שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז, רויטרס, AFP

"נחל עוז תמכו בהתנתקות. מגיע להם!"

מאמר המערכת של אתר "סרוגים" לא עשה הנחות לתושבי נחל עוז המופגזים: עורך האתר פרסם טור שבו קבע: "מגיע להם: 99% מתושבי נחל עוז תמכו בהתנתקות", ולאחר זמן מה שינה את הכותרת, והבהיר כי "לא ביקשנו לרקוד על הדם, אלא דרישה לחשבון נפש על הטעות שעשתה מדינת ישראל"

רוב תושבי נחל עוז תמכו בפינוי גוש קטיף השכן, ולכן "מגיע להם" לחיות תחת אש – כך קובע אתר האינטרנט הדתי "סרוגים". במאמר שפרסם עורכו, אריה יואלי, שלושה ימים בלבד לאחר מותו של דניאל טרגרמן בן ה-4 - נטען כי אנשי הקיבוץ "משלמים את המחיר" על עקירת היישובים ב-2005, שאותה עודדו. הדברים עוררו סערה ברשת, והכותב התנצל והבהיר: "לא ביקשנו לרקוד על הדם".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

תחת הכותרת "מגיע להם: 99.9% מתושבי נחל עוז תמכו בהתנתקות", ציטט יואלי את אחד מהם שאמר לפני ביצוע התוכנית "אנחנו כל כך רוצים שיוציאו את המתנחלים משם, עד שאנחנו מוכנים לסבול ולשלם בשביל זה", וציין כי הדובר וחבריו משלמים היום על תמיכתם בעקירה אז.

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

אתר "סרוגים" פרסם את המאמר גם בעמוד הפייסבוק שלו – ועורר סערה. בעקבות כך מיהר העורך לתקן את הכותרת: "99% מתושבי נחל עוז תמכו בהתנתקות: מוכנים לסבל כדי לגרש מתנחלים". אך לבסוף נאלץ להבהיר: "הם חגגו על הגירוש – אבל זה עדיין לא מגיע להם". עוד נכתב: "לא ביקשנו לרקוד על הדם, אלא דרישה לחשבון נפש על הטעות שעשתה מדינת ישראל לפני תשע שנים, ובה תמכו דווקא אלה שהכי סובלים ממנה היום".

 

לפני ()
לפני

 

באמצע ()
באמצע

 

ואחרי ()
ואחרי

 

יואלי ביקש למשוך בחזרה את צמד המילים "מגיע להם", הודה כי הן "לא היו במקום" ואף "פספסו" את המאמר, טען כי הן נוספו לו

"ברגע האחרון", והסביר כי הדבר נעשה "אולי על רקע האזעקות בגוש דן והשרון, ועל רקע מטחי הרקטות הבלתי פוסקים אל יישובי עוטף עזה, חוף אשקלון, אשכול, אשדוד ובאר שבע מאז שעות הבוקר, והדיווחים על פינויים הצפוי של תושבי עוטף עזה".

 

"אנו מתנצלים בפני מי שנפגע מאותן שתי מילים", כתב. "לא ביקשנו להצדיק רצח של יהודים, ולעולם לא נאחל לאף יהודי להרצח, חס וחלילה", אך הדגיש: "כתב האישום כנגד תושבי נחל עוז שהודיעו כי הם מוכנים לסבול למען ההתנתקות, ועכשיו שכחו את הצהרותיהם, עומד בעינו. אמרתם שאתם מוכנים לסבול, תעמדו במילה שלכם. אנחנו מצפים גם להתנצלות וחרטה מצדם".


פורסם לראשונה 25/08/2014 15:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
קיבוץ נחל עוז הנטוש
צילום: ג'ורג' גינסברג
פגיעה בבית באחד מיישובי עוטף עזה
מומלצים