שתף קטע נבחר

סטודנטים יגורו עם קשישים ב-250 ש' בחודש

פיילוט של משרד השיכון, המשרד לאזרחים ותיקים והתאחדות הסטודנטים מבקש לשלב תרומה לקהילה לצד פתרון דיור לסטודנטים. בשלב הראשון 400 סטודנטים בפריסה ארצית יגורו בדירת הקשישים, יסייעו להם במשך 4 שעות שבועיות ויקבלו מלגה שנתית של 8,000 שקל. "ממש כאן גרים בכיף"

לידיעת הסטודנטים והקשישים: משרד הבינוי והשיכון יצא בפיילוט חדש, בשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים והתאחדות הסטודנטים, במסגרתו סטודנטים יתגוררו עם אזרחים ותיקים. מדובר בתוכנית המשלבת תרומה לקהילה, לצד פתרון דיור משלים לציבור הסטודנטים והיא תכונה "כאן גרים". התוכנית תפעל, כאמור, כפיילוט בשלב הראשון ותכלול 400 סטודנטים בפריסה ארצית.

 

סטודנטים ודיור - עוד כותרות בערוץ הנדל"ן :

 

ממשרד השיכון נמסר כי מטרת התוכנית היא לספק מענה נגיש למגורים לסטודנטים, לצד הקלה על בדידות האוכלוסייה הבוגרת. עוד נמסר כי התוכנית תעודד מעורבות סטודנטים בקהילה ותאפשר פתרונות דיור מוזלים עבורם, ומנגד תאפשר לאזרח הוותיק להישאר בקהילתו, תוך הגברת ביטחונו האישי בימים סוערים כגון ימי הלחימה במבצע "צוק איתן".

 

על פי התוכנית, יוקם מאגר סטודנטים על ידי התאחדות הסטודנטים, לצד מאגר אזרחים ותיקים שיוקם על ידי המשרד לאזרחים ותיקים, כאשר כל סטודנט "שישודך" לאזרח ותיק - יחויב לצד המגורים בדירה לפעילות משותפת עם האזרח של 4 שעות שבועיות, כמו ליווי לסידורים, בילוי וחברה, טיול ועוד.

 

על פעילות זאת יקבל הסטודנט מלגה שנתית בסך 8,000 שקל. לצד זה, ועל מנת לכסות את ההוצאות השוטפות, ישלם הסטודנט 250 שקל בחודש עבור המגורים וכן יחתום על חוזה והסכמה מלאה על כל התנאים הספציפיים אל מול האזרח הוותיק. בלשכת שר השיכון ציינו כי החיבור בין הסטודנטים לאזרחים הוותיקים יכול להתקיים בכל מקום בארץ שבו יהיה רצון וצורך בכך וכי מדובר בפיילוט לשנה אחת בשלב זה, במסגרת מגבלות התקציב.

 

"קשר בין דורי"

את ניהול הפרויקט תבצע התאחדות הסטודנטים הארצית ולצורך כך תקצה תקנים עבור רכזים אזוריים שיקבלו מלגה בסך 15 אלף בשנה. המשרד לאזרחים ותיקים ילווה את אוכלוסיית הגיל השלישי. ואילו משרד השיכון יבצע בדיקות מדגמיות לבקרה ויתקצב את התוכנית כולה בסך 4 מיליון שקל בשנה. חתימת החוזים תתבצע במהלך 3 החודשים הקרובים.

 

לדברי שר השיכון, אורי אריאל, "לפני שאנו דואגים למציאת פתרונות דיור לדור הצעיר, אסור לנו לשכוח את הדור הוותיק שבנה את הארץ הזאת. יש כאן שילוב בין מציאת פתרונות דיור לסטודנטים, לצד הצורך לסייע לאוכלוסיית אזרחים ותיקים הסובלת מבדידות ותחושת חוסר ביטחון".

 

השר לאזרחים ותיקים, אורי אורבך, הוסיף: "פרויקט כאן גרים ממש דוגמה לכפל מבצעים - הסטודנט זוכה במקום מגורים זול ונוח, והקשיש הבודד זוכה בשותף לדירה שיפיג קצת את בדידותו. אני משוכנע שהיוזמה תהיה דוגמה לקשר בין דורי, שבו כל הצדדים נהנים וגם המדינה מרוויחה. ממש כאן גרים בכיף".

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים, אורי רשטיק, ציין כי "התאחדות הסטודנטים גאה בפרויקט ייחודי זה, שנותן לסטודנטים פתרון אמיתי ליוקר הדיור בישראל לצד תרומה משמעותית. זהו פרויקט חברתי שמייצג את הקשר הייחודי בין דור בוני הארץ לבין דור העתיד. שתי קבוצות אוכלוסייה אלו, הסטודנטים והאזרחים הוותיקים, נתרמות מהמגורים המשותפים". מהתאחדות הסטודנטים נמסר כי אזרחים ותיקים שמעוניינים לקחת חלק בפיילוט יטלפנו לטלמסר של המשרד לאזרחים ותיקים בטלפון *8840.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים