שתף קטע נבחר

ת"א: בן 30 נפטר לאחר שהזריק לעצמו נייס גאי

הגבר הזריק את סם הפיצוציות בביתו, התמוטט במהירות לאחר מכן ופונה לחדר המיון כשהוא במצב קשה. משם הוא הובהל לטיפול נמרץ בבית החולים איכילוב, כאשר הוא סובל מקריסת מערכות. פרופ' פטריק סורקין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ באיכילוב: "מדובר בסם מסוכן מאוד"

מוות בעקבות הסם "מיסטר נייס גאי": גבר בשנות ה-30 לחייו נפטר הבוקר בבית החולים איכילוב לאחר שהזריק לעצמו את הסם לווריד.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

הגבר הזריק את סם הפיצוציות בביתו, התמוטט במהירות לאחר מכן ופונה לחדר המיון כשהוא במצב קשה. משם הוא הובהל לטיפול נמרץ בבית החולים איכילוב, כאשר הוא סובל מקריסת מערכות.

 

הסכנות בשימוש בנייס גאי

איכילוב: 4 במצב קשה לאחר שימוש ב'נייס גאי'

ועדת הבריאות תאשר: כל סמי הפיצוציות לא חוקיים

לא רק 'חגיגת' בפיצוציה: מניירות גילגול ועד חומרים ממסטלים

 

הרופאים נלחמו על חייו במהלך הלילה, בבית החולים קיררו את החולה, העניקו לו נוזלים ודם, ונתנו לו תרופות, הכל בניסיון לייצב את מצבו אך ללא הצלחה והבוקר הם נאלצו לקבוע את מותו עקב כשל רב מערכתי של גופו.

 

באיכילוב מספרים שבשנה האחרונה אירעו ארבעה מקרים נוספים של חולים שהזריקו את הסם, אחד מהם נפטר. ההזרקה מתבצעת כדי להגיע להשפעה מיידית וחזקה מאד, אך ההזרקה גורמת לקריסה של מערכות הנשימה, הלב, הכליות והמוח, בדומה להשפעה של מכת חום על הגוף. "כל החולים היו עם חום גבוה מעל 42 מעלות", מספר פרופ' פטריק סורקין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ באיכילוב.

 

"סם מסוכן ששגורם למוות"

"מדובר בסם מסוכן שיש בו מרכיבים שבמהלך ההזרקה לדם גורמים לחום, כשל רב מערכתי ומוות", אומר פרופ' סורקין. "בשנה האחרונה טיפלנו ביחידה בכמה חולים דומים לאחר הזרקה לווריד של הסם הזה. אני זועק בבוקר עצוב זה להפסיק את השימוש בחומר הזה ומדגיש שלעולם אין להזריק אותו לווריד".

 

לפני פחות משנה אושפזו ביחידה לטיפול נמרץ באיכילוב ארבעה צעירים כשהם מורדמים ומונשמים לאחר שנטלו את הסם שמכיל את החומר טריקולזן שמשמש נגד תהליכים דלקתיים ומצוי גם במשחות שיניים ותכשירי ניקוי, אולם בסם הוא נמצא בכמויות גדולות מאד. חודשים ספורים לפני כן החליטה ועדת הבריאות של הכנסת להוציא את סמי הפיצוציות מחוץ לחוק.

 

גורמים רפואיים סיפרו כי הגבר סבל מהתקף זעם בביתו והשתולל, ורק בעזרת טיפול תרופתי להרגעת מצבו היה ניתן להשתלט עליו. לפי האבחנה הראשונית, הוא סבל מהפרעת קצב שגרמה לדופק גבוה מאד, ופונה לבית החולים בליווי המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
הזריק לווריד נייס גאי ומת
צילום: חסן שעלאן
צילום: ליאור צור
פרופ' פטריק סורקין
צילום: ליאור צור
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים