שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הדסה שלי: ניר ברקת על ביה"ח שאסור שייסגר

  ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מסביר למה בית החולים הדסה חשוב לכל אחד במדינה, איך הוא הוקם כחלק מהגשמת החזון הציוני, ולמה קיומו כחלק בלתי נפרד מהעיר וממדינת ישראל הוא לא פחות מקריטי

  אין ירושלמי שלא קשור בנימי נפשו להדסה. להדסה הובילו אותי כשנפצעתי כקצין בלבנון. בהדסה נולדו שלוש בנותיי. באירועים קשים, בפיגועים, במשברים ובמלחמות הדסה היה ועודנו הגב והעורף של כולנו. בין אם בשמחות ובין אם ברגעים קשים, בית החולים הדסה הוא שם נרדף לירושלים. מקור כח וביטחון אישי וחלק בלתי נפרד מהעיר וממדינת ישראל.

   

  עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

   

  הובלתו של בית החולים הדסה אינה רק בפן הטיפולי. שמו הולך לפניו בעולם כולו גם בפן המחקרי. הדסה מוביל במחקרים קליניים ובמציאת דרכים חדשות להבנת תהליכים רפואיים ומביא גאווה גדולה למדינה כולה. הדסה מנהל בשיתוף האוניברסיטה העברית לא פחות מחמישה מוסדות אקדמיים במקצועות הרפואה, שיחד מהווים עתיד מבטיח לדורות של חוקרים.

   

  אי אפשר בלי הדסה

  'ירושלים זה הכותל והדסה': מתגייסים להצלת ביה"ח

  הדסה בסכנת סגירה: תושבי י-ם יישארו בלי בי"ח?

  פתרון להדסה? הכנסת אישרה 46 מיליון ש' סיוע

   

  סיפור ההצלחה לא התרחש מעצמו. לא רבים יודעים, אך כבר לפני כמאה שנה, עוד לפני קום המדינה, שמה לה למטרה קבוצת נשים יקרה, "נשות הדסה", לעזור למדינת ישראל. וכך לא פחות מ-300 אלף נשים יהודיות מכל העולם תורמות בכל שנה כמאה דולר כל אחת למדינת ישראל ולהדסה.

   

  הן גאות בתרומה שלהן למדינה, ואנחנו גאים בהן ומצדיעים להן. בזכותן של נשות הדסה אשר בנו בעבודת קודש את הדסה ותרמו לו משאבי עתק לאורך שנים הגיע בית החולים לפסגות והצלחות שמהוות לא פחות מהגשמת החלום הציוני.

   

  ניר ברקת ומרסי נתן נשיאת ארגון הדסה (צילום: אבי חיון) (צילום: אבי חיון)
  ניר ברקת ומרסי נתן נשיאת ארגון הדסה(צילום: אבי חיון)

   

  "הדסה תמיד שם בשביל הציבור"

  הדסה תמיד שם כשהציבור צריך משענת. מציל, מטפל, דואג ותומך מדי יום בעשרות אלפי חולים מכל הארץ. הדסה מהווה גורם מאחד בין כל הדתות וכל המגזרים בירושלים ואחד המעסיקים הגדולים ביותר בעיר עם אלפי עובדים. בכל מצב וללא תנאי עומד בית החולים לימינה של ירושלים וזו הסיבה שירושלים עומדת לימינו גם בשעות קשות אלו, במשבר אליו נקלע. הדסה לא ייפול. לא ניתן שהדסה ייפגע ולא ניתן לו לקרוס. חשיבותו לעיר ולמדינה היא קריטית.

   

  מאז החל המשבר אני פועל רבות מאחורי הקלעים בעבודת נמלים מורכבת וקשה ומחבר כל העת בין נשות הדסה, הנהלת הדסה, ארגוני הרופאים והעובדים ובכירי משרדי האוצר והבריאות, בכדי לסייע לצדדים במו"מ להצלת בית החולים.

   

  העמדתי את ביתי לשם כך ואמשיך לסייע לצדדים ככל שיידרש. המשבר שהדסה נכנס אליו נובע ממרחב של סיבות, אך יש להתמקד בפתרון. אני קורא לכל הצדדים לשתף פעולה למען המטרה החשובה ולסייע להדסה לצאת מהמשבר.

   

  בימים מורכבים ומאתגרים אלו מחבקים ומחזקים כל תושבי ירושלים את עובדי הדסה המסורים ומוקירים להם תודה. אנחנו איתכם תמיד ונמשיך להיות איתכם, עד שהמשבר ייפתר. נעשה ככל יכולתנו כדי שהדסה יעמוד על רגליו. אין ירושלים בלי הדסה ואין הדסה בלי ירושלים.

   

  נלחמים על הזכות של כולנו לרפואה טובה – חתמו על העצומה

   

  מוגש מטעם הקרן לירושלים

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  ניר ברקת. חשיבותה של הדסה היא קריטית
  צילום: AFP
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים