שתף קטע נבחר

בעקבות ייצוגית: הכניסה לחוף הצוק - בחינם

בעונת הרחצה 2014, מתרחצים יוכלו להיכנס גם לחוף הצוק הצפוני וגם לחוף הצוק הדרומי בלי לשלם דמי כניסה, כך נקבע בפסיקה בתביעה ייצוגית שהגישו שני תושבים נגד עיריית ת"א. הזוג טען שהעירייה גבתה דמי כניסה לחוף הדרומי למרות שהופסקה בו פעילות תחנת הרחצה

הכניסה לחופי הרחצה חוף הצוק הדרומי והצפוני בת"א, תהיה חינם בעונת הרחצה הנוכחית, כך החליטה היום (א') שופטת בית-המשפט המחוזי בת"א רות רונן, בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים. למרות שהתביעה הייצוגית, שהגישו שני מתרחצים נגד עיריית ת"א, היתה על גביית דמי כניסה בחוק הצוק הדרומי בלבד, העירייה תאפשר כניסה חינם גם בצפוני. יחד עם זאת, לא יינתן פיצוי למבקרים בחוף הדרומי ששילמו דמי כניסה. 

 

 

מדובר בתביעה ייצוגית (ת"צ 13546-12-12) שהגישו שני תושבי העיר, בטענה שהעירייה גבתה דמי כניסה לחוף הצוק דרום בניגוד לחוק, משום שלא ניתנו בו שירותי הצלה. התביעה מתייחסת לעונת הרחצה של 2012, אז לא פעלה תחנת הצלה מאוישת בחוף הדרומי. היא אושרה כייצוגית בנובמבר 2013.

 

חוף הצוק (צילום: דב גרינבלט) (צילום: דב גרינבלט)
חוף הצוק(צילום: דב גרינבלט)

 

באותה שנה, העירייה פנתה למשרד הפנים, כדי שיסגור את החוף כחוף רחצה מוכרז (אחד משישה בגינם פנתה העירייה למשרד), משום שנמנע ממנה לאייש את תחנת הצלה בו. המשרד נענה. החוף היה פתוח לרחצה, כחוף לא מוכרז, בחלק מעונת הרחצה ההיא ואחרי 15 ביולי 2012 - החוף נסגר לחלוטין לרחצה. כל אותה העת המשיכה העירייה לגבות דמי כניסה מהמתרחצים.

 

את התביעה הגישו שני בני זוג ששילמו 7 שקלים לאדם כדי להיכנס לחוף הדרומי. הם טענו שמדובר בגבייה לא חוקית וביקשו החזר ופיצוי בשם כל קבוצת המתרחצים בחוף.

 

העירייה: "זה חוף אחד בעל שתי כניסות"

העירייה טענה מנגד, שחוק הצוק זה חוף אחד בעל שתי כניסות - דרומית וצפונית. בחלק הצפוני היתה תחנת הצלה ונותרו בחוף הדרומי שירותים נוספים למרות אי הפעלתה של תחנת הצלה. עוד טענה העירייה כי ההכרזה לא בוטלה אלא נעשה שימוש בסמכות מפקח הרחצה על מנת לאסור את הרחצה בחוף.

 

הטענות הללו של העירייה נדחו. השופטת קבעה כי בחוף רחצה מוכרז, חייבת להיות תחנת הצלה כל 150 מ"ר ותנאי זה לא התקיים. כך או כך, טענה העירייה, היא עצמ כבר החליטה לפתוח את החוף בחינם בעונה זאת בעקבות התביעה.

 

נקבע כי התובעים הייצוגיים יפוצו ב-30 אלף שקל ואילו עורך-הדין יקבל 120 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: דב גרינבלט
חוף הצוק
צילום: דב גרינבלט
מומלצים