שתף קטע נבחר

תוכנית רשות המסים לשחרור קרקעות לבנייה

רשות המסים פותחת במבצע לגביית חובות במס רכוש שנוצרו לפני ביטול המס בשנת 2000. המטרה: הכנסת כספים לקופת המדינה ושחרור קרקעות לתכנון ובנייה, שכיום נמצאות בהקפאה משום שהן במרכז הליך משפטי סביב החובות

רשות המסים הודיעה היום (ד') על פתיחת מבצע לגביית חובות ישנים במס רכוש, שנוצרו לפני שבוטל המס בשנת 2000. המבצע יכלול מתן הנחות והקלות על הריבית שנצברה בגין חובות ישנים אלה, תמורת הסכמת החייבים לסלק את החוב. מדובר על מס שמוטל על רכוש - בין היתר גם על קרקעות.

 

עוד כתבות על רשות המסים בערוץ הנדל"ן :

 

ברשות המסים טוענים כי הסדרת החובות הישנים הללו תשיג שתי מטרות חשובות: האחת, הכנסת כסף נוסף באופן מיידי לקופת המדינה; והשנייה, שחרור הקרקעות הללו לתכנון ולבנייה. נכון להיום, לא ניתן לתכנן או לבצע בנייה על קרקעות אלו, מכיוון שהן נמצאות במרכזו של הליך משפטי סביב החובות.

 

על פי נתוני הרשות, ישנם כיום כ-35 אלף יחידים וחברות עם חובות למס רכוש, מתוכם 18 אלף יקבלו מכתבים עם הסבר על המבצע בימים הקרובים. אלו שיקבלו מכתבים, מחזיקים בבעלות על כ-75 אלף נכסים בשטח כולל של כ-470 אלף קמ"ר.

 

על פי התנאים שנקבעו, חייב עד אשר לתאריך 31.7.14 ישלם את סכום קרן חוב המס בתוספת 15% ריבית - יבוטלו לו מלוא החיובים בקנסות, וכן יתרת הפרשי הצמדה וריבית. מי שישלם לאחר תאריך זה ועד לסוף שנת 2014, יזכה להקלה בחיוב הפרשי ריבית והצמדה, שיחושבו מיום 1.8.14 ועד למועד התשלום בפועל ולא מיום פתיחת החוב. מתן ההקלה כפוף להסכמת החייב כי מדובר בתשלום סופי, והיא לא תינתן בתיקים שכבר מצויים בהליכי גבייה.

 

רשות המסים תפרסם בהרחבה מידע על ההקלות, ובמהלך השבוע הבא יישלחו מכתבים המודיעים על ההקלות ל-18 אלף חייבים ויורשיהם שאותם ניתן לזהות בוודאות, מתוך כ-35 אלף יחידים וחברות בעלי חובות עומדים. עם זאת, כל בעלי החוב זכאים ורשאים לפנות למשרדי מיסוי מקרקעין באזור מגוריהם - ולזכות לתנאים מקלים תמורת הסדרת חובותיהם במהלך התקופה שנקבעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים