שתף קטע נבחר
צילום: AFP, רויטרס

הממשלה אישרה חבילת סיוע ליישובי הדרום

על רקע התמשכות מבצע צוק איתן גיבשו רה"מ ושר האוצר חבילת סיוע ליישובים הנמצאים במרחק של 40 ק"מ מהרצועה. החבילה כוללת הקדמת תשלום תגמולי המילואים לתחילת אוגוסט ותוכניות בנייה של עוד 500 מיגוניות

הממשלה אישרה היום (ה') את הצעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יאיר לפיד, להעניק חבילת סיוע לישובי הדרום הנמצאים במרחק של 40 ק"מ מרצועת עזה, על רקע התמשכות מבצע "צוק איתן ". החבילה כוללת הקדמה של תשלום תגמולי המילואים לתחילת חודש אוגוסט.

 

"צוק איתן " - כותרות נוספות בערוץ הכלכלה :

 

חבילת הסיוע כוללת סדרה של תכניות שגובשו על ידי מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, ובהם הקדמה של תשלום תגמולי המילואים לתחילת חודש אוגוסט, הקמת בנק דם נוסף ברמלה ובנייה של 500 מיגוניות נוספות על ידי משרד הביטחון. כמו כן, היא כוללת שורה של צעדים שיזם שר האוצר, יאיר לפיד, והוצגו כבר השבוע, בביקורה של צמרת משרד האוצר בערי הדרום.

 

על פי ההצעה, סטודנטים ומובטלים יקבלו גמלה לפי המינימום הקבוע בחוק, עצמאים לפי הכנסתם הממוצעת ומעסיקים על בסיס מספר המועסקים שגוייסו למילואים. כמו כן, מגוייסים בצו 8 או בני/בנות זוגם יוכלו לפנות ישירות ומיידית למוסד לביטוח הלאומי לקבלת מקדמה על חשבון התמלוגים המגיעים להם על פי חוק.

 

עוד כוללת התוכנית הרחבה של המקדמות שיקבלו הרשויות המקומיות על כספי הסיוע שתעביר להם הממשלה להיקף של 30 מיליון שקל וגיבוש תוכנית בין-משרדית לסיוע וטיפול בצרכי הפרט ביישובי עוטף עזה בהיקף של 10 מיליון שקל. בנוסף, כוללת התוכנית הוראה להקים צוות לבחינת השפעת המבצע על תעשיית התיירות והדרכים לסייע לה.

 

בין הצעדים שיזם משרד האוצר השבוע וכלולים תכנית, ניתן למנות את ההסכם להענקת פיצוי בגין נזקים עקיפים, שעליו חתמו שר האוצר ויו"ר ההסתדרות השבוע, הרחבת האשראי בערבות מדינה לעסקים קטנים בדרום להיקף של 100 מיליון שקל, הקדמת תשלומי הממשלה לספקים וסיוע לנוטלי משכנתאות מדרום הארץ.


פורסם לראשונה 24/07/2014 15:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תושבים בעוטף עזה תופסים מחסה
צילום: רויטרס
צילום: אריק אלון
רה"מ בנימין נתניהו
צילום: אריק אלון
מומלצים