שתף קטע נבחר

מי רוצה בית ב-3 מיליון שקל בראש העין?

כנראה שלא מעט יוצאי צבא וכוחות הביטחון, כמו גם משפרי דיור מהמרכז, שקנו צמודי קרקע בשכונת גבעת טל היוקרתית. וכמה עולה לשכור? הצצה

בשנות ה-90 של המאה הקודמת עברה ראש העין מהפך. בעיירת העולים האפורה נבנו שכונות חדשות שהביאו עמן אוכלוסייה חזקה ומגוונת, עם לא מעט אנשי צבא. אחת השכונות הללו היא גבעת טל, שנחשבת גם כיום לשכונה היקרה והמבוקשת בראש העין, וגם שקטה, איכותית מאוד ויוקרתית, הפונה לקהל איכותי, אמיד ומבוסס.

 

מחפשים דירה? היכנסו לביקור שכונה :

 

השכונה מאכלסת יוצאי צבא וכוחות הביטחון, תושביה ותיקים (מאז תחילת בניית השכונה בשנות ה-90), ועם השנים עברו אליה גם משפחות משפרות דיור ובעלי יכולת כלכלית גבוהה, שביקשו לגור בבית קרקע, בעיר הקרובה למרכז הארץ. בקרוב תעבור ראש העין מהפך נוסף, כשיאוכלסו בה למעלה מ-10,000 יחידות דיור חדשות.

 

מיקום: שכונת גבעת טל ממוקמת מזרחית לראש העין הוותיקה, דרומית לשכונת גבעת הסלעים ומערבית לשכונת נווה אפק.

 

אופי המגורים: הבנייה בשכונה מאופיינת בבנייה צמודת קרקע.

 

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 

אופי וכמות האוכלוסייה: בשכונה מתגוררים כיום כ-3,000 תושבים. האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה מתבגרת, של משפחות מתבגרות ומשפרות דיור, לצד תושבים ותיקים ומבוגרים.

 

התפלגות הגילאים בשכונה מצביעה על אחוז גבוה מאוד של אוכלוסייה בגילאי ה-50 וילדיהם בני הנוער, וכן גילאי 40 ו-60 לחייהם; לעומת אחוז נמוך מאוד של אוכלוסייה בגילאי ה-30 לחייהם. המדד הכלכלי בשכונה הוא גבוה מאוד - 9 מתוך 10.

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 

מוסדות ציבור ושירותים: בשכונה יש כמה מוסדות ציבור ושירותים, כגון גני ילדים, קריית חינוך עם 3 בתי ספר, מרכזים קהילתיים, תנועות נוער, מרכז מסחרי גדול ומרכז תיאטרון. היא נהנית משירותים של השכונות הצמודות לה ומהשירותים במרכז העיר, במרחק נסיעה קצר מאוד.

 

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: ראש העין נהנית מקרבה לשטחים פתוחים - בסביבתה יש אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים כמו מערת קסם, מגדל צדק, מבצר אנטיפטרוס וכן אתרי טבע כגון מקורות נחל הירקון, נחל רבה ויער ראש העין. הגישה הנוחה לערים במרכז הארץ, כמו פתח תקווה, כפר סבא, רמת גן ותל-אביב, מאפשרת לתושבים ליהנות מאזורי בילוי גם מחוץ לעיר.

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 

תחבורה: גבעת טל ממוקמת צמוד לכניסה הצפונית לראש העין וסמוכה לכבישים ראשיים, בהם כביש 5, כביש 6 וכביש 444 (דרכו ניתן להגיע לכיוון מודיעין וירושלים). מהשכונה יש תחבורה ציבורית סדירה למרכז העיר, לפתח תקווה, לתל-אביב ולתחנת הרכבת ראש העין צפון במחלף קסם. באמצעות הרכבת ניתן להגיע בקלות לתל-אביב.

 

צפי פיתוח: גבעת טל היא שכונה ותיקה ומאוכלסת. הבנייה הנוכחית בעיר כיום מתבצעת בשכונה המזרחית החדשה פסגות אפק. מדובר במיזם משותף של העירייה עם משרד הבינוי והשיכון, הכולל בנייה הדרגתית של 6 מתחמי מגורים בגבעות המזרחיות בעיר, סלילת כביש עורקי שיחבר את כביש 444 וכביש 5 ובניית מחלף חדש בכביש 5. השכונה תכלול כ-14 אלף דירות ותגדיל את אוכלוסיית העיר ל-100 אלף תושבים.


 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 

תעסוקה: שכונת גבעת טל ממוקמת דרומית לאזור התעסוקה פארק תעשייה אפק שבו שוכנות חברות גדולות וידועות, כגון חברת פרטנר תקשורת. אזור תעסוקה זה מספק מקורות תעסוקה רבים ומגוונים לתושבי השכונה והעיר, ומושך רבים גם מחוץ לעיר. אזור תעסוקה נוסף המתוכנן לקום בחלקה הצפון-מערבי של ראש העין ייקרא פארק התעסוקה לב ישראל ויכלול תעסוקה, היי-טק ומגורים.

 

הפארק עתיד להשתרע על שטח של כ-1,000 דונם, כאשר על מחציתו תוקם שכונת מגורים עם 1,000 יחידות דיור ועל מחציתו השנייה ייבנו כ-250 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה (על 100 אלף מ"ר מהם אמור להיות מוקם הקניון הגדול בארץ), אולמות קולנוע, אולמות קונגרסים ומרכזי תרבות‏.

 

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 (עופר עמרם) (עופר עמרם)
(עופר עמרם)

 

מחירי קנייה ממוצעים: מחירו של בית בשכונת גבעת טל נע בין 2.6-3.2 מיליון שקלים.

 

מחירי שכירות ממוצעים: בית בשכירות בשכונה יעלה לכם בין 5,500-7,000 שקל בחודש.

 

הכותבת היא מנכ"לית אנגלו-סכסון. סייע באיסוף הנתונים: זמיר שמר, מנכ"ל חברת פוינטס מיפוי עסקי, המתמחה בייעוץ גיאוגרפי עסקי. עוד סייע באיסוף הנתונים: אורן מזרחי, זכיין אנגלו-סכסון בראש העין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עמרם
שכונת גבעת טל בראש העין החדשה
עופר עמרם
מומלצים