שתף קטע נבחר

"הרב הוציא לסבית מהארון? זה תפקידו!"

ארגון "דרך אמונה" המאגד עשרות רבנים בכירים, קורא לחבריו לתמוך כספית בכיסוי הפיצויים שחויב הרב איסר קלונסקי לשלם לרקדנית הלסבית, לאחר שחשף את נטייתה המינית ופגע בפרנסתה. "חובתו של כל רב בישראל להתריע ברבים על מכשלות העומדות בפני צאן מרעיתו"

הרב שהוציא לסבית מהארון זוכה לגיבוי מחבריו: ארגון הרבנים "דרך אמונה" פרסם גילוי דעת ובו תמיכה ברב איסר קלונסקי, שחשף את נטייתה המינית של אישה שעבדה בשכונתו, וקריאה לרבני ישראל לתרום מכספם למימון פיצוייה שנפסקו בבית המשפט. "אשריך שנתפסת על דברי תורה", משבח הארגון בהודעתו את הרב, ומזכיר את ציווי התורה למנהיגי העם - "לא תגורו מפני איש".

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

 

"הרב קלונסקי נתבע בערכאות על מילוי תפקידו הרבני", כתבו הרבנים בהודעתם. "זהו תפקידו וחובתו של כל רב בישראל לעמוד בגאון וללא מורא, ולרומם את הציבור ליראת שמים, אהבת תורה ושמירת ההלכה, ולהתריע ברבים על מכשלות העומדות בפני צאן מרעיתו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

"דרך אמונה" מזוהה עם האגף השמרני בציונות-הדתית, ומאגד בתוכו עשרות דיינים, רבנים ומחנכים – חלקם מהבכירים בציבור זה. אלה סבורים כי בפשקוויל שהפיץ הרב בדבר נטייתה המינית של מדריכת הריקוד נורית מלמד, הוא רק "הזהיר בעדינות את שומעי לקחו מפני חשש מפגיעה בקדושתה, בטהרתה ובשלמותה של המשפחה בישראל".

 


 

לחצו כאן לקריאת הפשקוויל

 

הרבנים הוסיפו כי הם רואים בפסיקת בית המשפט "עונש קולקטיבי לרבני האומה", שכן היא מבקשת למנוע מהם לקיים את חובתם הרבנית – "הדרכת התורה ללא מורא". לפיכך קראו לכלל רבני ישראל ואוהבי התורה "להפגין ערבות רבנית הדדית", ולהשתתף עם הרב קלונסקי במימון פיצויה של מלמד, ואף הזכירו בהודעתם את פרטי חשבון הבנק שבו הם מבקשים להפקיד את הכספים.

 

"הרפורמים רודפים את רבני ישראל"

חברי "דרך אמונה" תקפו גם את "המרכז הרפורמי לדת ומדינה" שייצג את האישה, וכתבו: "התביעה המשפטית היא במימון ובהובלת התנועה הרפורמית, אשר שמה לה למטרה לרדוף את רבני ישראל הממלאים את תפקידם, ובין היתר לתובעם בערכאות, על מנת להוריד קרנה של תורה בציבור, ולזלזל בערכם של הרבנים".

 

"לא ניתן לתנועה הרפורמית ושלוחיה להכתיב את מערכת הערכים בישראל, ולהשתיק את שלוחי דרחמנא (התורה – ק"נ), רבני ישראל שבכל אתר ואתר, העושים עבודת קודש ימים כלילות".

 

מי שהביעה תמיכה בלתי מסויגת ברב מצד חברי הכנסת היא אורית סטרוק ("הבית היהודי"), שכתבה לו בגוף שלישי: "חובה לעצמי להזדהות ולהביע הערכה עצומה לעמידת הגבורה בהדרכת הציבור לפי אמיתתה של תורה. אשרינו שיש לנו רבנים מנהיגי ציבור, שאינם נרתעים מלומר את האמת על פי ערכי התורה".

 

על הפיצויים שנפסקו לטובת התובעת כתבה סטרוק: "אשרינו שזכינו לויכוח הזה מול הארגונים

הרפורמיים והחד-מיניים, אשר גם אם עלותו מרובה (ואני סמוכה ובטוחה שהציבור יתגייס בהמוניו לבל תושת העלות על כיסו הפרטי) – תועלתו מרובה פי כמה וכמה".

 

בראשית השבוע פרסמנו כי נורית מלמד, כוריאוגרפית ומורה לריקוד במקצועה, הפעילה חוג ריקודי-עם בשכונת גבעת מרדכי בבירה. אל רב המקום, איסר קלונסקי - מהבכירים בציבור הדתי-לאומי בירושלים – הגיעו תלונות כי היא מקיימת קשרים רומנטיים עם נשים, שאחת מהן אף עזבה למענה את משפחתה. לפיכך החליט הזהיר את הציבור מפניה - עד שהוחרמה ופרנסתה נפגעה.

 

מלמד תבעה את קלונסקי בבית משפט השלום בירושלים, וטענה כי פרנסתה נפגעה. בית המשפט קיבל את עמדת הרב קלונסקי, וקבע כי עומדת לו הגנת תום הלב הקבועה בחוק. היאערערה לבי המשפט המחוזי, שקיבל את טענתה – והרב ישלם לה פיצוי בסך 60 אלף שקלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר ישיבה
הרב איסר קלונסקי. מגבית
צילום: אתר ישיבה
צילום: טל שחר, "ידיעות אחרונות"
"אשרנו שיש לנו מנהיגי ציבור שלא נרתעים". ח"כ אורית סטרוק
צילום: טל שחר, "ידיעות אחרונות"
צילום: אסף מלמד
"רק הזהיר את שומעי לקחו". נורית מלמד, התובעת
צילום: אסף מלמד
מומלצים