שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP, צביקה טישלר

מרגש: "הרב, אתה תוכל אולי לברך את הבנים בבקשה?"

בעיצומו של המפגש המשותף, ביקשו שלושת הורי הנערים החטופים להעלות על הקו את הרב שלמה עמאר, כדי שיברך את את גיל-עד, אייל ונפתלי. קולו של הרב עמאר נשבר כשסיפר להורים כי לב עם ישראל כולו, בארץ ובעולם, איתם - וההורים השיבו: "אנחנו מרגישים את זה". האזינו לשיחה

ברכת שלוש אמהות: אחרי שנפגשו לראשונה מאז שהגורל קשר ביניהם, ובתום שיחה טלפונית משותפת עם ראש הממשלה - ביקשו הורי שלושת הנערים החטופים להעלות על הקו את הרב הראשי לשעבר, שלמה עמאר, כדי שיברך את גיל-עד, אייל ונפתלי.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

קראו עוד בערוץ יהדות:

 

"הראשון לציון", הנמצא בעיצומו של מסע לחיזוק רוחני של הקהילות היהודיות באוסטרליה, סיפר להורים בהתרגשות, בקול רועד ונשבר, כי לב עם ישראל כולו, בארץ ובעולם, איתם - ואיחל ש"הקדוש ברוך-הוא יפדה את הבנים משביים".

 

האזינו לשיחה:

 

 

הרב עמאר: "שלום עליכם".

 

אחד האבות: :שלום הרב עמאר".

 

הרב עמאר: "דעו לכם שכל עם ישראל נמצא אתכם, כל עם ישראל. אני בנסיעה פה באוסטרליה, בסוף העולם, ואין בית כנסת ואין בית ספר ואין גן ואין איש או אישה שהלב שלו לא נמצא אתכם".

 

"כל בית ישראל בתפילה ארוכה, בלתי פוסקת, מעומקא דליבא (עומק הלב – ק"נ), יחד אתכם. אתם לא לבד בשום פנים, אתם עם כל ישראל שבארץ ישראל ועם כל ישראל שבכל העולם כולו. כולם אתכם".

 

אחד האבות: "אנחנו מרגישים את זה".

 

הרב עמאר: "בעזרת השם אל כביר לא ימאס. ה' לא מואס בתפילת הרבים, והוא יקבל תפילותיכם ותפילותינו".

 

בת גלים שער, אמו של גיל-עד: "הרב, אתה תוכל אולי לברך את הבנים בבקשה?"

 

הרב עמאר: "כן, אנחנו מברכים אותם בכל תפילה - ואנחנו נחזור ונברך אותם: מי שבירך אבותינו, אברהם יצחק ויעקב, משה ואהרון, יוסף, דוד ושלמה, ואליהו הנביא ואלישע הנביא, הוא יברך את כל שלושת הילדים שנשבו מפני שהם יהודים, בלי שום חטא בכפם, את השם הטוב יעקב נפתלי בן רחל דבורה, ואת השם הטוב אייל בן איריס ואת גיל-עד מיכאל בן בת-גלים".

 

 

"הקדוש ברוך-הוא יפדה אותם משביים. מוציא אסירים בכושרות יוציאם מאפילה לאורה ומשעבוד לגאולה ומצרה לשמחה גדולה ולאורה גדולה, ויקויים בהם מקרא שכתוב 'ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה ושמחת עולם על ראשם, ששון ושמחה ישיגו ונסו יגון ואנחה".

 

"אלוה דמאיר עננו, שבזכות רבי מאיר בעל הנס והצדקה שניתן לעילוי נשמתו, ונרות השמן שתדליקו כולכם לעילוי נשמת רבי מאיר בעל הנס,

בזכות אלוה דמאיר יעננו ביום קראנו, ונשמע ונתבשר בשורות טובות במהרה - כולכם וכל בית ישראל. וליהודים הייתה אורה ושמחה - כן יהיה לכם ולנו ולכל ישראל ונאמר אמן".

 

הורי החטופים: "אמן".

 

הרב עמאר: "ה' יחזק אתכם. תתחזקו באמונתכם, תתחזקו בביטחונכם בה', תתחזקו בעובדה שכל ישראל איתכם, כולם - מקטנם ועד גדולם, בכל מקום ובכל פינה בעולם. ה' אתכם והוא יושיע אתכם".

 

ההורים: "תודה רבה לכבוד הרב".

 

הרב עמאר: "תבורכו מפי עליון, תבורכו מפי עליון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות"
מפגש משולש
צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות"
צילום: ניב רוזנברג
הרב שלמה עמאר
צילום: ניב רוזנברג
מומלצים