שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר: 350 דירות חדשות בכפר הבדואי איבטין
  הוועדה המחוזית בחיפה הפקידה להתנגדויות הציבור תוכנית להקמה של 350 יחידות דיור במורדות הצפוניים של היישוב בגליל התחתון. במסגרת התוכנית ייבנו בתים דו-משפחתיים, בתים בבנייה רוויה נמוכה ומבני ציבור, ספורט ונופש

  הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז חיפה הודיעה היום (א') כי אישרה תוכנית להקמת 350 יחידות דיור חדשות בכפר הבדואי איבטין. מדובר בתוכנית המתייחסת למבואות הצפוניים של הכפר, הממוקם במועצה האזורית זבולון שבגליל התחתון. הכפר מאופיין בבנייה של צמודי קרקע ובבנייה רוויה נמוכה.

   

   

  התוכנית חלה על שטח של כ-268 דונם קרקעות שנמצאות בבעלות פרטית וכן בבעלות המדינה, וממוקמת במורדות הצפוניים של הכפר, בסמוך לנחל שור ומערבית לכביש חוצה ישראל (כביש מספר 6). יו"ר הוועדה, יוסף משלב, הפקיד את התוכנית להתנגדויות הציבור וכעת יינתנו כ-60 יום להגיש התנגדויות להחלטה.

   

  בתוכנית, המקודמת על ידי משרד הבינוי והשיכון מחוז גליל בשיתוף פעולה עם וועד הישוב ועם מועצה אזורית זבולון, מוצע בינוי הכולל מבני מגורים דו-משפחתיים ומבני מגורים של 2-4 יחידות דיור, בגובה של עד 3 קומות. עוד מוצעים בתוכנית מגרשים בייעוד מעורב - למגורים, מסחר ותעסוקה. ממשרד הפנים נמסר כי התוכנית מקצה שטחים למבני ציבור, ספורט ונופש, שטחים ציבוריים פתוחים ובית עלמין לרווחת תושבי איבטין.

   

  ממשרד השיכון נמסר כי לאחר אישורה התכנית תאפשר שיווק מגרשים ובנייה עצמית של בעלי הקרקע הפרטיים וביצוע תשתיות הולמות למגרשים. כל זאת לאחר מספר רב של שנים שלא שווקו מגרשים לבנייה עצמית בשל מחסור במגרשים בתכניות מאושרות.

   

  על פי אתר מדלן, המנתח את שוק הנדל"ן עבור רוכשי הדירות, מספר הנפשות בדירה כיום עומד על 4.3, ויותר ממחצית מהדירות ביישוב הן בנות 3 חדרים.

  כמו כן, כמעט 70% מיחידות הדיור ביישוב הן בבעלות פרטית, והשאר בבעלות אחרת (לרוב של המדינה). מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) עולה כי היישוב כולו כולל נכון לדצמבר 2012 כ-2,680 תושבים.


  פורסם לראשונה 15/06/2014 17:26

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גוגל מפות
  כפר איבטין. בקרוב יורחב
  צילום: גוגל מפות
  מומלצים