שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בעקבות צוק איתן: ביקוש לתרומת זרע לוחמים

  התמיכה בחיילי "צוק איתן" מגיעה עד בנק הזרע: בבית החולים רמב"ם מדווחים על עלייה בביקוש מצד נשים לתרומת זרע של יוצאי שירות קרבי בצה"ל - ולא רק על פי גובה, צבע השיער או רמת ההשכלה. בבית החולים קוראים לגברים צעירים לבוא לתרום כדי לצמצם את פערי הביקוש

  מבצע "צוק איתן" העלה את מפלס הפטריוטיות, תושבי ישראל שלחו אלפי חבילות לחיילים - וכעת מתברר שהלוחמים משפיעים גם על הנשים החולמות על ילד.

   

  בבית החולים רמב"ם מדווחים על זינוק במספר הנשים הפונות לבנק הזרע ומבקשות תרומה מבעל רקע קרבי, או לפחות כזה ששירת בצה"ל, נוסף על הקריטריונים הפופולריים עד כה לבחינת התורם הפוטנציאלי: צבע שיער, צבע עיניים, צבע עור, גובה, השכלה ורקע בריאותי.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  עוד על תרומת זרע:

  עבודת יד: מה עשו ברמב"ם כשרצו לגייס תורמי זרע

  ג'ינג'ים? בבנק הזרע לא יקבלו את התרומה שלכם

  מותר לקבל תרומת זרע? בעיות פוריות של דתיים

    

  "הנשים בונות לעצמן פרופיל אידיאלי ותמונה של מיהו האב של ילדיהן העתידיים", מסבירה דינה אמינפור, מנהלת מעבדת בנק הזרע ברמב"ם. "נראה שהמבצע הצבאי והסיפורים הרבים שהיינו חשופים אליהם לאחרונה חידדו כל מיני תובנות בקרב הפונות. חלק מהעניין הזה הוא גם סימנים לאופי התורם, וככל הנראה כאן נכנס הקריטריון של השירות הצבאי שמעיד מיהו האדם. מדובר בתכונות כמו התמדה, החלטיות, אסרטיביות, הרצון לתת וכדומה.

   

  "אדם שעשה שירות קרבי מצטייר כמי שמחזיק בנתונים פיזיים מרשימים שמאשרים את השאיפות הגנטיות אצל הנשים. לרוב הוא יהיה בכושר טוב, במצב בריאותי טוב ובעל נתונים נוספים חשובים". 

  מאמץ מלחמתי. כרזה מפרויקט לעידוד תרומת זרע בבית החולים רמב"ם ()
  מאמץ מלחמתי. כרזה מפרויקט לעידוד תרומת זרע בבית החולים רמב"ם
   

  עקב הביקוש בדקו בבנק הזרע את מאגר התורמים שלהם, וגילו כי כל התורמים הקיימים שירתו בצה"ל ומחציתם אף שירתו בקרבי. בכל חודש פונות כ-60 נשים לבנק הזרע ברמב"ם, וכמחציתן מבקשות בימים אלה תורם בעל רקע קרבי, בעוד שלפני "צוק איתן" הדבר עלה לעתים רחוקות בלבד. כעת הקריטריון של שירות קרבי הפך שווה ערך ממש לגובה ולמידת האינטליגנציה של התורם.

   

  בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית באיכות הזרע של גברים בישראל ובעולם, כך שיש פחות ופחות תורמים פוטנציאליים שאכן יכולים לממש בסופו של דבר את התרומה. "בממוצע, רק 10% מהפונים נמצאים מתאימים לתרומה", מבהיר פרופ' משנה קליני שחר קול, מנהל יחידת ההפריה החוץ גופית ברמב"ם, בית החולים הגדול ביותר באזור הצפון המספק תרומות זרע לכל מרפאות הפוריות באזור.

   

  הבעיה באיכות הזרע מובילה למחסור גדול בתרומות ובצורך לגייס עוד ועוד גברים שינסו לתרום. בשנה שעברה אף ערכו ברמב"ם תערוכת כרזות שפורסמה ב-ynet כדי לעודד תרומות.

   

  בנק הזרע מבקש מצעירים בריאים בגיל 21 עד 32 להגיע לתרום בתדירות של פעם או פעמיים בחודש במשך שנה. המתאימים יזכו בתגמול כספי של 500 שקלים. פרטים בטל' 04-7772507.   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  גבר מכנסיים זקפה דיאטה תזונה בטן שרירים סקס יחסי מין
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים