שתף קטע נבחר

יניב לוזון תובע את הפועל פתח תקווה

הקשר טוען כי הקבוצה לא עומדת מאחורי החוזה שחתם לחמש שנים והודיעה לו ב"הודעה קצרה ומבישה" על ביטול ההסכם. כעת הוא תובע באמצעות עו"ד אמיר יקותיאל 900 אלף שקל. מנכ"ל הפועל פ"ת, יורם עינב: "נתייעץ עם עו"ד, ונגיב בבוררות"

הקשר יניב לוזון הגיש היום (ה') באמצעות פרקליטו עו"ד אמיר יקותיאל תביעת בוררות נגד הפועל פתח תקווה בגובה 865,000 שקלים, בתוספת פיצוי בגין נזק לא ממוני בסך 50 אלף שקל.

 

בכתב התביעה מגולל לוזון בן ה-33 את היותו במשך שנים קפטן ומנהיג הקבוצה, שחתם לפני שנתיים על חוזה במועדון לתקופה של חמש שנים (עד עונת 2016/7), כאשר שלוש העונות הראשונות כשחקן נקבעו בעלות של 456,000 שקלים ברוטו, ולשנתיים נוספות כחבר בצוות המקצועי, אחרי פרישתו כשחקן פעיל, בשכר ממוצע של כ-120,000 שקלים.

 

יניב לוזון. טוען כי קיבל הבטחה להשתלב בצוות המקצועי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
יניב לוזון. טוען כי קיבל הבטחה להשתלב בצוות המקצועי(צילום: אורן אהרוני)

 

לוזון טען כי הסכים להפחית משכרו כשהקבוצה ירדה לליגה השנייה בתקופת המפרק עו”ד ליאור דגן, ואחר כך חתם בתקופת הבעלים הקודם, אבי ללוז,

על החוזה לחמש שנים בזכות ההבטחה שישתלב בעתיד בצוות המקצועי. בנוסף, לוזון דורש כעת לקבל מהפועל פ"ת את מענק העלייה שהובטח לו בחוזה בסך 109 אלף שקלים.

 

בעונה שעברה לוזון הושאל להפועל רמת גן, בעוד העונה, כשביקש לממש את החוזה בהפועל פ"ת לעונה השלישית, טען כי קיבל "הודעה קצרה ומבישה" מהמועדון על "ביטול ההסכם" וסיום העסקתו באופן חד צדדי. הפועל פ"ת דרשה ממנו להתאמן בקבוצה אחרת כחלק מחובתו להקטין נזקים. לוזון טוען כי הייתה לו הצעה ממכבי הרצליה בסכומים נמוכים מהחוזה שלו, אבל הפועל פ"ת סירבה להשלים את ההפרש.

 

עוד נודע כי לאחרונה הגיע פרקליטו עו"ד אמיר יקותיאל להבנות עם ראשי הפועל פ"ת על חזרתו של לוזון לסגל הקבוצה בליגת העל תוך נכונותו של הקשר להפחית משמעותית משכרו, אבל גם זה לא החזיק מעמד. בינתיים, החוזה של לוזון, שהוא מהגבוהים בקבוצה, מופקד בבקרה, ולא מקל על המלאבסים.

 

מנכ"ל הפועל פ"ת, יורם עינב, מסר בתגובה: “מבחינה מקצועית הסגל שלנו מלא. ביקשנו מיניב לוזון למצוא קבוצה אחרת בשכר המתקרב לשכרו בשנים האחרונות, או לחילופין הצענו לו פיצוי מסוים כהצעת פשרה. יש לנו הרבה מה לטעון. נתייעץ עם עו"ד, ונגיב בבוררות".

 

בעקבות התביעה שהגיש והפירסום כאן, יניב לוזון הושעה ע"י המועדון מהאימונים, ואכן באימון היום הוא לא הורשה להשתתף.

 

לוזון אמר היום: “זו שערוריה מה שעושים אותי. גדלתי בהפועל פ"ת מגיל 9, כל הקריירה ועשיתי רק טוב להפועל פ"ת. באתי לקראת הקבוצה בתקופות הקשות, וגם הפעם הסכמתי לבוא לקראת המועדון בכך שהסכמתי לפרוס את החוזה שלי לשנתיים, אבל גם לאחר שהגענו להבנות, הם חזרו בהם. הם אלה שאמרו לי לפנות להליך בוררות, כי הבהירו לי שהחוזה שלי לא תקף. אז עכשיו הבורר יקבע אם החוזה תקף או לא. כבר עכשיו חייבים לי שתי משכורות, יוני, יולי, אבל אני לא אשבר”.

 

סיפור דומה קרה לבלם שגדל במועדון, דין רפאלי, שהחזיק בחוזה לעונה הקרובה. לרפאלי נמסר, שהוא לא בתכניות לעונה הקרובה, ולכן הגיש נגד הפועל פ"ת תביעת בוררות בסך 375 אלף שקל, אחרי שלטענתו לא קיבל שכר גם בחלק מהעונה שעברה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
יניב לוזון
צילום: אורן אהרוני
מומלצים