שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה: "שלחו עבריינים לפינוי כפר שלם"
  33 משפחות, המחזיקות ב-22 דונם בשכונת כפר שלם בדרום ת"א, תובעות את חברת הבנייה אזורים בטענה שהבטיחה להן 72 דירות מתוך 450 דירות בפרויקט שהיא בונה בשכונה בתמורה לפינוי המתחם - ומשתמשת בעולם התחתון לצורך כך. אזורים: "תביעה צינית ומקוממת - הם העבריינים"

  33 משפחות, תושבות שכונת כפר שלום בדרום תל-אביב, הגישו היום (ד') תביעה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד חברת הבנייה אזורים. המשפחות, היושבות כולן ב"חוות יפת" הכוללת 22 דונם בשכונה, טענו בתביעה כי כי אזורים נסוגה מהסכם שגובש עמן באמצעות שימוש בעבריינים מהעולם התחתון כדי להרתיע אותם.

   

  כפר שלם - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

   

  לטענת התובעים (כולם בני אותה משפחה), בעבר הבטיחה החברה ל-33 המשפחות 72 דירות מתוך 450 הדירות שייבנו השכונה, וזאת כדי שאלו יתפנו בהסכמה. עוד נטען כי מאז חילופי מנכ"לים בחברה לפני יותר משנה, "החברה זנחה את סיכומי העבר והחלה להשתמש בעבריינים כדי להוריד אותם מהסיכום" והציעה להם 27 דירות בלבד.

   

  התובעים טוענים עוד כי לאותם עבריינים הציעה החברה 15 דירות בפרויקט, בתמורה ל"סגירת העסקה" עם התובעים. בין השמות המוזכרים בתביעה ככאלו שהפעילה אזורים נמצאים יוסי סעדון, שהתפרסם כחבר במשפחת אלפרון; וצבי נמני, שלטענתם מקורב לבכיר העולם התחתון יוסי הררי.

   

  גורמים בחברת אזורים טענו כי הם המומים מכתב התביעה, שכן עד הימים האחרונים התנהל בין הצדדים מו"מ לקראת חתימה. "כנראה שעם פולשים לא צריך לנהל משא ומתן, וטעינו שעשינו זאת", אמר בכיר בחברה. לדבריו, "מהשבוע הבא נפעל באמצעות צווי פינוי והם לא יקבלו דבר. המשא ומתן נגמר".

   

  עוד הוסיף הגורם כי "פעלנו בשני מישורים: משפטי וביצועי... למתחם אי אפשר היה להיכנס... לא לכל אחד יש אומץ להיכנס לשם. מדובר בעבריינים שגרים בווילות בשרון ומשכירים את הנכסים לעובדים זרים".

   

  אזורים בתגובה: "תביעה צינית ומקוממת" 

  חברת אזורים מסרה את תגובה הרשמית לכתב לכתב התביעה: "מדובר בתביעה צינית ומקוממת, וחברת שיכון ופיתוח תשיב לתביעה זו ותפרט את טענותיה בפרוטרוט בפני בית המשפט. חברת שיכון ופיתוח לישראל הינה הבעלים הרשום בטאבו של מקרקעין בכפר שלם, בהם עושים שימוש משך עשרות שנים התובעים, שהינם פולשים, ללא תשלום כל תמורה בגין כך. מרבית התובעים לא עושים שימוש בקרקע לצורך מגוריהם, אלא משכירים אותה לעובדים זרים, שטחים לאחסנה וכיוצ"ב, ומשלשלים רווח לכיסם על חשבונה של שיכון ופיתוח.

   

  "לאורך השנים התקיימו מספר משאים ומתנים מול הפולשים לטובת פינויים מהקרקע, אשר אף אחד מהם לא בשל לכדי הסכם מחייב. באשר לטענות על ייצוג של החברה באמצעות גורמים עבריינים, הרי שמדובר בבדיה מוחלטת. החברה נעזרה בנושא זה במפנים מקצועיים בעלי רקע ביטחוני-משטרתי, אשר טיפלו בגופים רבים אחרים בתחום הציבורי, הממשלתי (כגון הרכבת הקלה, נתיבי איילון, מע"צ, חלמיש וכיוצ"ב), ובתחום הפרטי בהצלחה רבה בפינוי פולשים במקרים אחרים.

   

  "יש לציין כי דווקא הפולשים לוו בחלק מהמשאים והמתנים על ידי לא אחר מאשר מאחד מראשי ארגוני הפשע הבכירים בארץ. המו"מ האחרון נוהל בין באי כוח הצדדים עד אתמול בערב, כאשר הפולשים היו מיוצגים על ידי עו"ד בכיר בתחום. בין הצדדים גובש הסכם מוסכם לפינוי המקרקעין, לאחר קבלת הערות עורך דינם של הפולשים, שהועבר לחתימת הפולשים.

   

  "לתדהמת החברה, מתברר כי הפולשים ניהלו מו"מ בחוסר תום לב משווע ובמקביל שקדו על הכנת התביעה המופרכת והצינית נגד החברה. חברת שיכון ופיתוח מתכוונת להגיש בימים הקרובים כנגד הפולשים צווי פינוי בצרוף תביעה לתשלום דמי שימוש ראויים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים