שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תשובה בונה בדרום ת"א: 1.28 מיליון ל-3 חד'

  אלעד מגורים מקבוצת יצחק תשובה מקדמת פרויקט חדש ליד שכונת הארגזים מול פארק מנחם בגין, שיכלול 530 דירות ב-8 מגדלים. במכירה המוקדמת יימכרו דירות 3 חדרים החל מ-1.28 מיליון שקלים, אך מתוך 170 הדירות המשווקות, רק 30 מהן בגודל זה. דירות 4 חדרים יעלו החל מ-1.4 מיליון

  משכונת בבלי לפארק דרום: חברת הנדל"ן אלעד מגורים, חברת-הבת של קבוצת דלק נדל"ן בבעלות איש העסקים יצחק תשובה, הודיעה הבוקר (ב') על פרויקט המגורים החדש שלה, שיוקם בצמוד לפארק מנחם בגין (הנקרא גם פארק דרום). מדובר בפארק ירוק ענק בשטח של כ-1,000 דונם, השייך לחברה העירונית גני יהושע ומתחבר לפארק אריאל שרון. הפארק והפרויקט ממוקמים בסמוך לשכונות הארגזים ועזרא בדרום-מזרח תל-אביב.

   

   

  במסיבת עיתונאים שנערכה באתר הבנייה של הפרויקט, שייקרא "פארק תל-אביב -PARK TLV", ציין מנכ"ל החברה, רונן יפו, כי המחיר ההתחלתי עבור דירה יעמוד על 1.28 מיליון שקלים. מדובר בסכום נמוך יחסית לעיר שבה דירה ממוצעת עולה כשני מיליון שקל; אם כי יש לקחת בחשבון שהוא מתומחר כך בהתאם למיקום הפרויקט - ליד שכונות עם תדמית סוציו-אקונומית נמוכה (לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המדד הכלכלי-חברתי של שכונות אלה הוא 3 מתוך 10).

   

  ואולם, מבדיקה מעמיקה יותר עולה כי המחיר הנקוב מיועד לדירות ספורות בלבד בנות 3 חדרים ובשטח ממוצע של 76 מ"ר, שיהיו ממוקמות בקומה הראשונה של המגדל הראשון בפרויקט. למעשה, כל קומה מהווה תוספת מחיר, כך גם כיווני האוויר וכמובן המשך התקדמות הפרויקט (בדרך כלל, מחיר של דירה "על הנייר" נמוך יותר מדירה בפרויקט שנמצא בתהליכי בנייה, וכן הלאה).

   

  שכונת הארגזים בתל-אביב. מדד חברתי-כלכלי 3 מתוך 10 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  שכונת הארגזים בתל-אביב. מדד חברתי-כלכלי 3 מתוך 10(צילום: עידו ארז)

   

  לפיכך, המחיר הממוצע לדירת 3 חדרים יעמוד על 1.35 מיליון שקלים, כאשר מדובר רק ב-30 דירות מתוך 170 הדירות שמשווקות החל מהיום ועד סוף חודש יולי במסגרת מכירה מוקדמת. מכירה זו תתמקד בדירות בשלב א' של הפרויקט, שבמסגרתו ייבנו 3 מגדלים עם 17 קומות. זאת לאחר שהחברה קיבלה היתרי בנייה, ובכוונתה לסיים את הבנייה ולאכלס את המגדלים תוך כשנתיים.

   

  בשלב ב' של הפרויקט ייבנו עוד 5 מגדלים דומים ובסך הכל הוא יכלול 8 מגדלים עם 530 דירות, שיצטרפו למגדל קיים ומאוכלס אחד, גם הוא בגובה 17 קומות. לדברי יפו, בשלב א' הושקעו כ-150 מיליון שקל על ידי החברה. 530 הדירות החדשות שייבנו באזור זה יהפכו לשכונה "סגורה" שתהיה שונה במאפייניה מהשכונות המקיפות אותה.

   

  הדמיית הפרויקט החדש. כבר בלי ארגזים (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות) (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)
  הדמיית הפרויקט החדש. כבר בלי ארגזים(הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)

   

  מי יספיק לקנות 3 חדרים ב-1.28 מיליון?

  באשר לשאר מחירי הדירות בפרויקט, בחברה ציינו כי דירות 4 חדרים יעלו החל מ-1.4 מיליון שקלים עבור שטח ממוצע של 98 מ"ר, ודירות 5 חדרים יעלו החל מ-1.65 מיליון שקלים עבור שטח של 111 מ"ר. מרבית הדירות בפרויקט הן בנות 4-5 חדרים, והמחירים צפויים לעלות "בהתאם למצב השוק", כך לדברי יפו.

   

  זאת ועוד, לדברי ניר שמול, מבעלי חברת שיווק הנדל"ן שניר המשווקת את הפרויקט, יש כבר מאות מתעניינים לגבי רכישת דירה בפרויקט. כך שנראה כי "המלחמה" על רכישת דירת 3 חדרים במחיר ההתחלתי צפויה להיות קשה עד כמעט בלתי אפשרית.

   

  באשר להטבת המע"מ 0% שאושרה היום בוועדת השרים לענייני חקיקה, אמר יפו כי בפרויקט יש דירות שמתאימות לקריטריונים של ההטבה, מאחר שמחירן עומד על פחות מ-1.6 מיליון שקלים. לדבריו, החברה תנהג בהתאם להחלטות הממשלה בנוגע לחוק המע"מ, "אולם צריך לזכור שמדובר במחירים התחלתיים".

   

  הדמיות של דירות לדוגמא. מ-12.8 מיליון ומעלה (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות) (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)
  הדמיות של דירות לדוגמא. מ-12.8 מיליון ומעלה(הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)

   (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות) (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)
  (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)

   

  ומה לגבי בעלי הכיסים העמוקים? ל-ynet נודע כי מחירי הדירות המיוחדות, דוגמת דירות גן ודירות פנטהאוז, כבר יטפסו מעל רף שני מיליון השקלים. כך למשל, בעוד דירת דופלקס עם שתי קומות תעלה כ-1.960 מיליון שקלים; דירת דופלקס גן תעלה כ-2.310 מיליון שקלים ודירת פנטהאוז תעלה כמעט 3 מיליון שקל (2.910 מיליון שקלים).

   

  כאן אפשר להזכיר שהפרויקט האחרון שקידם יצחק תשובה בתל-אביב הוא פרויקט "פארק בבלי" המתוקשר, הממוקם בצד השני של העיר ללא הפסקה - באזור שכונת בבלי היוקרתית בצפון העיר. להבדיל מהפרויקט החדש, מדובר במתחם מגורי יוקרה שבו מחירי דירות 3 חדרים התחילו כבר לפני כשנה ב-3 מיליון שקל - המחיר של דירת הפנטהאוז היקרה ביותר בפרויקט הנוכחי נכון לשלב א'.

   (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות) (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)
  (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)

   (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות) (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)
  (הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות)

   

  נוף ל-8,500 דונם של פארק ירוק

  פרויקט פארק תל-אביב ממוקם בצמוד לחלקו הצפון-מערבי של פארק מנחם בגין, המתחבר, כאמור, לפארק אריאל שרון ויחד יוצר רצף פארקים של כ-8,500 דונם. יחד יכללו שני הפארקים שטחים פתוחים, מרחבים ירוקים משולבים בטבע ומים, מסלולי אופניים, מתקנים לילדים, מרכז ספורט סקי מים ועוד.

   

  מבחינת קירבה לצירי תנועה, הפארק והפרויקט סמוכים לנתיבי איילון (מספר 20), כביש תל-אביב-אשדוד (מספר 4) וציר משה דיין המחבר את האזור למרכז העיר ולערים השכנות. לדברי יפו, החברה מתחייבת להקמת התשתיות המיידיות, ונמצאת בקשר עם עיריית תל-אביב לגבי הקמת תשתיות נוספות, תחבורה ציבורית, גני ילדים ובית ספר לשכונה החדשה - שצפויה לכלול מעל 500 משפחות.

   

  פארק מנחם בגין בתל-אביב. יחובר לפארק אריאל שרון (צילום :צביקה טישלר) (צילום :צביקה טישלר)
  פארק מנחם בגין בתל-אביב. יחובר לפארק אריאל שרון(צילום :צביקה טישלר)

   

  מנכ"ל אלעד ישראל מגורים הוסיף כי בעיריית תל-אביב, בשיתוף רשות מקרקעי ישראל, מתכננים פרויקט פינוי-בינוי באזור הסמוך, שיכלול בסופו של דבר הקמה של עוד 1,500 דירות חדשות לצד הקמת מרכזים מסחריים חדשים. עם זאת, הבהיר יפו כי התוכנית אינה קשורה באופן ישיר לפרויקט החדש.

   

  עוד אמר כי בחלקו המערבי של הפארק יושקעו כ-20 מיליון שקל בשנים הקרובות, לצורך הקמת טיילת מרוצפת, שדרות עצים וכדומה. פארק אריאל שרון, שהושק השנה והושקעו בפיתוחו למעלה מ-170 מיליון שקל, משתרע על שטח של כ-8,000 דונם, מתוכם 2,500 דונם שכבר נגישים לרווחת הציבור.

   

  "אנו רואים בפרויקט הזדמנות אמיתית לגור בתל-אביב, בשכונה חדשה בפארק עצום ובמחירים אטרקטיביים. אני מאמין כי פרויקט פארק תל-אביב יהווה אבן שואבת לאוכלוסייה צעירה ואיכותית, לרוכשי דירה ראשונה ומשפרי דיור מכל רחבי הארץ, אשר מבקשים לרכוש נכסים בעיר ולקבוע בתל-אביב את מקום מושבם", הוסיף יפו.

   

  יצוין כי הקרקע שעליה ייבנה הפרויקט נרכשה מהחברות הקבלניות פרידמן, חכשורי ואביוד בעסקה משולבת של מזומן ותמורות. העסקה ההיסטורית על הקרקע התחילה ב-2006, ושונתה בשנים 2010 ו-2014. כעת, כאמור, ניתנו היתרים לבניית דירות על הקרקע.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות
  הדמיית פרויקט פארק תל-אביב
  הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות
  הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות
  הדמיה של דירה לדוגמא
  הדמיה: 3dvision הדמיות ממוחשבות
  מומלצים