שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי ענק ביפו: 888 דירות ליד בת ים

במסגרת פרויקט פינוי-בינוי ברחוב קהילת קנדה בדרום יפו, ייהרסו 7 בנייני רכבת עם 208 דירות ישנות - ובמקומם ייבנו 10 מגדלים. היזם מתחייב: 15% מהדירות שיימכרו לציבור יהיו מוזלות, אך עדיין לא נקבעו מחירים. הדיירים: "הפרויקט ישנה את איכות החיים שלנו ואת התדמית השלילית של השכונה"

מתיחת פנים משמעותית ל"חצר האחורית" של תל-אביב: אחרי 3 שנים של מגעים ודיונים, אישר בימים האחרונים משרד הבינוי והשיכון פרויקט פינוי-בינוי רחב ממדים ביפו, שיכלול לא פחות מ-888 יחידות דיור חדשות. את הפרויקט, שיבוצע ברחוב קהילת קנדה בעיר, יזמה חברת אלמוג פינוי-בינוי מקבוצת הנדל"ן אלמוג כ.ד.א.י בשיתוף חברת זוהר הדר יזמות.

 

פינוי-בינוי - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

הפרויקט קיבל ממשרד השיכון אישור מקדמי, לאחר שהחברה קיבלה הסכמה של כ-85% מדיירי הבניינים שייהרסו; אישור מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה במחוז תל-אביב; וכן לאחר שהציגה דו"ח שמאי בנושא. בימים הקרובים תוגש התוכנית לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה לצורך אישור סופי.

 

במסגרת הפרויקט, ייהרסו 7 בנייני רכבות ישנים וכן בניין מרובע אחד שכוללים בסך הכל 208 דירות קטנות בשטח ממוצע של 70 מ"ר. במקום הבניינים הישנים ייבנו 10 מגדלי מגורים שיכללו, כאמור, 888 דירות. הדיירים המפונים יקבלו דירות 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר בממוצע עם מרפסת, מחסן וחניה.

 

בנייני הרכבת ברחוב קהילת קנדה שצפויים להיהרס ()
בנייני הרכבת ברחוב קהילת קנדה שצפויים להיהרס


הדמיות הפרויקט החדש. כמעט אלף דירות חדשות (הדמיה: אדריכל בני שילון) (הדמיה: אדריכל בני שילון)
הדמיות הפרויקט החדש. כמעט אלף דירות חדשות(הדמיה: אדריכל בני שילון)

 (הדמיה: אדריכל בני שילון) (הדמיה: אדריכל בני שילון)
(הדמיה: אדריכל בני שילון)

 (הדמיה: אדריכל בני שילון) (הדמיה: אדריכל בני שילון)
(הדמיה: אדריכל בני שילון)

 

הדיירים: "רצינו לשנות את התדמית של השכונה"

לדברי החברה, 680 הדירות הנותרות ייצאו לשיווק לציבור הרחב, כאשר התמהיל יכלול דירות 4-5 חדרים וכן דירות גן וגג. עוד נמסר מהחברה כי כ-15% מהדירות ישווקו במסגרת של דיור בר-השגה, ששטחן הממוצע יעמוד על כ-78 מ"ר. צפי התחלת הפרויקט ושיווקו הוא אמצע 2016. מהחברה נמסר כי עדיין לא נקבע טווח מחירים לדירות שיימכרו.

 

בנוסף, יוקמו במסגרת הפרויקט שני שטחים ציבוריים פתוחים (שצ"פ) גדולים, ואף שוריין שטח של כשני דונם לצורך בניית מוסדות ציבור וחינוך. בנוסף, התחייבה החברה לפתוח כביש שיחבר את רחוב קהילת קנדה לרחוב הגיבורים, דבר שאמור להקל על היציאה מהשכונה לכיוון שדרות ירושלים בעיר וכן לכיוון העיר בת ים.

 

לדברי יוסי בר דוד, מנכ"ל משותף באלמוג פינוי-בינוי, "מדובר באחד הפרויקטים החשובים והגדולים של קבוצת אלמוג כ.ד.אי. החברה רואה בפרויקט בראש ובראשונה פרויקט חברתי, מה שמסביר את הקשר והאמון של הדיירים בחברה ושיתוף הפעולה עמם לאורך כל הדרך". עוד אמר בר דוד כי הפרויקט ייבנה בסטנדרט גבוה ויהווה "פתרון אידיאלי לזוגות צעירים ומשפרי דיור באזור תל-אביב ובת ים".

 

נציגת הדיירים במתחם, פרלה פנדו, הוסיפה בשיחה עם ynet כי "חתמנו על החוזה כי רצינו לשנות את התדמית של השכונה שלנו. פשוט אי אפשר לחיות בשכונה כמו שהיא עכשיו, ואם באו אלינו יזמים שדואגים לנו ואכפת להם מאיתנו, למה שלא נחתום ונקבל איכות חיים אחרת? אנחנו מאושרים שקם הפרויקט הזה. כיום יש לנו דירת שני חדרים, ובמקומה נקבל דירת 4 חדרים עם מרפסת ומחסן ויהיה חניון תת-קרקעי - זו איכות חיים אחרת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: אדריכל בני שילון
הדמיית הפרויקט ביפו. לדברי היזם, מדובר ב"פרויקט חברתי"
הדמיה: אדריכל בני שילון
מומלצים