שתף קטע נבחר

צילום: AFP

"מסר שני לארה"ב". סרטון עריפה של דאעש

אתמול הם הציגו הוצאה להורג של 250 סורים בצעדת מוות, כעת מפרסמים הג'יהאדיסטים עוד סרטון עריפת ראש - הפעם של שבוי כורדי, שנחטף עם 14 אחרים. בינתיים מתברר: האיסלאמיסטים עינו את העיתונאי שנרצח ג'יימס פולי בשיטת עינויים שבה משתמש ה-CIA

שעות אחרי פרסום צעדת המוות הסורית , מציג דאעש סרטון עריפת ראש חדש - עם עוד מסר לארצות הברית. זמן קצר לאחר פרסום הסרטון המחריד שבו נראתה הוצאה להורג של 250 חיילים סורים במדבר הסורי, הארגון הג'יהאדיסטי פרסם סרטון אזהרה מזעזע נוסף לארצות הברית, תחת הכותרת "מסר שני לאמריקה". בסרטון ניתן לראות עריפת ראש של חייל כורדי, אחד מ-15 לוחמים שחטף ארגון המדינה האיסלאמית. צפו בסרטון השבי והאיומים, לפני ההוצאה להורג.

 

האזהרה הראשונה של הארגון הייתה לפני עשרה ימים, וכותרתה הייתה "מסר לאמריקה". אז נראתה עריפת ראשו של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי ואיום ברצח אמריקני נוסף. בווידאו החדש נראים האיסלאמיסטים מפרסמים תחילה אזהרה כי ימשיכו לערוף ראשי אסירים, אם ארצות הברית תוסיף ותתמוך בכורדים במלחמתם נגד דאעש. הם לא בזבזו זמן וערפו את ראשו של אחד האסירים. ברקע נראה המסגד הגדול של מוסול, העיר הגדולה ביותר שאותה כבשו הג'יהאדיסטים.

 

הכוחות הכורדים נלחמים בדאעש מאז יוני, והמיליציות שלהם החלו לקבל לאחרונה סיוע משמעותי בנשק ממדינות המערב, ובהן ארצות הברית ובריטניה. בווידאו הלא מאומת, שאורכו 6 דקות ופורסם ב"דיילי מייל" הבריטי, האסירים שלבושים בכתום הדומה לזה של אסירי כלא גוואנטנמו נשמעים אומרים כי הם נלחמים עבור המיליציה הכורדית "פשמרגה" וכי ארגון ג'יהאדיסטי שבה אותם. חוטפיהם מדאעש קראו בסרטון למנהיגי הכורדים לשים קץ לברית עם המערב. 

השבויים הכורדים ()
השבויים הכורדים

ההוצאה להורג. ברקע: המסגד הגדול של מוסול ()
ההוצאה להורג. ברקע: המסגד הגדול של מוסול

בינתיים, נחשפים פרטים חדשים על העינויים שעבר העיתונאי פולי לפני שהוצא להורג. ב"וושינגטון פוסט" נכתב כי שוביו של פוליו עינו אותו בדומה לעינויים שמבצע ה-CIA. לפי הדיווח בפוסט, הם השתמשו כמה פעמים בטכניקת העינויים "Waterboarding" (הדמיית הטבעה וחנק) על פולי ולפחות שלושה שבויים אחרים.

 

ב-waterboarding, נועד ליצור תחושת מחנק וטביעה, ראש האסיר מכוסה במגבת, ואז שופכים מים על פניו. ה-CIA משתמש בטכניקה זו לחקירת מחבלים מאז הפיגוע במגדלי התאומים ב-11 בספטמבר 2001, למרות הביקורת החריפה מצד ארגוני זכויות אדם בעולם. בעיתון האמריקני נכתב כי פולי נחטף מצפון סוריה בנובמבר 2012, ולפי הדיווח הוא ויתר השבויים הוחזקו בראקה שבסוריה - העיר שדאעש הכריזה עליה כבירתה.

 

 
פולי. עינויים כמו ב-CIA ()
פולי. עינויים כמו ב-CIA

אתמול פרסם דאעש תמונות של המוני חיילים סורים שנפלו בשבי הארגון בסוף השבוע שעבר מובלים בטור כשלגופם רק תחתונים בדרך אל הוצאתם להורג. בסרטון נראים החיילים הסורים מובלים באזור מדברי כשאנשי דאעש מצלמים אותם לאות השפלה, דוחקים בהם למהר ולרוץ ומשמיעים לעברם קולות שרועים משמיעים כדי לזרז עדרי בקר. לאחר מכן נראים אותם חיילים יושבים במבנה סגור, מחכים לגורלם הבלתי נמנע.

 

הסרטון הועלה ליוטיוב, ואיש דאעש אישר כי הוא אותנטי. לפי דיווחים, מדובר בסרטון המתעד את הוצאתם להורג של לפחות חלק מ-250 חיילים שאותם חיסל השבוע הארגון, אחרי שלקח אותם בשבי בעת שהשתלט על בסיס חיל האוויר הסורי במחוז ראקה. ראקה הוא מעוזו של דאעש בסוריה, וממנו הוא יוצא לפעולות אלימות קשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים