שתף קטע נבחר

דוד לוי הכריז: לא אתמודד לנשיאות

שר החוץ לשעבר יצא לעיתונאים והכריז כי לא יתמודד בבחירות שיתקיימו ב-10 ביוני. "הודעתי שאשקול להתמודד רק אם תהיה הסכמה רחבה", הוא אמר

רק שישה מועמדים לתפקיד הנכבד של הנשיא העשירי: שר החוץ לשעבר דוד לוי הכריז אחר הצהריים (יום ג') שלא יתמודד לתפקיד נשיא המדינה. בכך מסתמן כמעט סופית כי שישה מועמדים יתמודדו בבחירות שיתקיימו ב-10 ביוני: ח"כ ראובן ריבלין, ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר, ח"כ מאיר שטרית, ח"כ לשעבר דליה איציק, חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן והשופטת בדימוס דליה דורנר.

 

 

עוד בחדשות:

סערה בנמל: "הגיע הזמן שהמשטרה תתערב"

מהפכת בחינות הלשכה: "ידע במקום שינון"

 

לוי אמר לעיתונאים: "היו פניות רבות מגורמים שונים, מרכזיים בליכוד ובציבור, ביניהם חברת כנסת ושרים בקריאה שאצטרף למירוץ. הודעתי אז שאשקול זאת אם תהיה הסכמה רחבה ככל האפשר - והדבר הזה אינו קיים. הפיצול גדול מאוד". הוא הודה למי שפנה אליו וביקש ממנו להתמודד: "הבחירה יכולה להתנהל בהסכמה של גורמים מרכזיים בפוליטיקה הישראלית, אבל הפיצול הזה אינו אותה הלכידות שקיוותי לה". הוא סירב לומר במי הוא תומך לנשיאות ואמר כי הוא מאחל לכל ששת המועמדים בהצלחה.

 

דוד לוי היה חבר כנסת משנת 1969 ועד שנת 2006, בעיקר מטעם הליכוד למעט תקופה קצרה ב"גשר". הוא לקח חלק בעשר ממשלות שונות, ובין השאר כיהן כשר החוץ, שר הקליטה ושר הבינוי והשיכון. לזכותו נזקף קידום פרויקט שיקום שכונות בממשלת בגין השנייה בתחילת שנות ה-80.

 

בינתיים ניצלו המועמדים את היממה האחרונה כדי לזהות את חברי הכנסת שעוד לא גיבשו עמדה ומתלבטים לגבי ההצבעה. גם ישיבות הסיעה של המפלגות השונות בכנסת הוקדשו אתמול ברובן לנושא.

 

ריבלין התארח בסיעת הבית היהודי, שבה מרבית הסיעה נוטה ממילא להצביע עבורו מלבד יו"ר המפלגה, השר

 נפתלי בנט, שטרם הביע את עמדתו. המועמד מאיר שטרית הגיע לישיבת סיעת מרצ וביקש לשכנע את החברים, אף שרובם כבר הודיעו שגיבשו עמדה - והלך הרוח נוטה לכיוון בן אליעזר, למעט ח"כ אילן גילאון שככל הנראה יצביע לריבלין.

 

בן אליעזר וריבלין, הוותיקים שבין המועמדים, ניצלו כל רגע פנוי בדיוני המליאה, במזנון הח"כים ובמסדרונות כדי לחוש את האווירה ולהשפיע עוד בכל מקום שאפשר. כל ראשי המטות של המועמדים עובדים בכל הכוח על ספירת הקולות, למודי ניסיון מהתמודדויות קודמות ומהידיעה שלא כל חברי הכנסת שמבטיחים תמיכה באמת יעניקו אותה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
דוד לוי
צילום: אביהו שפירא
מומלצים