שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  3 סימנים שהוא לא מתכוון להתחתן איתך

  רק אחרי זוגיות של שנתיים וחצי הבינה ליאת שעמית כלל לא מתכוון להתחתן עמה, והיא לא היחידה. נשים רבות מחכות לשווא שבני זוגן יציעו להן נישואין. איך תדעי שאת ממתינה לחינם?

  היה זה ביום הולדתה ה-30, כשעמית (השמות בכתבה בדויים), בן זוגה מזה שנתיים וחצי, אמר לה שהוא לוקח אותה לחו"ל כמתנה על "החלפת הקידומת". ליאת וכל חברותיה האמינו שסוף כל סוף הגיע הרגע המיוחל, שעמית יציע לה נישואין. במשך כל הטיול ליאת היתה דרוכה, הלכה על קוצים וחיכתה בקוצר רוח לטבעת. ביום האחרון של הנופש היא כבר הבינה שזה לא יקרה, ומיותר לציין שפניה נפלו.

   

  עוד בנושא:

  בשלה להתחתן: למה הוא לא מציע לי נישואין?

  לי הוא לא הציע נישואין אבל לנוכחית כן

  הוא יפרוט על חולשותייך ויהרוס אותך מבפנים

   

  עמית, כמובן, הרגיש שמשהו אינו כשורה ושאל אותה מה קורה איתה ולמה היא מדוכדכת. באותו רגע היא פרצה בבכי ופשוט אמרה לו את כל האמת ושיתפה אותו בכמה שהיא מאוכזבת על שלא הציע לה נישואין. אחרי שלקח לעצמו כמה רגעים כדי לעכל את המצב, אמר "למה לדבר על חתונה? כל כך כיף לנו ביחד. את רוצה להרוס את זה?".

   

   

  מסתבר שהוא בא ממשפחה שכמעט כל הזוגות שם התגרשו בגירושין מכוערים. מבחינתו, חתונה היא לא פחות מגזר דין מוות לזוגיות ולכן הוא בכלל לא מעוניין לעשות את הצעד הזה. ליאת היתה בהלם על העובדה שהוא הצהיר באופן כל כך ברור שאין לו שום כוונה להתחתן.

   

  נכון, הוא אמר לה את זה במפורש בתחילת ההיכרות ביניהם, אבל ליאת הניחה שביכולתה לשנות אותו. היא חשבה שברגע שהוא יכיר מישהי שהוא ממש אוהב, הוא יבין גם שהוא רוצה להתחתן איתה. המחשבה הזו היתה הטעות הגורלית שלה, זאת שעלתה לה ביוקר.

   

  מוליכי השולל של הזוגיות

  כל כך הרבה פעמים נתקלתי בזוגות שהיו ביחד כמה שנים טובות, כולם היו בטוחים שהם יתחתנו - ואז, ביום בהיר אחד - הם נפרדו. בחלק מהמקרים מדובר על סיפור דומה לזה של ליאת ועמית. התבנית הידועה והמוכרת לפיה האישה מוכנה ובשלה להתקדם ביחסים, בעוד הגבר לא מוכן לעשות זאת.

   

  לעיתים הגבר פתאום מחליט שזה לא זה - שהיא לא האחת בשבילו, ולכן הוא רוצה להמשיך הלאה לבחורה הבאה שבאמת תעשה לו את זה. עכשיו, אני שואלת את אותם הגברים – תגידו, לא יכולתם לדעת את זה אחרי כמה שבועות או כמה חודשים? למה להוליך את החברות שלכן שולל?

   

  למה זה קורה? ממה שאני רואה בשטח, יש לכך כמה סיבות כשבראש ובראשונה, נמצא כמובן הפחד ממחויבות. כל זוגיות מגיעה למצב שבו צריך להתקדם ביחסים לצעד הטבעי הבא - מגורים משותפים, חתונה, תכנון ילד משותף... וזה גם הרגע בו מתחיל הסיבוך וגברים רבים מתחילים לקבל רגליים קרות. יש כאלה שבאמת אוהבים את בת הזוג, אך הפחד ממחויבות פשוט משתק אותם והם מעדיפים באופן מודע או לא להיפרד, ולו רק כדי להימנע מלתת גושפנקא רשמית של מחויבות לקשר.

   

  במקרים אחרים, הגבר יודע בלבו שהקשר אינו אידיאלי מבחינתו. הוא מאמין שהוא יכול להשיג מישהי טובה יותר וזה בסדר, אבל למה למשוך אותה וסתם להעביר איתה את הזמן עד שתגיע האחת המיוחלת? לצערי, לא חסרים גברים אנוכיים שמנצלים נשים שרוצות חתונה וילדים ומוליכים אותן שולל להאמין שהיום הזה עוד יגיע (לשם הפרוטוקול, חשוב לי לציין שגם לא חסרות נשים כאלה, והדברים תקפים לשני המינים).

   

  איך תדעי אם את סתם מבזבזת עליו את הזמן? לצערי, אין כאן תשובה חד-משמעית, אך אני יכולה להצביע על שלוש נורות אדומות.

   

  1. "אני לא מאמין בחתונות"

  אם הוא אומר לך במפורש שהוא לא מאמין בחתונות - אין יותר ברור מזה. אל תחשבי שאת יכולה להטיל עליו כישוף ולגרום לו לשנות את כל תפיסת העולם שלו. גם אם אתם מאוהבים בטירוף וגם אם הוא מעריץ את האדמה שעליה את דורכת, אין זה ערובה לכך שהוא פתאום ישנה עבורך את העקרונות שלו ויציע לך נישואין. יש אנשים, גברים ונשים כאחד, שלא מאמינים במוסד הנישואים. אז אם חשוב לך להיות עם מישהו שבסופו של דבר יעמוד אתך מתחת לחופה, לא כדאי לבזבז עליו את הזמן.

   

  2. "זה לא הטיימינג הנכון"

  קודם כל, המשפט הזה יכול להיות אמיתי במקרים רבים. יכול מאוד להיות שקיימת סיבה מוצדקת לכך שהתזמון באמת לא מתאים כרגע. אך חשוב לעשות בדק בית ולשאול את עצמכן אם זה באמת עניין של טיימינג או של משהו מעבר. יש לקחת בחשבון את הסטטוס הנוכחי של כל אחד מבני הזוג. אם שניכם סטודנטים או צעירים מאוד, אז אפשר להבין אותו אם הוא רוצה קודם לסיים לימודים, לפתח קצת את הקריירה ואז להתחתן.

   

  אני אישית חושבת שאם בני הזוג מרגישים שזה 'זה', לא צריך לחכות להשגת מטרות שונות שהצבתם לעצמכם כמו סיום התואר או צבירת הון לרכישת הדירה הראשונה, אבל אני יודעת שרובכם לא חושבים כמוני, ואני מבינה זאת לחלוטין. יחד עם זאת, חשוב לשים לב לסיטואציה הבאה: יש המון מקרים בהם קובעים להתחתן למשל עם סיום התואר, ואז זה נדחה לתקופה בה תהיה לו שנה של ותק בתפקיד, ואז זה נדחה שוב למועד שבו הוא יקבל את הקידום וכן הלאה. בקיצור, זה לא נגמר. לכן, אם את רואה שהוא כל פעם דוחה את תאריך היעד - סימן שיש כאן בעיה.

   

  לא בטוח שהיא האחת? אל תבזבז לה את הזמן (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לא בטוח שהיא האחת? אל תבזבז לה את הזמן(צילום: shutterstock)

   

  3. "אני מרגיש שאנחנו צריכים להכיר יותר"

  אם שניכם כבר לא ממש צעירים וכבר התבססתם בחיים, אני לא רואה שום סיבה לחכות. אין הכוונה שצריך להחליט להתחתן אחרי שבועיים של היכרות, יש הרי זמן מינימאלי הגיוני להיכרות לפני החופה, אבל תשאלו את עצמכם האם באמת יש הבדל בין מצב בו אתם יוצאים שנה/שנתיים או שלוש? הרי גם אחרי החתונה תגלו דברים חדשים אחד על השנייה, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. אז למה לחכות שנים? זה סתם מיותר. אם זה לא זה - חותכים, ואם זה כן זה - מתקדמים... כל אחד לפי תפיסת עולמו.

   

  יש זוגות שמבחינתם חתונה זה השלב הבא ואחרים בוחרים לחיות יחד בזוגיות אמיתית לכל דבר ללא חותמת של רבנות. זה לא משנה באיזה אופן אתם בוחרים לחיות, העיקר שהמחויבות תהיה אותנטית ולא סתם מילים באוויר. אז אם את רואה שהוא לא מתכוון להתקדם אתך ועבר כבר מספיק זמן, אני ממליצה לעשות אתו שיחה רצינית בלי מסיכות ובלי משחקים, ולברר אתו מה הכוונות האמיתיות שלו.

   

   

  אל תתני לו "לסבן" אותך. אל תאפשרי לו לענות תשובות מעורפלות שמשתמעות לשתי פנים. נכון שהשיחה הזו מלחיצה מאוד עבור שני הצדדים וקיים סיכוי שהוא יעזוב אותך אם תעלי את הנושא, אבל בעיני זה חובה, ואם הוא מחליט לפרק את הקשר רק כי העזת לשאול אותו על חתונה – סימן שהוא לא בשבילך גם ככה.

   

  טיפ קטן לסיום: אל תחיי באשליה שתצליחי לרפא אותו מהפחד שלו ממחויבות. את לא מטפלת, לא פסיכולוגית ובטח שלא קוסמת. האמיני לי שצריך לקרות נס כדי שזה יקרה, אז אל תבני על זה כי בסוף את תמצאי את עצמך קירחת משני הצדדים - גם ללא הגבר האהוב שלך וגם רווקה בגיל מתבגר.

   

  אז היי קשובה לאינטואיציה שלך, ואם את רואה שהקשר לא מתקדם ושניסית כבר הכל, הגיע הזמן לחתוך ולתת לעצמך הזדמנות להכיר מישהו שבאמת ירצה להתמסד אתך.

   

  בהצלחה!

   

  לכל הכתבות והמומחים - כנסו לעמוד הפייסבוק של ערוץ יחסים.

   

   

  הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית למעלה מ-20 שנה ובעלת רשת משרדי השידוכים "דו-לב".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  את מקווה שיום אחד הוא יציע, אבל האם את מחכה לשווא?
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים