שתף קטע נבחר

מעון רה"מ ינותק מזרם: לא שילם חשבון חשמל

משרד האנרגיה בפקיסטן משיק קמפיין נגד לקוחות שלא משלמים עבור צריכת החשמל. ערים שלמות ינותקו ואיש לא חסין - אפילו לא ראש הממשלה והנשיא

מבוכה גדולה לראש הרשות המבצעת במדינה המוסלמית: משרד האנרגיה של פקיסטן הודיע היום (יום ג') כי ינתק את אספקת החשמל לכמה ערים מרכזיות, ואפילו לביתו של ראש הממשלה נוואז שריף בצעד חריף נגד לקוחות שלא שילמו את חשבונות החשמל שלהם.

 

עוד חדשות בעולם :

מסע ירי ב-FedEx: "היורה נראה כמו רמבו"

לבד? בואו לשתות קפה עם המומינים

תנינים איראנים נלחמים בסנקציות הנושכות

פליטים סורים מוצאים נחמה ב"יוגה צחוק"

 

הכלכלה הפקיסטנית ניזוקה לעתים קרובות מהפסקות חשמל יום-יומיות שנמשכות עד 12 שעות, בין היתר משום שמשפחות, פוליטיקאים ובירוקרטים בעלי השפעה לא משלמים את חשבונות החשמל שלהם, ואילו העניים לא עושים זאת משום שאין להם כסף לשלם עבור צריכת החשמל שלהם.

 

מחזה נפוץ בפקיסטן. עלטה בעיר רוואלפינדי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מחזה נפוץ בפקיסטן. עלטה בעיר רוואלפינדי(צילום: AFP)
ראש הממשלה שריף הבטיח שתיקון בעיית ניתוקי החשמל עומדת בראש סדרי העדיפויות שלו. אלא שהיום הודיע שר האנרגיה והמים כי הקמפיין החדש נגד תושבים שמתחמקים מתשלומי חשבונות חשמל יכלול גם את ראש הממשלה עצמו.

 

"החשמל ינותק לכולם: לא תהיה אפליה"

"החשמל יתנתק לכל מוסדות המדינה וצרכנים פרטיים שלא הסדירו את חובותיהם", אמר השר אביר שר עלי. "לא תהיה אפליה", אמר השר שחבר במפלגת השלטון. הוא הוסיף שהורה לחברת החשמל לנתק את זרם החשמל למעון הנשיא, משרד ראש הממשלה, בניין הפרלמנט, מעונו הרשמי של נשיא בית המשפט העליון ומשרדים רבים נוספים. לפי שעה, לא ברור מה יעלה בגורל משרדי ממשלה נוספים שלא שילמו את חשבונות החשמל שלהם.

 

הכלכלה נפגעת קשות מהפסקות החשמל היום-יומיות. מדליקים נרות בלאהור (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הכלכלה נפגעת קשות מהפסקות החשמל היום-יומיות. מדליקים נרות בלאהור(צילום: EPA)

חברות החשמל הפקיסטניות נודעו לשמצה בחוסר יעילותן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חברות החשמל הפקיסטניות נודעו לשמצה בחוסר יעילותן(צילום: AFP)

מעון ראש הממשלה והנשיא ינותקו מחשמל. שריף (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מעון ראש הממשלה והנשיא ינותקו מחשמל. שריף(צילום: AFP)

בשנים האחרונות, הפסקות החשמל בפקיסטן הלכו והחמירו והפכו לאחד המקורות העיקריים לחוסר שביעות רצון הציבור במדינה הדרום אסייתית. אין זה מפתיע על רקע העובדה שבחודשי הקיץ הלוהטים, שכונות מגורים שלמות בפקיסטן מנותקות מחשמל במשך חצי יום או יותר.

 

חברות האנרגיה בפקיסטן ידועות לשמצה בחוסר יעילותן, ומבקרי הממשלה תוהים כמה רחוק יהיה ראש הממשלה שריף מוכן ללכת כדי לשקם את המגזר החשוב שנשלט במשך עשרות שנים על ידי קבוצות לובי, אנשי עסקים ובריתות בין בעלי הון לפוליטיקאים.

 

פגיעה במשרדי ממשלה כחלק מהקמפיין החדש תשלח מסר גדול לאנשים הפשוטים בפקיסטן שראש הממשלה רציני לגבי ביצוע רפורמות, עד כדי כך שאיש לא יהיה חסין מאי תשלומי חשבונות חשמל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
יראה חושך בעיניים. ראש הממשלה שריף
צילום: AFP
מומלצים