שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

א-שיינע אפליקאציע

החיפוש אחר אפליקציות "יהודיות" הניב 750 תוצאות בגוגל סטור. אז הסמארטפון הוא אולי תועבה בעיניי רבני המגזר, אבל השטח מצביע באצבעות - והמפתחים לא נשארים מאחור: אפליקציות לאוכל כשר, לימוד גמרא, אמירת תהילים ואפילו שידוכים. צפו

מתי פעם אחרונה קראת את כל ספר התהילים – בלי לקרוא בעצמך כל פרק ופרק? ומה עושה תושב אילת שמטייל בעמק יזרעאל, וחשקה נפשו בפיצה? איך לומדים גמרא גם בתור בסופר – ומה עושים שדכנים-דור 5? האפליקציות למשתמש החרדי ממלאות את האפ-סטור, ומבהירות שגם אם מנהיגי המגזר מעדיפים את הסמארטפונים שלהם מנופצים – השטח עובד אחרת.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"אנו עדים לתופעה של חדירת הסמארטפונים לציבור החרדי, לאחר שבשנים האחרונות רבנים ניסו למנוע זאת", אומר מנכ"ל iApps, אורי סגל, בראיון לערוץ 20. לדבריו, הרבנים שהבינו כי אי אפשר עוד לעמוד בגזירה, הותאם עבור בעלי עסקים חרדים "סמארטפון כשר" עם אינטרנט מסונן, ומאז תעשיית האפליקציות היהודיות פורחת.

 

"בחיפוש ב-Google Play מצאנו 750 אפליקציות תחת מילות החיפוש: תורה, תנ"ך, בתי כנסת ודת, ואנחנו רואים שימוש הולך וגובר של החרדים בהן", מוסיף סגל. "בין האפליקציות הנפוצות ביותר - סידור התפילה, לימוד גמרא, שעות הדלקת נרות, כניסת שבת ואפילו מצפן שמכוון את המשתמש לכיוון שאליו צריך להתפלל".

 

 

אחת האפליקציות החדשות-יחסית היא "מה כשר", שאינה מיועדת רק לציבור החרדי – כי אם לכל מי שמחפש מסעדות כשרות. "האפליקציה מאגדת בתוכה עשרת-אלפים מסעדות עם רמות השגחה שונות, וקיימת אפשרות אפילו לדבר עם המשגיח של המסעדה, על מנת לוודא את רמת ההשגחה", מציין סגל. בהפעלת האפליקציה תוכלו לגלות על פי מיקומכם מהן המסעדות הכשרות הקרובות ביותר, ולקבל ניווט.

 

אפליקציה מעניינת נוספת היא "קוראים תהילים". 150 פרקים מרכיבים את ספר התהילים וזאת משימה לא פשוטה לקרוא את כולם בפעם אחת. כאשר ספר התהילים מחולק בין כמה אנשים, קל יותר לסיים אותו. עכשיו אפשר לעשות את זה גם דרך הטלפון: "כל משתמש שנכנס יכול לבחור את פרק התהילים המועדף עליו, והוא יורד באופן אוטומטי מרשימת הפרקים. כך יוצא איחוד בין יהודים מכל העולם, המסיימים ביחד את הספר".

 

ואיך עובדת אפליקצית השידוכים? צפו בכתבה בערוץ 20.
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 20
אפליקציה חברתית לקריאת תהילים?
צילום: ערוץ 20