שתף קטע נבחר

עולים מגרמניה קנו 8 דירות ב-63 מיליון ש'

בפרויקט יוקרה במרכז ת"א שילמו עולים חדשים מפרנקפורט 63 מיליון שקל תמורת 8 דירות; ביפו מציעים יזמים למשקיעים דירות שמפוצלות באופן חוקי המיועדות לסטודנטים - עם תשואה של 5% תמורת קרוב לשני מיליון שקל

בזמן שהמדינה מנסה להוזיל את הדירות , יש מי שיכול להרשות לעצמו לקנות דירות יוקרה או להשקיע בדירות נוספות. הבוקר (ד') דיווחה קבוצת נוה שוסטר כי בימים אלה נסגרו 8 עסקאות מקרקעין למכירת דירות בפרויקט היוקרה "סוטין 29" במרכז תל-אביב. 8 הדירות נרכשו על ידי קבוצה של משפחה וחברים, עולים חדשים מפרנקפורט שבגרמניה, בהיקף כולל של לא פחות מ-63 מיליון שקל.

 

כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן של ynet:

 

עם הדירות שנמכרו ניתן למנות דירת 4 חדרים בקומה ה-23 במגדל, שעלתה 7.2 מיליון שקלים - מחיר המשקף כ-66 אלף שקל למ"ר; וכן דירת 5 חדרים בקומה ה-21, שעלתה 9 מיליון שקל - מחיר המשקף כ-68 אלף שקל למ"ר. מדובר במגדל שכולל 27 קומות עם 74 יחידות דיור, בכל קומה עד 3 דירות בלבד, ובכוונת בני המשפחה להתגורר בדירות אלה.

 

בקבוצה מציינים כי בפרויקט, המתפרש על פני שטח של כ-2.5 דונם, נותרות דירות בודדות אחרונות למכירה. בין היתר מוצעת דירת פנטהאוז שיושבת על כל הקומה ה-25, נהנית מנוף של 360 מעלות ועולה - שימו לב - לא פחות מ-27 מיליון שקל. הפרויקט ממוקם במרכז תל-אביב, ליד הרחובות ארלוזורוב ודוד המלך, ומיועד כמובן לבעלי כיסים עמוקים המתעניינים בשוק דירות היוקרה. 

 

הפנטהאוז במגדל סוטין 29 עולה 27 מיליון שקל. יש כאלה שיכולים להרשות לעצמם (הדמיה: וויו פוינט) (הדמיה: וויו פוינט)
הפנטהאוז במגדל סוטין 29 עולה 27 מיליון שקל. יש כאלה שיכולים להרשות לעצמם(הדמיה: וויו פוינט)

 

לדברי דליה שוסטר, יו"ר ובעלי קבוצת נוה שוסטר, "מדובר בקבוצת רוכשים ייחודית באהבתה לישראל. השילוב של המיקום המרכזי של הפרויקט יחד עם סטנדרט הבנייה הגבוה, יצרו עבורם חוויית מגורים שאין לה מתחרים. מיקום הפרויקט בסביבה ירוקה ונגישות למרכזי תרבות ומסחר במיקום שקט, ענה על המעטפת אותה הם חיפשו, ולכן בחרו לקבוע את מגוריהם בו".

 

יפו: פרויקט למשקיעים בלבד

מעט דרומה משם, בפרויקט הבוטיק החדש "SOHO jaffa" הממוקם ברחוב וכטנגוב ליד המכללה האקדמית ביפו, החליטו יזמי הנדל"ן לחזר אחרי משקיעים על ידי הבטחה להגדלת התשואה. זאת באמצעות "פיצול" חוקי של הדירות, במסגרתו כל חדר בדירות 4 חדרים המוצעות למכירה עוצב כיחידת דיור נפרדת עם שירותים ומקלחת וכן סלון משותף - במטרה להגדיל את עלות השכירות החודשית.

 

הדירות תוכננו כך שיותאמו לסטודנטים שיגורו בשותפות, ובחברה מעריכים כי משקיעי הנדל"ן יוכלו ליהנות מתשואה של כ-5% - אם ישכירו אותן ב-2,500 שקל בחודש לסטודנט (כלומר כ-7,500 שקל בסך הכל בדירת 4 חדרים). זאת, בהשוואה לדמי שכירות של כ-6,000 שקל בממוצע המשולמים בדירה סטנדרטית בתל-אביב-יפו.

 

"המטרה שלנו היא להפיק כמה שיותר מדירה סטנדרטית", הסביר אסף כהנר, סמנכ"ל החברה, "התכנון הופך את הנכס קלאסי עבור משקיעים - מה שעשוי להגדיל את סך השכירות החודשי לערכי תשואה שנתית גבוהה בשיעור של 5%. בעוד שכיום דירה דומה בתל אביב מושכרת בתשואה של 3% בלבד, הפרויקט יאפשר להגדיל את התשואה ב-25% מתשואה סטנדרטית. זו תשואה גבוהה לכל הדעות, שאף עולה על התשואה בבאר שבע, העומדת היום על 4.4%".

 

הדמיית דירה לדוגמא בפרויקט סוהו יפו. כאן יגורו סטודנטים? (הדמיה באדיבות חברת היילנד) (הדמיה באדיבות חברת היילנד)
הדמיית דירה לדוגמא בפרויקט סוהו יפו. כאן יגורו סטודנטים?(הדמיה באדיבות חברת היילנד)

 

אז כמה זה עולה? אמנם אין מדובר כאן בפרויקט יוקרה כמו זה שבמרכז תל-אביב, אולם הוא מיועד למשקיעי נדל"ן - כלומר בעלי דירות למגורים שרוכשים דירות נוספות לצרכי השקעה במטרה להשכירן וליהנות מתשואה חודשית. דירות 4 חדרים בפרויקט, הכולל 6 קומות ו-38 דירות, נמכרו במחיר של 1.73-1.87 מיליון שקל, ודירת גן נמכרה תמורת 2.4 מיליון שקל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: וויו פוינט
מגדל סוטין 29 בת"א. לכיסים עמוקים בלבד
הדמיה: וויו פוינט
הדמיה באדיבות חברת היילנד
פרויקט סוהו יפו. למשקיעים בלבד
הדמיה באדיבות חברת היילנד
מומלצים