שתף קטע נבחר

היוהל"ן: "רוצה לראות חרדיות בצבא"

חרדיות בצבא? זה כבר קורה בשטח. פטור לדתיות? הגיע הזמן לצמצם את ההצהרה. רבנים המתנגדים לשירות? שיבואו לראות בעיניים כיצד השטח מנצח. בראיון חג מיוחד ל-ynet קובעת יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים כי אין תפקיד שבנות המגזר לא יכולות לעשות בצבא

 

 

שאלת גיוסן של בנות לצבא הפכה בחודשים האחרונים לפולמוס נוקב בציונות הדתית בין השמרנים לליברלים, ובין הרבנות הראשי ורבנים מרכזיים בזרם הדתי, לצה"ל ולמדינה. אבל אם תשאלו את יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, תא"ל רחל טבת-ויזל - זהות המנצח ידועה מראש: המתגייסות עצמן.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

 

תא"ל טבת-ויזל המתגוררת בשוהם, היא אישה דתייה שהתגייסה לצה"ל "אחר מהצבא של היום", כדבריה. בראיון חג מיוחד לאולפן ynet היא מבהירה כי כמי שמשתייכת למגזר לא תשמיע מילה רעה על פוסקי ההלכה האוסרים את השירות, אך קוראת לרבנים "בואו תראו מה קורה אצלנו", כדי להפריך את החששות, "ואני מקווה שהם יגיעו".

 

עושים פסח בערוץ היהדות:

 

"יש היום אלפי בנות דתיות בצה"ל בשרות חובה וקבע", היא אומרת, ומבהירה כי מדובר במיינסטרים של המגזר, ב"טובי בנותינו". "תראה נשים בכיסויי ראש ובחצאיות ארוכות. בחיל המודיעין יש 'בִּּיצה' של ממש (ביצת רווקוּת - ק"נ וי"ז) של חיילות וחיילים דתיים ודתיות. משם יוצאים רוב השידוכים היום".

 

לצמצם את הפטור

בנימה רצינית יותר מגלה תא"ל טבת-ויזל כי בצה"ל משרתות כיום אפילו נשים חרדיות בתפקידים טכנולוגיים

("קבוצה קטנה, במספרים הולכים וגדלים, הייתי רוצה לראות יותר"), ותומכת בצמצום הפטור משירות לכל נערה המצהירה כי היא דתייה ("כל עוד החוק לא ישונה - אין לצבא הרבה מה לעשות נגד המתחזות").

 

בעוד הרבנים משתמשים בנושא ההטרדות המיניות כחלק מנשק ההסברה נגד השירות הצבאי, מצביעה טבת-ויזל על ירידה במספר ההטרדות המיניות בצבא ("אחת משלוש? אצלנו זה אחת משמונה!"), מבטיחה שגיוס מוגבר של חרדים לא יפגע במעמד החיילות ("נערכנו לזה שנים, לא תהיה הדרת נשים"), ומבטיחה להמשיך להיאבק למען זכויות הלהט"בים ("צה"ל הוא מהגופים הסובלניים ביותר לעניין").

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קוראת לרבנים לבוא לראות בעיניהם. תא"ל רחלי-טבת ויזל
מומלצים