שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז, רויטרס, AFP

צפו: מרים פרץ ממשיכה לשיר "גם כשקוברים את בנינו"

"שישמע חמאס - אני מסוגלת לשיר, והמשפחות השכולות עוד ישירו וירקדו", אמרה מרים פרץ - וריגשה אלפים בקיסריה. "הם הרגו את אוריאל בני בלבנון. הם הרגו את אלירז בני בעזה. אבל את הרוח של עם ישראל הם לעולם לא ישברו". צפו בדברים המלאים - וביעקב שוואקי שר עם חיילים, מיוחד ל-ynet

לפני שבוע בדיוק שלחנו עשרה זוכים מאושרים עם בני זוגם (או חבריהם), למופע הענק של שוואקי בקיסריה. באותו היום ממש גם קרסה הפסקת האש, והמופע שכבר נדחה פעם אחת, בתחילת הקיץ, בשל המלחמה – קיבל צביון אחר. צפו בקליפ מהמופע – מיוחד לגולשי ynet.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

אלפי איש מילאו את אמפי קיסריה - דתיים, חרדים וחילונים, ישראלים לצד תיירים יהודים - בהופעה מלאת עוצמה ואמונה, שבה התארחו גם אהרון רזאל ורמי קלינשטיין. בזמן שכוכבים מעבר לים מבטלים הופעות בהמוניהם, הלהיב הכוכב מניו-ג'רזי עם תזמורת סימפונית בניצוחו של המפיק המוזיקאלי יוחי בריסקמן, את ההמונים. אבל את הפיק המרגש של הערב נתנה דווקא אישה אחת.

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

עין לא נותרה יבשה כאשר מרים פרץ הוזמנה לבמה, כנציגתן של משפחות שכולות שהוזמנו לאירוע - ובהן משפחות הנערים החטופים פרנקל, שאער ויפרח. היא דיברה, וברקע זרמו מבזקים על אזעקות ונפילות בכל רחבי הארץ. צפו (וקראו), במיוחד ל-ynet:  

 

 

"בתקשורת הישראלית חיפשו תמונה. קראו לתמונה הזו 'תמונת ניצחון'", אמרה פרץ, "ובכן, אתם זאת תמונת הניצחון של עם ישראל... הרוח לא נשברה. אנחנו כאן כיוון שהכוח שלנו הוא לא בכמות הטנקים או המטוסים שיש לנו. הרוח שלנו היא בחיים שלנו. אנחנו ממשיכים לחיות, אנחנו ממשיכים לשיר, ואנחנו ממשיכים לרקוד גם כשקוברים את בנינו.

 

"זה שבוע קשה לעם ישראל. השבוע מציינים מלאת 30 יום לנפילת החיילים שלנו בעזה, ואני חוזרת היום מהמשפחות השכולות. וכשאני מגיעה לכאן - שישמע חמאס - אני מסוגלת לשיר. והמשפחות האלה בעזרת ה', עוד ישירו וירקדו. הם עוד יהיו כאן בקיסריה.

 

"פרעה לא יכול היה לנו. היוונים והגרמנים לא יכלו לנו. גם לא חמאס ולא חיזבאללה. הם הרגו את אוריאל בני בלבנון בגוף. הם הרגו את אלירז בני בעזה. אבל את הרוח של עם ישראל הם לעולם לא ישברו... אין חיילים מוסריים כמו חיילי ישראל. אין חיילים שמאמינים בצדקת דרכם כך.

 

"על מה הם נלחמים בעזה? על ירושלים. ירושלים בעזה, ירושלים בג'נין, ירושלים בלבנון. על הרגע הזה כאן, על זה הם נלחמים... בואו ננסה כולנו לחשוב איך נהיה ראויים לחללים. איך נלמד להודות לקב"ה על מה שיש לנו. שנלמד להכיר תודה, שנזכור שאנחנו אחים – בין אם איש שמאל, או אם ימין; בין אם כיפה סרוגה או שחורה. אנו אחים, וזה החוסן של עם ישראל.

 

"בעזרה ה' עוד מעט יתחילו החגים. תתפללו מעל הבמה הזו לקדוש ברוך-הוא שייתן למשפחות השכולות כוח לחגוג את ראש השנה הראשון בלי הילד שלהן. שהקב"ה יפתח שערי שמים ביום כיפור; שיביט על היתומים והאלמנות, שיביט על עם ישראל, כי העם הזה נלחם רק על דבר אחד: על הבית שלו. על זכותנו לשיר, לרקוד, לשמוח, לטייל לשחות בים, לחיות חיי חירות בארץ הזו.

 

"נתפלל להשם שייתן לנו את הכוח להמשיך. אף על פי שקברתי את בני הבכור בלבנון, והשני בעזה – אני כאן, ואני שרה שירים לירושלים. ואנא, אל תשכחו, כל הנמצאים כאן – יש כאן אנשים מאוסטרליה, ארה"ב, לונדון –החיילים שלנו נלחמים גם עבורכם. עבורכם בכל העולם, עבור כל העם היהודי. כשנלחם בעזה, אלירז שלי אמר: אני לוקח בתרמילי את כל עיניי העם היהודי אתי. אז מי ייתן שלילה זה יהפוך מיגון למילה ההפוכה: ניגון. שהיגון והכאב יהפכו לניגון ושירה גדולה. שירת עם ישראל". פרץ הוזמנה על ידי הרב אבי ברמן, יו"ר ארגון ה-OU בישראל, המפעיל את ארגון "משיב הרוח" התומך החיילים, ונקרא על שם בניה של פרץ.  

 

דקות לפני המופע - סכנת ביטול

בין האלפים, היו גם כמה מאות חיילים שהוזמנו למופע. מה שאיש מהנוכחים לא ידע, זה שדקות ספורות לפני פתיחת האירוע,

בשעה שפיקוד העורף הורה לפתוח את המקלטים באזור המרכז, עמד הערב כולו בסימן שאלה.

 

ממש לפני פתיחת השערים פנו אלי ארבעה קציני משטרה וקצין חבלה אחד, וביקשו לדבר איתי", מספר שרון דניאל, האמרגן והמפיק של יעקב שוואקי בישראל. "הם הודיעו לי שעקב המצב הרגיש המתפתח ברגעים אלה, יש הנחיה מעודכנת מהפיקוד האוסרת על כינוס של מעל 2,000 איש במקום אחד. 'יש לך 4,000 איש בחוץ', אמר לי אחד הקצינים, 'תחליט איזה 2,000 נכנסים'".

 

דניאל מספר כי לאחר הערכת מצב מחודשת, והבנה שאי אפשר יהיה להוציא אלפיים איש מהמתחם – ניסחו קציני המשטרה הודעה משותפת שכללה הנחיות לשעת אזעקה. "כשיעקב שוואקי עלה לבמה עם החיילים – חשבתי שהכל השתלם, ולו כדי לראות את הדבר הזה: זמר חסידי מניו-ג'רזי מחבק חיילים".

 

 


פורסם לראשונה 26/08/2014 02:42

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: YoniFdi
"זו תמונת הניצחון של עם ישראל". מרים פרץ
צילום: YoniFdi
צילום: YoniFdi
יעקב שוואקי
צילום: YoniFdi
צילום: YoniFdi
על סף ביטול. שרון דניאל
צילום: YoniFdi
מומלצים