שתף קטע נבחר

האזינו לחטוף לפני שנה: "ממליץ על קרבי, להתמסר לאהבת העם בשליחות ובהקרבה"

התאומים לבית גולדין נולדו בכפר סבא, התחנכו יחד במכינה ביישוב עלי וגם סיימו יחד קורס קצינים. בחודש שעבר התארס הדר גולדין, שקיים חשש כבד כי נחטף ברצועה. האזינו לראיון משותף אשתקד של האחים

הם נולדו יחד, התחנכו יחד, יצאו יחדיו לקורס קצינים. עכשיו צור גולדין - ומדינה שלמה - מחכים לשובו בשלום של אחיו התאום סג"מ הדר גולדין, שקיים חשש כבד כי נחטף על ידי מחבלי חמאס. רגע לפני הכניסה הקרקעית לרצועת עזה התארס הדר עם חברתו. בתקרית הקשה באזור רפיח שבדרום הרצועה הגיחו המחבלים ממנהרה, אחד מהם התפוצץ כמחבל מתאבד, ואז ככל הנראה נחטף גולדין, קצין גבעתי בן 23 מכפר סבא. באותה תקרית נהרגו שני לוחמים. בראיון לערוץ 7 בשנה שעברה, עם סיום קורס קצינים, סיפרו התאומים הדר וצור על המסורת הקרבית במשפחתם. האזינו לראיון:

 

המראיין שאל את השניים אם המשפחה לא ניסתה להניא אותם לאחר שנודע ששניהם מתכוונים להתגייס לתפקידי לחימה, והדר השיב: "גידלו אותנו בהרבה אהבה ושליחות. כמובן עם דאגה, תמיד יש את זה, וזהירות. דאגה תהיה תמיד. אהבת אם תהיה תמיד. זה כמו הרצון להתקדם ולתת את יד שמאל המגינה או יד ימין השומרת - הרבה אהבה".

 

עוד דיווחים ופרשנויות על החטיפה בעזה:

 

המראיין שאל: "האם אתם רואים את השירות הצבאי כדבר מרכזי בחיים שלכם? אתם ממליצים לכל אדם ואדם ללכת על המסלול שאתם בחרתם?", והדר השיב: "קודם כל כן, ממליץ. ממליץ זה עניין של אמירה. כן, כל אחד צריך לדעת להתמסר ולתת. לאו דווקא בשירות קרבי, אבל יותר בעמדת נפש הזו של סחיבת אלונקה יחד, מסירות, אהבת העם - עם הרבה אהבה הרבה שליחות וגם הרבה הרבה הרבה הקרבה".

  

"גדלנו על אהבת העם והארץ, גם הסבים שלנו ניצולי שואה השתתפו במלחמת העצמאות, אבא שלנו מג"ד במילואים, זה משהו מהבית", סיפר אחיו בראיון. עד הצבא הם כמעט ולא נפרדו. "שנינו היינו הרבה זמן בבני עקיבא עד שהיינו מדריכים, כל אחד של שבט אחר. למדנו באותו בית ספר, בכיתות נפרדות", סיפר הדר בראיון בנובמבר אשתקד. "במבחן המסכם של הקורס הגענו למצב שיום שלם למדנו ביחד, אנחנו יודעים בדיוק איך השני חושב וזה נהדר, אפילו הצלחנו ללמוד ביחד את כל מסכת ברכות".

 

הם הביעו תקווה שיוכלו לתאם שבתות ולצאת ביחד הביתה, "עד עכשיו הייתה לנו חברותא משותפת בגמרא בשבתות, יש לנו גם את הטיול הרגיל של ימי שישי ונראה איך זה יסתדר", אמר האח צור.

 

"התוכנית היתה להמשיך לקריירה צבאית"

גולדין, שנולד וגדל בכפר סבא, למד בבית הספר בר אילן בעיר. בהמשך למד בתיכון המדעי אמי"ת כפר בתיה ברעננה, שם סיים את כיתה י"ג. במקום תיערך מחר (שבת) ב-21:30 תפילה משותפת למענו, של התלמידים והבוגרים. לגולדין שלושה אחים - איילת, מנחם ואח תאום, צור, קצין לוחם. הוריו הם חדווה ושמחה, ד"ר ליהדות אשכנז ומרצה באוניברסיטת תל אביב, שגם משמש כיו"ר ועדת מקצוע היסטוריה במשרד החינוך. שר החינוך שי פירון הביע בפני האב את תקוותו העמוקה, כי בנו ישוב הביתה בשלום ובמהרה.

 

סג"מ הדר גולדין, שקיים חשש שנחטף ()
סג"מ הדר גולדין, שקיים חשש שנחטף

לפני גיוסם למדו האחים גולדין במכינת "בני דוד" ביישוב עלי, המכינה שבה למד גם מפקדו של גולדין, מח"ט גבעתי עופר וינטר. הרב יואל רכל, רכז קשר של החיילים בוגרי מכינת בני דוד, שכרגע נמצא בצו 8, סיפר כי גולדין סיים את המכינה לפני שלוש שנים. "לימדתי אותו במכינה בתוכנית העוסקת באמונה ומחשבת ישראל, היסטוריה של עם ישראל והכנה לקראת צבא", אמר.

 

"הוא אדם מדהים, עם אישיות שחבל על הזמן", הוסיף רכל על גולדין. "הוא קצין מצטיין שהתארס רק לפני שבועיים-שלושה עם חברתו. הוא אמור להתחתן עוד חודש. הוא חבר טוב שלי ושל כולם. התוכנית שלו היא להמשיך בצבא הקבע, להמשיך בקריירה הצבאית. איפה שאפשר לעזור והוא מצליח לעזור, הוא ממשיך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים