שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אייל, נפתלי וגיל-עד: אלה 3 הנערים הנעדרים

הותרו לפרסום שלושת הישראלים שיש חשש כבד כי נחטפו על-ידי מחבלים פלסטינים: גיל-עד שער בן 16 מטלמון, נפתלי פרנקל בן 16 מנוף איילון ואייל יפרח בן 19 מאלעד. שר הביטחון יעלון: "הנחת העבודה היא שהם בחיים"

בצהריים (שבת) הותרו לפרסום שמותיהם של שלושת הצעירים הנעדרים מאז יום חמישי, ושלפי החשד נחטפו בגדה המערבית על-ידי מחבלים פלסטינים. השלושה הם: גיל-עד שער, בן 16 מטלמון, תלמיד ישיבת "מקור חיים" בכפר עציון; נפתלי פרנקל, בן 16, תושב נוף איילון, גם הוא מישיבת "מקור חיים"; ואייל יפרח תושב אלעד בן 19, שלמד בישיבת שבי חברון. ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים התייעצות ביטחונית בקריה בתל אביב ואחריה ימסור הודעה לתקשורת יחד עם שר הביטחון והרמטכ"ל (לקראת 20:45). לאחר מכן יכנס נתניהו את שרי הקבינט.

 

עוד עדכונים על משבר החטופים:

הנעדרים ()
הנעדרים
 

מוקדם יותר, בצהריים, אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי לפי שעה הנחת העבודה היא שהשלושה בחיים. יעלון דיבר לראשונה מאז תחילת משבר החטופים, ואמר לתקשורת: "כל עוד איננו יודעים אחרת, הנחת העבודה שלנו היא שהם בחיים". השר יעלון אמר כי כל זרועות הביטחון עושות מאמץ משותף בניסיון להביא לחילוץ הנערים. הוא הזכיר כי ב-2013 היו יותר מ-30 מזימות לחטוף ישראלים שלא צלחו, ומאז תחילת השנה הנוכחית - 14. "המקרה הזה כנראה עבר לנו מתחת לרדאר", אמר יעלון.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

היישוב טלמון שבו התגורר אחד הנעדרים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
היישוב טלמון שבו התגורר אחד הנעדרים(צילום: מוטי קמחי)

שר הביטחון יעלון בהערכת המצב (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון יעלון בהערכת המצב(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

מחוץ לבית משפחת פרנקל בנוף איילון (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מחוץ לבית משפחת פרנקל בנוף איילון(צילום: אוהד צויגנברג)

מחוץ לבית משפחת יפרח באלעד (צילום: דנה קופל "ידיעות אחרונות") (צילום: דנה קופל
מחוץ לבית משפחת יפרח באלעד(צילום: דנה קופל "ידיעות אחרונות")

צה"ל העביר לאזור החיפושים כ-2,000 לוחמים, חלקם מחטיבת הצנחנים. בינתיים הם שוהים בבסיס סמוך לגזרה. בצה"ל הוחלט שלא להציב בינתיים מחסומים סביב חברון ולאפשר את המשך אורח החיים התקין של הפלסטינים, כך שהתנועה של כלי רכב פלסטינים אל מחוץ לחברון ולתוכה נמשכת כל העת. במערכת הביטחון מציינים כי בניגוד לניסיונות השלהוב של חמאס, הפלסטינים בחברון - שרובם דתיים ומזוהים עם

הארגון - לא ירצו להפגין או להפר את הסדר.

 

גורם צבאי בכיר רמז הבוקר כי אירוע החטיפה עלול להימשך ימים - לפחות. "ייתכן שאנחנו לפני אירוע ארוך ומורכב מאוד שלא יימשך כמה שעות למרות כל המאמצים המושקעים", אמר אותו גורם, "חטיבת הצנחנים הוקפצה לגזרה וכך גם יחידות מיוחדות".

 

אלוף פיקוד מרכז, ניצן אלון, הוציא בצהריים צו שטח צבאי סגור לאזור האזרחי שבמרחב בסיס האימונים הפיקודי שליד בית גוברין בחבל לכיש. באזור הזה מטיילים אזרחים בסופי השבוע, ומאז שעות הלילה מתרכזים ונערכים בו לפעילות בחברון מאות לוחמים מיחידות מיוחדות. סוכנות הידיעות הפלסטינית בעזה "ספא" דיווחה מפי גורמים מקומיים בחברון כי מבצע המעצרים של כוחות צה"ל לפנות בוקר, שבוצע בעקבות היעדרותם של שלושת הנערים בגדה, נועד למצוא שני אסירים משוחררים שנעדרים בימים האחרונים.

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" מסרה כי ישראל מונעת מאזרחים הגרים במחוז חברון לנסוע דרך גשר אלנבי. מנכ"ל רשות המעברים ברשות, נזמי מהנא, הוסיף כי "שלטונות ישראל מנעו מאנשים מתחת לגיל 50 לעבור. עשרות נוסעים חזרו לחברון בעקבות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלושת הנעדרים שלפי החשד נחטפו
מומלצים