שתף קטע נבחר

תוכניות הבנייה בבסיסי צה"ל יפורסמו לציבור

רשות מקרקעי ישראל הודיעה כי הוועדה המחוזית מרכז הפקידה להתנגדויות הציבור תוכניות לבניית 4,000 דירות בתל השומר ובשלישות הראשית בר"ג. מדובר בשלב נוסף לקראת מעבר מחנות צה"ל לעיר הבה"דים בנגב

שלב נוסף בפינוי מחנות צה"ל מהמרכז לעיר הבה"דים בנגב: ל-ynet נודע כי רשות מקרקעי ישראל תפרסם היום (ד') לציבור הרחב את התוכניות לבניית כ-4,000 יחידות דיור בבסיס השלישות הראשית ברמת גן ובבסיס תל השומר בקריית אונו וכי התוכניות הופקדו בוועדה המחוזית מחוז מרכז. הציבור יוכל להגיש התנגדויות לתוכניות תוך 60 יום, בסופם יועברו ההתנגדויות לדיון בוועדות התכנון - לקראת כניסת התוכניות לתוקף.

 

עוד על תוכנית פינוי בסיסי צה"ל בערוץ הנדל"ן :

 

התוכנית בבסיס השלישות הראשית ברמת גן, המכונה גם מחנה גנים, צפויה לכלול כ-1,200 יחידות דיור חדשות. התוכנית בשטח המזרחי של בסיס תל השומר היא חלק מכמה תוכניות החלות על שטח המחנה כולו, במסגרתה ייבנו כ-2,800 יחידות דיור חדשות (בסך הכל צפויות להיבנות בתל השומר כ-9,200 דירות).

 

לדברי רפי אלמליח, ראש מינהל התכנון ברשות, העתקת מחנות צה"ל ממרכז הארץ לאזור הנגב תאפשר בנייה של אלפי דירות שמכירתן תניב כספים אשר יסייעו במימון פינוי של בסיסים נוספים. בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל, הוסיף כי "השכונות שייבנו על שטחי מחנות צה"ל, לצד הסכמי הגג שמקדמת הרשות, ישנו את מפת הנדל"ן של ישראל. העתקת המחנות לנגב היא מנוע צמיחה משמעותי שישפיע לא רק על הנגב אלא גם על לב אזורי הביקוש".

 

חורשת האיקליפטוסים תישמר

התוכנית שחלה על תל השומר זכתה לשם הפסטורלי "שמורת האיקליפטוסים", בזכות מיקומה המיוחד - היא ממוקמת במזרח הבסיס, בצמוד לרחוב לוי אשכול לכיוון צומת סביון, לצד חורשות איקליפטוסים. במסגרת התוכנית ייבנה רובע מגורים שצפוי לקבל שירות על ידי הקו הסגול של הרכבת הקלה, וייצור רשת רחובות ברצף לאור יהודה, לגני יהודה, לקריית אונו ולרמת גן.

 

הדמיית שכונת האיקליפטוסים במתחם תל השומר מזרח (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים) (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים)
הדמיית שכונת האיקליפטוסים במתחם תל השומר מזרח(הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים)

 

לצד הדירות ייבנו גם שטחי תעסוקה, מסחר וכן שטחים לרווחת הציבור. לדברי גילי טסלר, מתכננת מחוז תל-אביב ברשות מקרקעי ישראל, לפרויקט הוקצה שטח ציבורי בהיקף של 466.767 דונמים, אשר יכלול פארק עירוני וחורשת איקליפטוסים (הקיימים בשטח הבסיס כיום). "העצים הבוגרים ישולבו במערך הדרכים, השטחים הציבוריים ומגרשי הבנייה המתוכננים", היא מסבירה.

 

בנוסף, הפרויקט יכלול מבנים ומוסדות ציבור, ובהם בית ספר על יסודי בשטח של 30 דונם, שני בתי ספר יסודיים על שטח של 18 דונם, מעונות יום, גני טרום חובה, גן חובה ובית כנסת שכונתי שייבנו על שטח של 15 דונם). "כ-30% משטח התוכנית הוקצו לשטחים ציבוריים פתוחים, שבהם ישולב מערך שבילי אופניים במרחב הציבורי", מציינת טסלר.

 

התוכנית שחלה על מחנה גנים ברמת גן (השלישות הראשית) נקראת מתחם גנים ומתפרשת על פני שטח של 70 דונם, הממוקם בין הרחובות דרך בן גוריון וקריניצי. היא מציעה לשנות את ייעוד הקרקע למגורים, למבנים ומוסדות ציבור, למסחר ולשטח ציבורי פתוח - תוך שימור בניינים היסטוריים של המחנה ושימור עצים בוגרים. מדובר במתחם בשטח של 150,600 מ"ר בסך הכל.

 

ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, אמר עם הפקדת התוכניות כי "עם היכנסי לתפקיד פעלתי להבטיח שיפורים בתוכנית מתחם גנים לטובת רמת גן, ובתוכם הבטחת הקצאה של כ-70% מהקרקע לצרכי ציבור (פארק ושטחים למבני ציבור), שימור מבנים היסטוריים וגולת הכותרת - הבטחת תמהיל דירות המבטיח דיור בהישג יד לזוגות צעירים. אין ספק שלתוכנית זו חשיבות רבה במאבק במחירי הדירות המאמירים, בדרך של הגדלה ניכרת של היצע הדירות בלב אזור הביקוש".

 

הדמיית מתחם גנים ברמת גן. מבט ממזרח (צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע"מ) (צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע
הדמיית מתחם גנים ברמת גן. מבט ממזרח(צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע"מ)


פורסם לראשונה 13/05/2014 18:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע"מ
הדמיית מתחם גנים במקום השלישות הראשית. מבט מצפון-מערב
צילום: באדיבות ניר-קוץ אדריכלים בע"מ
מומלצים