שתף קטע נבחר

"למידה משמעותית": מדע, השכלה והתנדבות

על פי התוכנית החדשה שנחתמה בין משרד החינוך לארגון המורים, בחינות הבגרות יתקיימו רק בכיתות י"א וי"ב, ו-30% מהציון ייקבע על פי עבודות חקר ומטלות ביצוע. הרווח למורים: יקבלו שכר מלא בגין בדיקת העבודות והמטלות

בטקס שהתקיים הבוקר (ד') חתמו שר החינוך שי פירון, יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז, ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס על עקרונות תוכנית "למידה משמעותית". מטרת התוכנית לשנות החל משנת הלימודים הקרובה את מודל הלמידה בבתי הספר ואת מתכונת בחינות הבגרות.

 

עוד בחדשות:

 

פירון, ארז וביבס, היום."ההסכם פותר לא מעט בעיות שהיו לנו"  (צילום: רמי זרנגר) (צילום: רמי זרנגר)
פירון, ארז וביבס, היום."ההסכם פותר לא מעט בעיות שהיו לנו" (צילום: רמי זרנגר)

על פי התוכנית החדשה, בחינות הבגרות יתקיימו בכיתות י"א וי"ב בלבד, במטרה לייצר רצף לימודי משמעותי תוך העמקת הלמידה ושיפורה. כמו כן, 30% מהציון הסופי לבגרות של התלמיד ייקבע באמצעות הערכה חלופית (עבודות חקר, מטלות ביצוע וכדומה). בנוסף תהיה חובת לימודי מדעים וחובת לימודי השכלה כללית (אמנויות, רוח, חברה ושפות) כתנאי לקבלת תעודת בגרות, וכן חובת התנדבות בקהילה.

 

במסגרת ההסכם שנחתם נקבע עוד כי המורים יזכו לתשלום שכר מלא עבור בדיקת עבודות חקר ומטלות ביצוע, בדומה לשכר המשולם להם עבור בדיקת בחינות בגרות חיצוניות. יו"ר ארגון המורים רן ארז אומר שמדובר בבשורה למורים ולמנהלים. "ההסכם הזה פותר לא מעט בעיות שהיו לנו", מסביר ארז. "המורים יקבלו שכר מלא עבור בדיקת העבודות ומטלות ביצוע ומדובר בעוד מקור פרנסה עבורם. באותה חתימה גם הוסכם שיום העבודה של המורים החברים בעוז לתמורה יסתיים ב-15:30, במקום ב-16:00. בנוסף, מנהלי בתי הספר של עוז לתמורה יקבלו תוספת שכר".

 

בחודשים האחרונים התלוננו מורים ומנהלים שהם אינם מוכנים לפתיחת שנת הלימודים. לטענתם, הם אינם יודעים מה בדיוק יהיה עליהם ללמד וכיצד יתחלק חומר הלימוד בין הבגרות להערכה החלופית, שתהווה 30% מהציון. "כעת אנו מתחילים לקיים דיונים עם משרד החינוך על אופן החלוקה של תוכנית הלימודים (70% מבחן חיצוני ו-30% מבחן פנימי) ועל הלימת שעות העבודה ביחס לכמות הלימודים", אומר ארז. "עם זאת חשוב לציין שהמורים לא יצטרכו לשבור את הראש מפני שחומר הלימוד לא משתנה, אלא רק אופן החלוקה שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמי זרנגר
השר פירון ורן ארז, היום
צילום: רמי זרנגר
מומלצים