישראל, כך שרוב עם ישראל ייחשף למסרים חשובים אלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  להפוך את שפת הסימנים לשפה רשמית בישראל. הבולים החדשים
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים