שתף קטע נבחר

תיעוד מהשבי: הנערות החטופות בחיג'אב

ארגון הטרור "בוקו חראם" פרסם סרטון וידאו חדש שבו מודיע מנהיגו כי הנערות הניגריות החטופות, שמתועדות מתפללות בסרטון, המירו את דתן לאיסלאם. "נשחרר את התלמידות רק בתמורה לשחרור אסירים שלנו"

סימן חיים ראשון לתלמידות החטופות: ארגון הטרור האיסלאמיסטי "בוקו חראם" פרסם סרטון וידאו חדש שמתעד את התלמידות הצעירות שחטף לפני כחודש בעיירה צ'יבוק בניגריה. "בוקו חראם" אישר שהתלמידות החטופות המירו את דתן לאיסלאם ושישחרר אותן רק בתמורה לשחרור אסירים מארגונו.

 

ברחה מהחוטפים: "רצנו ורצנו עד שנעלמנו"

 

עוד חדשות בעולם :

השכן של היטלר: 'אם רק היה יודע שאני יהודי'

מכסיקו: האזרחים מתגייסים למאבק בקרטלים

צדיק בן 6: 'רוצה כסף ליום הולדת כדי לתרום'

 

מנהיג "בוקו חראם" אבו בכר שקאו מדבר במשך 17 דקות בסרטון הווידאו שהגיע לידי סוכנות הידיעות הצרפתית ופורסם היום (יום ב') על ידה. בסרטון נראים גם כ-130 בנות שלבושות חיג'אב איסלאמי שמכסה את כל גופן ומתפללות במקום לא ידוע. ג'ון סימפסון, כתב רשת החדשות הבריטית BBC שנמצא בעיר הניגרית מיידוגורי, אמר שסרטון הווידאו החדש מעיד על כך ש"בוקו חראם" מוכן לנהל משא ומתן לשחרור הנערות החטופות.

 

שקאו אינו היחיד שמדבר בסרטון, והוא ככל הנראה אילץ שלוש מהחטופות להשמיע את קולן מול המצלמה. שתי נערות סיפרו שהן היו נוצריות והתאסלמו, ונערה נוספת סיפרה שהיא מוסלמית. על פי התמונות נראה שהנערות החטופות נמצאות במצב בריאותי תקין ושלא פגעו בהן.

 

"הבנות האלה, הבנות האלה שמעסיקות אתכם, בהחלט ששחררנו אותן. הבנות האלה הפכו מוסלמיות", אמר שקאו בווידאו.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מוכן למשא ומתן על שחרור החטופות. מנהיג "בוקו חראם" שקאו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מוכן למשא ומתן על שחרור החטופות. מנהיג "בוקו חראם" שקאו(צילום: AFP)

ב-14 באפריל חטף ארגון הטרור 276 תלמידות בית ספר ממדינת בורנו הצפון-מזרחית, רובן הגדול נוצריות. הנערות ישנו במעונות בית הספר בעת החטיפה. כמה מהן הצליחו לברוח מחוטפיהן וכעת עומד מספר החטופות הרשמי על 223. לפי שעה, איש אינו יודע היכן הן נמצאות, ושקאו איים בפעם האחרונה שימכור אותן כי כך הורה לו אללה לעשות.

 

ארגון "בוקו חראם", שכינויו בשפת האוסה הוא "החינוך המערבי הוא חטא", נוסד לפני כעשור כתנועה דתית שהתנגדה להשפעה המערבית, שלטענת מייסד הארגון מוחמד יוסוף הרעילה את נפשות הצעירים נגד האיסלאם.

 

הארגון הקיצוני מבקש להחיל את חוקי השריעה האסלאמיים ותוקף לרוב עמדות משטרה וצבא, מבני ממשלה, בתי ספר וכנסיות. רק בחצי השנה האחרונה היה ארגון הטרור אחראי לרציחתם של יותר מ-2,000 בני אדם, והותיר את צבא ניגריה ללא מענה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
תמונות מהשבי. הנערות החטופות
צילום: AFP
מומלצים