שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי: תוארך תקופת המימון למתחמים

הממשלה אישרה הצעת חוק של שר הפנים להאריך ב-6 שנים את תקופת ההכרזה על מתחם כאתר פינוי-בינוי. מדובר במתחמים שכל עוד הוכרזו כאתרי פינוי-בינוי, נהנים ממימון ממשלתי לקידומם; אך תקופת ההכרזה לא מספיקה כדי להוציאם לפועל - מה שעלול להוביל לביטולם בשל אי-כדאיות כלכלית

הממשלה אישרה בישיבתה הבוקר (א') את הצעת החוק של שר הפנים גדעון סער, להאריך את תקופת ההכרזה על מתחם פינוי-בינוי ב-6 שנים נוספות. הצעת החוק אמורה להביא להקלה בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית, שמטרתם הגדלת היצע הדירות בשוק הנדל"ן.

 

פינוי-בינוי בממשלה - כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

מתחמי פינוי-בינוי נהנים ממימון ממשלתי להכנת תוכנית כזו ולקידומה, בין השאר בניהול התקציב ובהסברה לתושבים על מתיחת הפנים שצפוי לעבור האזור. עד היום, ההכרזה הממשלתית על מתחמי פינוי-בינוי חלה במשך 12 שנים (לאחר שב-2008 הוארכה התקופה ב-6 שנים). כעת הוגשה הצעה להארכה שלישית - כך שההכרזה על מתחמים כאלה תחול במשך 18 שנים.

 

בלשכת שר הפנים הסבירו כי במסגרת הרפורמה בחוק התכנון והבנייה, נבחן נושא הפינוי-בינוי ומהבדיקה עלה כי לוחות הזמנים הקבועים כיום בחוק אינם מספיקים - מה שעלול להביא פרויקטים המצויים בהליכי אישור שונים, לאבד את הכדאיות הכלכלית שלהם ובכך אף לעצירת קידומם.

 

נכון להיום, ניתנת לממשלה בתום 6 השנים הראשונות האפשרות להאריך את תוקף פרויקט פינוי-בינוי ב-6 שנים נוספות. במידה שלא הושלם ההליך, יש צורך להתחיל את כל ההליך מחדש - דבר הפוגע באופן ישיר במימוש פרויקטים לפינוי-בינוי. תיקון החוק מאפשר מתן אורכה של 6 שנים נוספות להמשך קידום פרויקטים כאלה.

 

עם אישור הצעת החוק, היא תועבר להליך חקיקה בכנסת ללא הצורך לעבור דרך ועדת השרים לחקיקה. לדברי שר הפנים סער, "הצעת החוק מאפשרת רצף פעולה אשר מותאם ומעודכן לפרויקטים של פינוי-בינוי. שינוי זה עתיד להגדיל את היצע הדירות, תוך חיזוק וחידוש יחידות הדיור הקיימות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות מעוז דניאל
פרויקט פינוי-בינוי בבת ים
צילום באדיבות מעוז דניאל
צילום: אלי מנדלבאום
שר הפנים, גדעון סער
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים