שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  זינוק של 8% בחוב משקי הבית: 414 מיליארד

  חובות משקי הבית בישראל ממשיכים לגדול: מתחילת 2013 גדל החוב בכ-8%, בעיקר בעקבות הגידול בהלוואות המשכנתא. סך החובות לדיור מתוך כלל החוב- 291 מיליארד שקל. מתחילת השנה ועד אפריל גדל החוב ב-1%

  שקועים בחובות: יתרת החוב של משקי הבית בישראל עמדה בסוף חודש אפריל על 414 מיליארד שקל, גידול של אחוז אחד בתוך 4 חודשים, כך עולה מנתוני בנק ישראל. מתחילת שנת 2013 גדל החוב הכולל של משקי הבית בכ-8%.

   

  • 820 אלף צ'קים חזרו ב-3 חודשים 

  • לא גובים מכם הלוואה? היזהרו

   

  העלייה ביתרה, בשליש הראשון של השנה, נבעה בעיקר מהחוב לדיור שעלה בכ-1.6 מיליארד שקל. גם בהשוואה לתחילת 2013 חל גידול משמעותי ביתרות ההלוואה לדיור, שגדלו מאז בכ- 38 מיליארד שקל. יתרת החוב לדיור מתוך סך החוב של משקי הבית, הסתכמה, נכון לסוף חודש אפריל ב- 291 מיליארד שקל.

   

  בחלוקה לפי מקורות החוב, עולה מן הנתונים כי נכון לסוף חודש אפריל חייבים משקי הבית לבנקים 374 מיליארד שקל מתוכם 269 מיליארד שקל לדיור. יש לציין כי חוב זה כולל גם הלוואות שניטלו כנגד משכון דירת מגורים, אך ההלוואה עצמה שימשה לדברים אחרים (ולא לרכישת דירה), בסכום של כ-20 מיליארד שקל.

   

  עוד חייב הציבור לבנקים 105 מיליארד שקל בהלוואות שאינן לדיור. לגופים המוסדיים חייבים משקי הבית 7.5 מיליארד שקל , ולחברות כרטיסי האשראי – 10.5 מיליארד שקל. אשראי ממשלתי שניתן למשקי הבית (רובו המוחלט לדיור) הסתכם נכון לסוף אפריל ב-21.6 מיליארד שקל.

   

  המגזר העסקי: 780 מיליארד שקל

  יתרת החוב של המגזר העסקי עלתה בחודש אפריל ב-0.6% לרמה של כ-780 מיליארד שקל. בחטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל מסבירים כי העלייה ביתרה נבעה מגיוס חוב נטו, תוצאה של גיוס הלוואות מהבנקים ואג"ח סחיר בישראל, שקוזזו במקצת על ידי פירעון הלוואות מחו"ל.

   

  מתוך סך החובות של המגזר העסקי, 388 מיליארד שקל הם חוב לבנקים, 161 מיליארד הם אג"ח סחיר, 82 מיליארד שקל הם אג"ח לא סחיר והלוואות שאינן מהבנקים ו-147 מיליארד שקל הם הלוואות שגוייסו בחו"ל.

   

  יש לציין כי בחודשיים האחרונים ניכר שינוי מגמה באשראי הבנקאי למגזר העסקי: לאחר יותר משנתיים שאופיינו בפירעונות חוב, נרשמו בחודשיים האחרונים גיוסים נטו שהסתכמו בכ-4.5 מיליארד שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים