שתף קטע נבחר

פרץ: פגיעה בסביבה לא תוסיף ולו דירה אחת

מחרתיים תדון המועצה הארצית לבנייה בהמלצה להוציא נציגי סביבה מכמה ועדות תכנון, לצורך זירוז הליכים. בעקבות זאת כינס השר להגנת הסביבה דיון עם עם נציגי הירוקים, ובו טען כי זהו מהלך פופוליסטי: "שוק הדיור יקום ויפול על נציג החברה להגנת הטבע?", הוא תהה. ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "הטענות מופרכות, לנציגי הסביבה יש נציגים ב-5 מתוך 7 ועדות"

השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, כינס היום (א') לדיון חירום בירושלים נציגים של ארגוני הסביבה, בעקבות הפרסום על כך שמשרד הפנים ממליץ להוציא נציגים אלה מוועדות התכנון והבנייה לצורך זירוז הליכים. במהלך הדיון האשים פרץ את משרד הפנים וטען כי "יוזמי המהלך נוקטים בו כי הם חושבים שגריעת נציגי הסביבה תוסיף למעמדם הציבורי. אבל המהלך הזה לא יוסיף ולו דירה אחת".

 

משרד הפנים - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

יצוין כי מחרתיים (ג') תדון המועצה הארצית לתכנון ובנייה בהמלצה של מינהל התכנון במשרד הפנים, להוציא נציגים של ארגוני הסביבה ושל רשות הטבע והגנים מחלק מוועדות המשנה של המועצה. בין היתר, תדון המועצה בהצעה להוציא את נציגי ארגוני הסביבה ואת נציג משרד הבריאות מוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים (ולנת"ע).

 

עוד תדון המועצה בהצעה להוציא את נציג רשות הטבע והגנים מהוועדה לשמירת קרקע חקלאית ושטחים פתוחים (ולקחש"פ); וכן להוציא את נציג המשרד להגנת הסביבה מוועדת הערר של ועדה זו. במשרד להגנת הסיבה טוענים בתוקף כי "נושאים אלה לא תואמו עם המשרד, ומהווים פגיעה קשה בזכותו של האזרח לשטחים פתוחים ולטבע".

 

במהלך הדיון, שבו השתתפו נציגים מהחברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים וארגון חיים וסביבה, הבהיר פרץ כי "כל הסרה של נציג הארגונים היא פגיעה במשרד להגנת הסביבה". לדבריו, "הניסיון לנטרל את כל מי שהפך מבחינת מוסדות התכנון לאבן ריחיים, הוא כשל שלטוני ממדרגה ראשונה ומהלך פופוליסטי מהמדרגה הכי נמוכה שהייתה. פתאום כל שיקום שוק הדיור יקום ויפול על נציג החברה להגנת הטבע?".

 

משרד הפנים: ביצענו עבודת מטה מקיפה

פרץ הוסיף כי "להחליף נציגים במועצה הארצית לתכנון ובנייה זה מהלך הרבה יותר מסובך שמצריך החלטת ממשלה". הוא ציין כי "כאן נמצא התרגיל. הרי המועצה הארצית מצביעה על מה שוועדות המשנה מגבשות, וגם ההתנגדויות לתוכניות נשמעות בוועדות המשנה". עוד הוסיף פרץ כי "הניסיון להציג את העניין כטיפול בבירוקרטיה הוא מיותר ולא הגיוני. יש כאן מאבק על תפיסת העולם הבסיסית והחשובה ביותר".

 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה לפניית ynet כי "המועצה הארצית לתכנון ובנייה היא הגוף הסוברני להמליץ על הרכב ועדות המשנה. ראוי לציין שמזה כ-8 שנים, המועצה הארצית לא בחנה את הרכב ועדות המשנה. ביום ג' אמורה המועצה הארצית לדון בהרכב ועדות המשנה, לאחר שבחודשים האחרונים התבצעה עבודת מטה מקיפה במטרה להבטיח את פעילותן התקינה של הוועדות, תוך יצוג הולם של המשרדים והגופים השונים, בהתאם לתפקידים של ועדות המשנה השונות.

 

"לפיכך, הטענות שמיוחסות מהמשרד להגנת הסביבה מופרכות מיסודן, מאחר שעל פי ההמלצה המונחת לפני המועצה הארצית, יש למשרד להגנת הסביבה נציגים ב-5 מתוך 7 ועדות המשנה. יתרה מזאת, בעבר טען לא אחת המשרד להגנת הסביבה כי יש לו מחסור בכוח אדם, ולכן הוא יתקשה לשלוח נציגיו למלא תפקידים בוועדות השונות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי מנדלבאום
שר הפנים, גדעון סער
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים