שתף קטע נבחר

יום כדור הארץ: "ישראל עדיין לא מדינה ירוקה"

ב-190 מדינות בעולם, וגם אצלנו בישראל, מציינים את יום כדור הארץ ה-44. אילו אירועים יתקיימו ברחבי הארץ ומה האתגר הסביבתי הבא שלנו? צפו בדיון באולפן ynet

יום כדור הארץ מצוין היום (ג') זו השנה ה-44 בהשתתפות יותר ממיליארד איש ב-190 מדינות בעולם, השנה בסימן ערים ירוקות. נאור ירושלמי, מנכ"ל חיים וסביבה - ארגון הגג של הארגונים הסביבתיים - התארח באולפן ynet וסיפר על מצבה של ישראל מבחינת איכות הסביבה.

 

 

יום כדור הארץ צוין לראשונה בארה"ב בשנת 1970 בשורת הפגנות שנועדו להעלות את המודעות לשמירה על הסביבה. בשנת 2005 נקבע באו"ם שהיום יחל ב-22 באפריל וערים ברחבי העולם מציינות אותו באירועים ופעילויות סביבתיות שונות.

 

עוד כתבות בערוץ כלכלה ירוקה :

כל הדרכים לעידוד התנהגות סביבתית

חשמל זורם על גג ביתם: מייצרים חשמל לבד

תחבורה, מים, צפיפות: כך תזהו שכונה מקיימת
ביוב וחיידקים צואתיים בצינורות ניקוז לחופים

 

בישראל בשנים האחרונות אוחד היום עם אירועי שעת כדור הארץ (שכבר צוינה בעולם ב-29 במרס) אולם השנה זה לא קרה, ראשית מכיוון שהיום נטמע קצת בתוך אירועי פסח ושנית מכיוון שעיריית תל אביב כבר לא מובילה אותו כמו בשנים עברו.

 

בדיון באולפן ynet אמר נאור ירושלמי, מנכ"ל חיים וסביבה, כי ישראל עדיין רחוקה מלהיות מדינה ירוקה, אם כי בעשור האחרון נרשמה קפיצת דרך במודעות לנושא. לדבריו, אחרי שהישראלים התרגלו למחזר בקבוקים ועיתונים, השלב הבא הוא "הפרדת פסולת, חיסכון באנרגיה, חיסכון במים, לנסוע פחות ברכבים פרטיים, לגור פחות בפרברים ויותר בערים". לדבריו, מדובר ביעד לא קל, אך על הממשלה להוביל את המדיניות בנושא.

 

אירועי יום כדור הארץ בישראל

נס ציונה: העירייה מארגנת תצפיות בכוכבים, הרצאה, סרט וכיבוי אורות לשעה אחת. לחצ/י כאן לפרטים נוספים

 

הגן הסולארי בבנימינה: פעילות לכל המשפחה, סרטים, הרצאות והפעלות. לחצ/י כאן לפרטים נוספים.

 

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע: כנס יום כדור הארץ של תא מגמה ירוקה ואגודת הסטודנטים עם ח"כ תמר זנדברג. לחצ/י כאן לפרטים נוספים

 

תל אביב: אירוע רכיבה של ישראל בשביל אופניים

בכיכר הבימה. לחצ/י כאן לפרטים נוספים.

 

ברחבי הארץ: ה"סביבתרום" של מגמה ירוקה. לחצ/י כאן לפרטים נוספים

 

רמת הגולן: הפגנת תושבים נגד הפיכת האזור לאתר קידוחי נפט. לחצ/י כאן לפרטים נוספים.

 

המועצה האזורית חוף השרון: יום של פעילויות שיסתיים בכיבוי אורות לשעה אחת. לחצ/י כאן לפרטים נוספים.

 

אשדוד: צעדה בחוף י"א להצלת החופים וקידום התיקון לחוק החופים. לחצ/י כאן לפרטים נוספים .

 

חיפה: העירייה תציין את יום כדור הארץ ביום חמישי, בשילוב עם שעת כדור הארץ. אירועי היום יפתחו על ידי ראש העירייה יונה יהב בשעה 09:00 בטקס במרכז קריגר לאמנויות הבמה. אחריו ייפתח כנס המדוזולוגיה במסגרתו ייפגשו תלמידים מחו''ל עם תלמידי חטיבות הביניים מישראל ויעסקו במשך יומיים במשימות בתחום הקיימות הימית.

 

עוד אירועים בולטים - צעדת התושבים המסורתית בטיילת חוף דדו  תחל בשעה 16:00 בחוף סאן-ביץ'; בשעה 20:00, במסגרת ''שעת כדור הארץ'', יכובו האורות במבני הציבור של חיפה ובגנים הבהאים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
תל אביב כבר לא מובילה
צילום: shutterstock
נאור ירושלמי
מומלצים