שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי: הדיירים לא התייאשו מפרישת יזם

דיירי רחוב כצנלסון בבת ים יזמו בשיתוף עם העירייה פרויקט פינוי-בינוי, אולם היזם פרש משום שביקש לבנות 600 דירות - ובוועדות התכנון אישרו רק 470 דירות. כעת חתמו הדיירים על המשך קידומו של הפרויקט עם יזם חדש

העיר בת ים ממשיכה בתנופת בנייה : פרויקט פינוי-בינוי גדול בעיר, במסגרתו אמורות להיבנות קרוב ל-500 יחידות דיור, יוצא לתכנון מחודש - לאחר שהחברה שיזמה את הפרויקט פרשה ממנו, וקידומו נתקע במשך מספר חודשים. במסגרת הפרויקט, שכעת נכנס אליו יזם חדש, ייהרסו 6 בנייני רכבת ישנים בגובה שתי קומות עם 104 דירות קטנות - אשר יוחלפו ב-470 דירות חדשות ומרווחות בשטח כולל של 42 אלף מ"ר.

 

בת ים - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בחברת י. זילברמינץ, שפרשה מהפרויקט ברחוב כצנלסון 41-51 לאחר שהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל-אביב אישרה בשנת 2013 הקמת 470 דירות בלבד, בעוד היזמית ביקשה לבנות 600 דירות. את י. זילברמינץ תחליף חברת הנדל"ן מעוז דניאל, שהודיעה היום (א') כי החתימה כ-80% מכלל הדיירים במתחם על הפרויקט המחודש. מהחברה נמסר כי הדיירים יקבלו את אותה התמורה שהבטיח היזם הקודם.

 

ההחלטה להקים 470 דירות במקום 600 התקבלה לאחר שהוועדה המחוזית בחנה 3 חלופות עבור המתחם, והחליטה בסופו של דבר לאשר הקמת 5 בניינים שגובהם לא יעלה על 98.5 מ"ר - כדי לא להרוס את המרקם השכונתי. עוד קבעה הוועדה כי בנוסף לשטח המגורים יוקמו שטחים ציבוריים ויפותחו תשתיות באזור. האישור אז כלל דירות בשטח עיקרי של 90 מ"ר ו-20% דירות קטנות בשטח של כ-63 מ"ר.

 

כעת ממתינים בחברה לאישורה הסופי של התוכנית המחודשת על ידי הוועדה המחוזית בחודש ספטמבר הקרוב. על פי ההערכות, מחיר דירת 4 חדרים חדשה בפרויקט, שתימכר לציבור הרחב, יעמוד על כ-1.5 מיליון שקלים. עם קבלת האישור והיתר הבנייה, צופה החברה כי הבנייה תיארך כ-3 שנים והפרויקט יאוכלס ב-2017.

 

המתחם ברחוב כצלנסון. הדירות החדשות יעלו 1.5 מיליון שקלים (צילום באדיבות מעוז דניאל) (צילום באדיבות מעוז דניאל)
המתחם ברחוב כצלנסון. הדירות החדשות יעלו 1.5 מיליון שקלים(צילום באדיבות מעוז דניאל)

 

"למרות האכזבה הדיירים נשארו מאוחדים"

זמן קצר לאחר החלטת הוועדה, הודיעה י. זילבמינץ, כאמור, לדיירים כי לא תמשיך לקדם את הפרויקט. בשבועות האחרונים ניהלה מעוז דניאל שיחות עם נציגות הדיירים והציעה כי תיקח על עצמה את המשך קיום התוכנית. לדברי החברה, הדירות שיקבלו הדיירים יכללו ממ"ד ומרפסת בשטח של 110-120 מ"ר וכן חניה תת-קרקעית.

 

לדברי רחל מלכה, מנכ"לית ובעלים משותפים של מעוז דניאל, בכוונת החברה לצמצם את עלויות הבנייה ולגרום לפרויקט להיות כדאי כלכלית. "העובדה שמדובר בבניינים ישנים ומתפוררים, ללא ממ"ד, אשר עלולים לקרוס ברעידת האדמה הקטנה ביותר, מחזקת את הצורך בהתחדשות עירונית שתעניק לדיירים את ההזדמנות לאיכות חיים בדירה חדשה, עכשווית ובטוחה", אמרה.

 

פולי ונה, מנהל הפרויקט מטעם הדיירים, הוסיף כי "מדובר בפרויקט שיוזמתו נולדה בקרב הדיירים והם אלה שקידמו אותו, בשיתוף עיריית בת ים שקידמה את הנושא. קיבלנו הצעות מ-3 קבלנים, מתוכם בחרנו ביזם הפורש. אך עם פרישת החברה, למרות האכזבה - הדיירים נשארו מאוחדים והחליטו להמשיך הלאה ולבחור בחברה שהתחייבה לשמור על התנאים שהובטחו. מלבד ההיבט הנדל"ני, מדובר באנשים שהבינו שהדרך היחידה לצאת מדירה ישנה ומתפוררת היא לפעול ולקדם זאת בעצמם".

 

עו"ד זאב מילנר, מנכ"ל י.זילבמינץ, ציין כי "החלטנו בצער רב לרדת מהפרויקט בבת ים, משום שלאחר שנים רבות בהן קידמנו את הפרויקט - סירבה הוועדה המחוזית לאשר בניית 600 דירות חדשות כפי שביקשנו, ואישרה 460 יחידות דיור בלבד, מה שהפך את הפרויקט מבחינתנו ללא כלכלי. כמו כן, אישרה הוועדה המחוזית שטח דירות ממוצע של כ-90 מ"ר בלבד, למרות שביקשנו שהדירות יהיו בשטח ממוצע של למעלה מ-100 מ"ר. חבל לנו מאוד שבגלל נושא כלכלי מובהק כזה לא איפשרו לנו בפועל להמשיך ולקדם את הפרויקט".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות מעוז דניאל
מתחם כצלנסון בבת ים. בקרוב יעבור מתיחת פנים
צילום באדיבות מעוז דניאל
מומלצים