שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הזוכים בפסטיבל ירושלים: "גט" ו"פרינסס"

  הדרמה "גט - המשפט של ויויאן אמסלם" של האחים רונית ושלומי אלקבץ וסרט הבכורה "פרינסס" של טלי שלום עזר, חלקו ביניהם את הפרס הגדול של התחרות העלילתית הישראלית בפסטיבל הסרטים ירושלים שהגיע לסיומו. שירה גפן זכתה בפרס התסריט על סרטה "בורג", שזכה גם בפרס העריכה

  התחרות הרשמית של פסטיבל הסרטים ירושלים נחתמה הערב (שבת) בטקס הפרסים, שבו הוכרזו הזוכים בקטגוריות ובמסגרות השונות - ובראשם הסרטים "גט - המשפט של ויויאן אמסלם" של רונית ושלומי אלקבץ, ו"פרינסס" של טלי שלום עזר, שחלקו ביניהם את הפרס הגדול לקולנוע עלילתי על שם משפחת חג'ג' - סכום כספי של 125 אלף שקלים בסך הכל.

   

  האחים אלקבץ זכו בפרס המכובד על הדרמה המשפטית שמסיימת את הטרילוגיה המשפחתית שלהם שגם גרפה את פרס חביב הקהל, ואילו שלום עזר קיבלה את הפרס על סרטה הארוך הראשון, העוסק במשחקי תפקידים בתוך משפחה ישראלית.

   

  צפו: טריילר הסרט "גט - המשפט של ויויאן אמסלם"

   

  שני הסרטים חלקו גם את פרסי המשחק. בעוד שמנשה נוי זכה בפרס השחקן הטוב על הופעתו ב"גט - המשפט של ויויאן אמסלם", שירה האס הצעירה זכתה בפרס השחקנית על הופעתה ב"פרינסס", ששניים נוספים מחברי צוותו זכו בפרסים אחרים: ישי אדר על המוזיקה, וראדק לאדצ'וק הפולני על מלאכת הצילום. הבמאי בזי גטה זכה בפרס סרט הביכורים על "עלים אדומים".

   

  נילי פלר זכתה בפרס העריכה על עבודתה ב"בורג" של שירה גפן שזכתה בפרס התסריט - פיצוי פעוט על הסערה שהתעוררה בימים האחרונים בעקבות דקת הדומייה שיזמה גפן לזכר ילדים פלסטינים שנהרגו במבצע "צוק איתן" לפני הקרנת הסרט. כזכור - כל שמונת הבמאים שלקחו חלק בתחרות הצהירו השבוע במשותף על תמיכת בהפסקת הלחימה.

  "פרינסס". הסרט הזוכה של טלי שלום עזר (מתוך הסרט) (מתוך הסרט)
  "פרינסס". הסרט הזוכה של טלי שלום עזר
   

  בתחרות התיעודית גרפה את הפרס הראשון ונסה לאפה על סרטה "אדם הגון", שסוקר את מכתביו האישיים של מפקד האס.אס היינריך הימלר. רובי אלמליח זכה בפרס הבימוי בתחרות זו על סרטו "זית על מא" ("שמן על מים").

   

  בתחרות הסרטים הקצרים זכתה נטעלי בראון בפרס בקטגוריה העלילתית העצמאית על "נדר", בעוד שיונתן דקל מבית הספר לקולנוע סם שפיגל,

  זכה בקטגוריית סרטי הסטודנטים על "אחד באפריל". בקטגוריה התיעודית הקצרה זכה דניאל שוורץ על "תמונת מראה" ובקטגוריית האנימציה זכה דותן מורנו על "שוק".

   

  בפרס החוויה היהודית זכה "24 ימים" של אלכסנדר ארקדי, שעוסק במקרה הרצח של אילן חלימי, ואשר התקבל בקול ענות חלושה בצרפת. במסגרת "ברוח החופש" לסרט עלילתי, זכה "טימבוקטו" של עבדרחמן סיסאקו ממאוריטניה, ובמקבילה התיעודית זכה אדם בלצברג על "משקיפים ברקיע". ציון לשבח הוענק לסרט "מנדרינות" של זאזא אורושאדזה הגיאורגי.

   

  פרס אבנר שלו בנושא השואה הוענק לסטפן רוזוביצקי האוסטרי על "רשע קיצוני". פדרציית מבקרי הקולנוע הבינלאומית FIPRESCI העניקה פרס ביכורים בינלאומי לאלונסו רואיס פלסיוס המכסיקני על "לבנבנים", בעוד שבפרס הביכורים הישראלי זכה גטה על "עלים אדומים". פורום מבקרי הקולנוע בישראל העניק את פרס הביקורת לסרט הישראלי העלילתי של נדב לפיד "הגננת".

   

  הפרס לסרט ניסיוני הוענק לרותי סלע על "למען הרישום" ובמקום השני לשרון פז על "הזכות לעזוב". במענק לפרויקט תיעודי של סטודנט מצטיין זכתה אליה שוורץ מבית הספר מנשר לאמנות על סרטה "פנדורה". פסטיבל הסרטים ירושלים ינעל באופן רשמי מחר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "גט - המשפט של ויויאן אמסלם". מסיים את טרילוגיית משפחת אלקבץ
  לאתר ההטבות
  מומלצים