שתף קטע נבחר

פונה מתחם צפון הקריה לטובת חניון ומגדלים

משרד הביטחון פינה כ-40 מבנים במחנה הקריה לטובת הקמת 4 גורדי שחקים. עד להקמת הבנייה, מתחייבים במשרד, המתחם - שכולל 11 דונם בסה"כ - יוסב לחניון עם מאות מקומות חניה שייפתח בלילות לציבור הרחב

כשמדובר בנדל"ן יקר במרכז תל-אביב, משרד הביטחון עומד בזמנים: הבוקר (א') הודיע משרד הביטחון על פינוי מתחם "קרן הקריה" בצפון מזרח מחנה "רבין" שממול מרכז עזריאלי ומתחם שרונה. על הקרקע יתרוממו 4 מגדלים: מגדל הטובלרון שיכיל 80 קומות בעיקר של משרדים, ועוד 3 בניינים רבי קומות שיהיו מיועדים למגורים.

 

עוד על פרויקט "קרן הקריה" בערוץ הנדל"ן :

 

על פי הודעת משרד הביטחון, 2,000 חיילים ועובדי משרד הביטחון עזבו בשבועות האחרונים את השטח, ועד שתחל הבניוה המקום יוסב לחניון עם מאות מקומות חניה. המתחם כולל 11 דונם בסך הכל וכ-4,000 מ"ר שטח בנוי, המורכב ממבני קבע וממבנים יבילים.

 

בסך הכל פונו כ-40 מבנים, 2,500 מ"ר בנוי נהרסו וכ-1,500 מ"ר של מבנים הועתקו ברובם למחנות ומתקנים אחרים, כחלק ממהלכי התייעלות ופריסה מחודשת של יחידות צה"ל ושל משרד הביטחון. 25 דונם נוספים מהקריה יפנו משרד הביטחון וצה"ל עד שנת 2016.

 

הדמיית פרויקט קרן הקריה בתל-אביב (הדמיה: ויו פוינט) (הדמיה: ויו פוינט)
הדמיית פרויקט קרן הקריה בתל-אביב(הדמיה: ויו פוינט)

 

המגדל הכי גבוה ייקרא טובלרון

מבצע הפינוי המהיר והאינטנסיבי הביא להקדמת לוחות הזמנים ביותר מחצי שנה. במשרד הביטחון טוענים כי בשטח המחנה שפונה יוכשר בקרוב חניון ענק עם מאות מקומות חניה, שבשעות הערב והלילה ייפתח לציבור הרחב, וצפוי להקל על מצוקת החניה באזור.

 

קומפלקס המגורים והעסקים שיוקם במקום יהיה הגבוה במדינה. על פי התוכנית, במתחם יוקמו מגדל משרדים בגובה 80 קומות (המכונה "מגדל הטובלרון") ומגדל משרדים נוסף בגובה 50 קומות, שיכללו יחד 100 אלף מ"ר של משרדים; וכן שני בנייני מגורים בגובה 45 קומות כל אחד שיכללו עד 770 יחידות דיור. בנוסף, במתחם תהיה תחנה של הרכבת הקלה של גוש דן.

 

במסגרת התוכנית, שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל, 20% מיחידות הדיור בפרויקט "קרן הקריה" יהיו דירות קטנות בשטח של עד 65 מ"ר והיתר בשטח של 85 מ"ר. הפרויקט ממוקם בפינה הצפון-מזרחית של מתחם צפון הקריה, בשטח של כ-38 דונם, ומהווה את המתחם השני אותו מאשרת העירייה בשטחי מחנה "צפון הקריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלון בסון, משרד הביטחון
מתחם הקריה שפונה
צילום: אלון בסון, משרד הביטחון
מומלצים