שתף קטע נבחר

תקדים בצרפת: הנשיא לשעבר סרקוזי נחקר

כלי תקשורת צרפתיים מדווחים כי לראשונה בהיסטוריית המדינה עוכב לחקירה אדם שעמד בראשה. ניקולא סרקוזי חשוד כי מודיעים הדליפו לו מידע על חקירה אחרת נגדו הקשורה באי-סדרים בקמפיין הבחירות האחרון שלו

מנהיג מדינה בחקירה: נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי עוכב היום (יום ג') לחקירה בחשד שרשת של מודיעים העבירה לו מידע על חקירה נפרדת הקשורה בו בגין חשדות לאי-סדרים בקמפיין הבחירות שלו ב-2007. כך מסר גורם משפטי.

 

עוד חדשות בעולם :

צבא ניגריה עצר את "מרגלות" בוקו חראם

פקיסטן: בת 18 סירבה להתחתן ונשרפה

שכן חדש: "חליפות איסלאמית" בעיראק-סוריה

 

כלי תקשורת בצרפת דיווחו כי זו הפעם הראשונה שראש מדינה עוכב לחקירה בהיסטוריה של צרפת המודרנית. הפוליטיקאי השמרני דוחה את הטענות שעומדות נגדו בשורת חקירות שעשויה לחסל את תקוותיו לקאמבק פוליטי לאחר הפסדו בבחירות לנשיאות ב-2012 לפרנסואה הולנד.

 

סרקוזי הגיע היום לתשאול על ידי החוקרים במשרדיהם בעיר נאנטר, מערבית לפריז, לאחר שעורך דינו עוכב לחקירה אתמול. "סרקוזי זומן לנאנטר ומעוכב לחקירה", אמר הגורם לרויטרס. דובר ממשלת צרפת אמר בתגובה כי "הדין חל על סרקוזי כמו על כל אדם אחר". לדבריו, "על רשויות החוק לחקור עד מיצוי את החשדות".

 

נשיא צרפת לשעבר נמצא מפברואר במוקד חקירה הבודקת אם ניצל את השפעתו כדי לקבל

מידע מחקירה נפרדת בגין החשדות כי מנהיג לוב המנוח מועמר קדאפי מימן את קמפיין הבחירות של סרקוזי ב-2007.

 

החוקרים חושדים כי סרקוזי ועורך דינו עקבו אחר התפתחות החקירה באמצעות רשת של מודיעים מקושרים היטב שהתגלו בהקלטות טלפוניות שלהם. סרקוזי השווה את הציתותים לטלפונים לפעולות "שטאזי" במזרח גרמניה.

 

שני עורכי דין פליליים עוכבו גם הם לחקירה. החוקרים חושדים כי סרקוזי הבטיח לקדם אחד מהם בתמורה למידע על החקירה נגדו. תיק החקירה הוא אחד משישה הקשורים בנשיא לשעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
עומד במרכזן של שש חקירות. סרקוזי
צילום: AP
מומלצים