שתף קטע נבחר

חרדות? דיכאון? מחלות נפש? תתחילו לשמוח

"ב-10-15 השנים האחרונות הנפש תופסת נפח הרבה יותר גדול במחלות של אנשים. כמעט 50% ויותר. אין כמעט מקרה כשאין ברקע איזשהו רגש שלילי", אומר הרב יובל אשרוב. רוצים דוגמה? "בכל מקרי סכרת הנעורים שאני ראיתי וחקרתי, הייתה ברקע טראומה כלשהי"

 

הרוקח בבית המרקחת בשכונתו של הרב יובל הכהן אשרוב , העיד כי התרופות הנמכרות ביותר הן פרוזק וציפרלקס. "רופאי משפחה רושמים היום ציפרלקס לכל אדם שקצת מדוכדך", הוא אומר, ומבקר את העובדה שבמקום לטפל בבעיה – מטפלים בסמפטום, ויוצרים תלות בלתי הפיכה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"ממה נובעת חרדה? מחוסר ביטחון, מחוסר אמונה במחר", הוא אומר. "על זה צריך לעבוד... הנפש והגוף, ברפואה, הם אחד. עיקר המחלות נובעות מרעלים שמצטברים בגוף, ובשביל לפנות רעלים צריך אנרגיה. פינוי הרעלים וניקיון הרקמות, זה בעצם תהליך הריפוי. כך כתוב גם בשולחן ערוך. הכלל הוא שרקמות נקיות לא חולות.

 

 עוד בריאות, בעזרת ה': 

 

"אנרגיה זו שמחה, מוטיבציה, נפש בריאה. אם לאדם יש רגשות שליליים כגון פחדים - המכונים בבריאות הטבעית 'חורים אנרגטיים', או 'דליפה אנרגטית' - זה לוקח אנרגיה... הרופאים הטבעונים הראשונים, לפני 300-200 שנה, כלל לא חשבו כי רעלים גורמים לחולי, אלא החולשה. ומה שמחליש את בני האדם כיום, אלו רגשות שליליים, לא מאוזנים. האנרגיה העצבית של האדם יורדת, פינוי הרעלים יורד, וכך מתחילות מחלות".

 

הרב אשרוב נותן כדוגמה את סכרת הנעורים, שבאה לכאורה משום מקום. "בכל מקרי סכרת הנעורים שאני ראיתי וחקרתי, הייתה ברקע טראומה כלשהי", הוא מעיד. "טראומה יכולה להיות אפילו מעבר דירה או גן, שלא לדבר על מקרי גירושין. אנחנו לא יודעים מה זה עושה לנפש של הילד".

 

"תיקון המידות זו עבודת חיים"

לדברי הרב אשרוב, "כשאדם עסוק באיזה פחד, הוא רוצה שכל האנרגיות שלו יהיו מופנות לשם.

אין לו אנרגיה עכשיו לעכל מזון, לחשוב על דברים אחרים. אז 'הגוף' משתק את כל הבלוטות".

 

הרב אשרוב העוסק ברפואה טבעית כבר כשלושה עשורים, מעיד כי "ב-10-15 השנים האחרונות הנפש תופסת נפח הרבה יותר גדול במחלות של אנשים. כמעט 50% ויותר. אין כמעט מקרה כשאין ברקע איזשהו רגש שלילי".

 

הרב אשרוב טוען עוד כי הפתרון לכל בעיות נפש טמון ביכולת להיות שמח, וביכולת להכיל חוויות שונות בחיים: "זו עבודה של תיקון המידות. עבודת חיים... יש לנפש מנגנוני ספיגה ומנגנוני דחייה; אתה יכול לומר לי משהו שאני ארצה מאוד לספוג אותו פנימה, ומשהו אחר שאני לא ארצה לקבל".

 

ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית " מזמינים אתכם להצטרף לעודד מנשה ולרב יובל אשרוב , לסדרה שעוסקת בבריאות הגוף בעין היהודית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
נפש יהודי הומייה. הרב יובל אשרוב ועודד מנשה
צילום: אורות
מומלצים