שתף קטע נבחר

שדה התעופה החדש של טורקיה - ע"ש ארדואן

השדה הבינלאומי החדש באיסטנבול, שצפוי להיות הגדול בעולם, ייקרא על שם ראש הממשלה היוצא והנשיא הנבחר של טורקיה. שר התחבורה הטורקי: "הוא הרוויח זאת ביושר, חייבים לו את הצמיחה"

שדה התעופה הגדול בעולם שנבנה באיסטנבול, ייקרא על שמו של הנשיא הנבחר רגי'פ טאיפ ארדואן, כך מדווחים כלי התקשורת בטורקיה. בניית נמל התעופה צפויה להסתיים בשנת 2017, וההחלטה לקרוא את השדה על שמו, התקבלה לאחר הבחירות לנשיאות שהתקיימו בתחילת השבוע.

 

על פי התוכניות יעברו בשדה התעופה החדש כ-150 מיליון נוסעים מדי שנה, מה שיעניק לו את תואר השדה הגדול בעולם. בהודעת משרד התחבורה הטורקי נמסר כי לא היתה אפשרות שלא לבנות שדה תעופה נוסף, מאחר וכמות הנוסעים שעוברים מידי יום בטרמינלים יצרה עומסים ועיכובים רבים.

שדה התעופה אטאטורק באיסטנבול. עומסים ועיכובים (צילום: זיו ריינשטיין)
שדה התעופה אטאטורק באיסטנבול. עומסים ועיכובים(צילום: זיו ריינשטיין)

מדובר בשדה התעופה השלישי שיפעל בעיר, במקביל לשדה הבינלאומי אטאטורק ושדה התעופה גוקצ'ן הנמצא ברובע האסייתי בעיר. שדות התעופה הקיימים הקרויים על שמותיהם של מייסד האומה הטורקית החילונית, מוסטפה כמאל אטאטורק ובתו החורגת, סבינה גוקצ'ן, מסמנים עבור רבים גם את השינוי שחל בחברה הטורקית בעשור האחרון. מעכשיו שער הכניסה והיציאה מטורקיה יהיה תחת חסותו של הנשיא האיסלמיסטי הנבחר ארדואן.

 

"אם שדה התעופה באמת ייקרא על שמו, הוא הרוויח את זה ביושר", אמר שר התחבורה והתקשורת הטורקי, לוטפי איבן, לסוכנות הידיעות AFP. "אם יש יציבות במדינה הזאת, זה רק בזכות ארדואן. אנחנו ממשיכים לגדול, הכלכלה שלנו צומחת ומתחרה בעולם, וכל היכולת הזאת אנו חבים לנשיא הנבחר".

 

פרויקט שדה התעופה החדש נאמד בסכום של 30 מיליארד דולר. שלוש שנים לפני תום בנייתו, ארגוני סביבה כבר החלו למחות על מיקומו שנמצא באחד מאזורי היער הדלילים של איסטנבול.

 

השדה החדש אינו הפרויקט היחיד שנקרא על שמו של ראש מממשלת טורקיה לשעבר. בשנת 2012 אוניברסיטת ריז, עיר המגורים של משפחת ארדואן, שינתה את שמו של המוסד החינוכי לשמו של ארדואן בעת שכיהן כראש ממשלת טורקיה. בנוסף, שני זני דגים חדשים שנתגלו בים הטורקי שונו לשמותיהם של ארדואן ורעייתו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הנשיא הנבחר ארדואן
צילום: AFP
מומלצים