שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרב רן שריד, המורד הקדוש

  לפני 20 שנה גילה לפתע רן שריד, כי בית המדרש לא מדבר אליו. יחד אתו מצא עוד בחורים רבים הסובלים מאותו המשבר. הוא לא ברח, אלא החליט להתמודד ולחפש את האש הפנימית. היום הוא הרב רן שריד, מאושיות התרבות היהודית, ויש לו אלבום חדש וסינגל בבכורה. צפו - והאזינו

   

  צילום: אורות

  צילום: אורות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הרב רן שריד צמח בבית המדרש של הרב קוק, ומשם גם צמח בו "מרד קדוש". התוצאה - אלבום בכורה ישראלי-תורני-קוקניקי, "צל האור", שיוצא בימים אלה ממש, לאחר שגולשי "הדסטארט" נתנו בו את אמונם.

   

  << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

  "הכל התחיל לפני 20 שנה. ישבתי בבית המדרש ב'מרכז הרב', ולמדתי עם עוד 400 תלמידים", מספר הרב שריד ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית". "הרגשתי סוג של משבר פנימי שלא הבנתי את פשרו, ולא הצלחתי להמשיך ללמוד. לאט-לאט מצאתי את עצמי בחדר, ולא בבית המדרש. ואז פתאום ראיתי שלא רק אני בחדר. ראיתי שעוד חברים בני גילי מחפשים ושואלים.

   

  צפו עוד בערוץ "אורות ":

 1. "הרגשתי את הנשמה נכנסת לגוף שלי"

   

  "ניסינו לראות איך מוציאים מעולם בית המדרש לא רק את המסר הלימודי, אלא גם את המסר החווייתי. למדנו ביחד - וכל אות בערה בבערה שלא ראינו קודם. היינו מסתובבים ברחובות, ומחפשים את הבית של הרב קוק - עד שהגענו לפה", הוא מצביע על ביתו של הרב קוק בתל אביב. "כאן ישבנו, התבוננו, ודמיינו אותו יושב בלילות וכותב את המהפכה, והתפללנו שהאש שבערה פה בכתבים, תעבור אלינו".

   

   

  משהו מהאש עבר גם עבר, והרב רן שריד מצא עצמו מוציא לאור כתבים חתרניים מייסודו של הרב קוק, שזעזעו את מחנכיו – ומקדש את
  החיפוש החילוני האישי. ברבות הימים זנח קצת את בית המדרש, ופתח רשת מהפכנית של מוזיקה יהודית, "דברי שיר", שהתיימרה (ואף הצליחה) לשים על המפה את מיטב היצירה היהודית.

   

  עכשיו הוא בדרך לשלב הבא: אלבום אישי. "במחשבה לאחור גם ברנר ועגנון, שמעוני ואזר שחיו כאן, בנווה צדק, צמחו מה'חדר'. והבערה הפנימית שלהם הגיעה מהמילה הכתובה של השטעטל, למרות שהם לקחו אותה למקומות אחרים".

   

  יש ביניכם מן המשותף: הם מרדו בבית המדרש שהכירו - וגם אתם מרדתם בבית המדרש שהכרתם.

   

  "אנחנו מרדנו בתוך בית המדרש, מכוח בית המדרש, עם האש הקדושה והמהפכנית... לקחת חומר גלם השראתי כמו תורה - שזה האינסוף, הנצח, אבל כחומר גלם – וחיברנו אותו ליצר, לתהייה שבנו. זה הוליד יצירה של קדושה, יצירה מלאת השראה יהודית".
 2.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורות
  שידורי המהפכה. הרב רן שריד
  צילום: אורות
  צילום: אורות
  "יצירה מלאת השראה יהודית"
  צילום: אורות
  מומלצים