שתף קטע נבחר

הרב שרקי: עדיף ללמוד שמוצא האדם מהבוץ?

כפיית תוכנית לימודים על אוכלוסיות המתנגדות לה, היא מעשה מוסרי? ומה בכלל הבעיה עם לימודי אבולוציה בבתי הספר הדתיים? הרב שרקי: "למדתי את תורת האבולוציה בישיבה תיכונית. אף אחד לא עשה מזה עניין, ואני לא רואה בזה שום בעיה"

 

הודעת משרד החינוך כי תורת האבולוציה תילמד בכלל בתי הספר, כולל הדתיים, אלא ששם ללא החלק העוסק במוצא האדם – פתחה מחדש את הוויכוח הנושן סביב ההכרח ללמד תיאוריות מדעיות השנויות במחלוקת ערכית. הרב אורי שרקי ופרופ' קרלו שטרנגר התכנסו לדיון סביב פולמוס לימודי האבולוציה, וגילו שוב שלא הכל צפוי, ואין עמדות מוחלטות.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"אין לי שום מושג איך אפשר ללמוד את תורת האבולוציה, ולא ללמוד על מוצא האדם", אומר הרב שרקי. "אני למדתי במערכת דתית-לאומית, בישיבה תיכונית, ושם למדנו את תורת האבולוציה, ואף אחד לא עשה מזה עניין, ואני לא רואה בזה שום בעיה".

 

 • צפו עוד בערוץ "אורות ":
 • הרופא ההודי: "שברתי את הפסילים של אבי"
 • "הרגשתי את הנשמה נכנסת לגוף שלי"
 • מסכת שבתי: חיים טופול שוקד על הש"ס

   

  "אני חושב שבכדי להיות בן תרבות בעידן שלנו, אתה צריך איזושהי תשתית מינימאלית של ידע בכדי שאתה תוכל להבין", אומר פרופ' שטרנגר, הסבור כי יש הכרח לכפות לימודי אבולוציה גם באוכלוסיות המתנגדות לכך.

   

  "אי אפשר להבין שום דבר היום ברפואה בלי ביולוגיה מודרנית, והיא לא קיימת בלי תורת האבולוציה... למשל, אני חושב שזו קטסטרופה שלא כולם לומדים כלכלה, כי אנשים מצביעים על דברים שאין להם מושג לגביהם. אני סבור שאין לזה קשר לתיאיזם או אתיאיזם - אני רוצה אזרחים שיהיה להם מינימום של מסוּגלוּת חברתית". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להצטרף לדיון.

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים