שתף קטע נבחר

אורי שני: "חוק המע"מ לא מהווה אפלייה"

היועץ לקבינט הדיור לא מפחד מבג"ץ וקורא לציבור לא למהר לקנות דירות - למרות הטבת המע"מ. בראיון לאולפן ynet הוא מצהיר: "אני ושר האוצר חושבים שמי שלא שירת בצבא, לא משלם מסים ולא נמצא בשוק העבודה - לא צריך לקבל את ההטבה. אל תמהרו לקנות, ב-2015 יהיו דירות זולות יותר"

"אני ושר האוצר סבורים שהטבת המע"מ מגיעה למי ששירת בצבא. מי שלא שירת בצבא, לא משלם מסים ולא נמצא בשוק העבודה - לא צריך לקבל אותה. מבחיתנו זו לא אפלייה". כך אומר היום (ב') אורי שני, היועץ לקבינט הדיור של הממשלה, בראיון מיוחד לאולפן ynet בעקבות פרסום הקריטריונים אמש לזכאים להטבת המע"מ. בדבריו התייחס שני לביקורת שהוטחה מצד חברי כנסת רבים על שר האוצר, יאיר לפיד, בעקבות הפרסום.

 

 

 

"החוק ייצא לדרך בסוף אוגוסט"

לדברי שני, "תוכנית המע"מ היא חלק מתוכנית כוללת שמטרתה בפעם ראשונה אחרי הרבה מאוד שנים, שהמדינה תכניס את היד לכיס ותוציא בין 2-3 מיליארד שקלים מכספים שספסרה בקרקעות ובדירות אשר מכרה ביוקר  - ותטיב עם מעמד הביניים". הוא הוסיף כי בכוונתו להוריד את כל מחירי הדיור - ולכן "שמנו רף נמוך של 1.6 מיליון שקלים למשרתי צבא".

 

עוד הודה שני כי באוצר ובקבינט הדיור לא היו מעוניינים כלל להציב רף למי שלא שירת בצה"ל, אולם היה עליהם להגיע להסדר עם היועץ המשפטי לממשלה כדי להתקדם עם החוק. "אנחנו לא רצינו בכלל להגיע לרף של 600 אלף שקל", אמר שני, "וצריך להגיד שהשמאי הממשלתי תומך ברף של 650 שקל לרכישת דירה". בהקשר זה יש לציין כי סביב הסערה שקמה נוכח הקריטריונים, במשרד המשפטים מתכוונים לעדכן את הסכום (600 אלף שקל) - במידה ויתברר שלא ניתן למצוא דירות בסכום שכזה.

 

עוד הוסיף שני כי להערכתו, בסוף חודש אוגוסט החוק ייצא לדרך. "אני לא מפחד מבג"ץ", הדגיש. שני אף ממליץ לזכאי חוק המע"מ לא למהר לקנות דירות גם כשהחוק יעבור. "אני קורא לכל הזכאים - אל תמהרו, המחירים יירדו, תוכלו לקנות דירות זולות יותר בשנת 2015 מ-1.6 מיליון שקלים, ודירות אפילו עוד יותר זולות בשנת 2016".

 

היזם יקי רייסנר, שהשתתף אף הוא בדיון באולפן ynet, ציין כי בעיניו ובעיני יזמים אחרים דווקא מדובר בתוכנית טובה ונכונה. עם זאת, הוא מודה כי "ברור שהסיבה שבמשרד האוצר הגיעו לרף של 600 אלף שקל עבור מי שלא שירת בצבא היא שאין דירות במחיר כזה. הרי אם היו דירות ב-600 אלף שקל, היו קובעים שהקריטריון הוא 500 אלף שקל". לדבריו, "בסך הכל זו החלטה טובה לתת יותר לאלה ששירתו בצבא".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב אטיאס חגי דקל וניצן דרור
היועץ לקבינט הדיור, אורי שני
צילום: יוגב אטיאס חגי דקל וניצן דרור
מומלצים