שתף קטע נבחר

הודו: בת 15 מחתה נגד העוול לאביה ונרצחה

זקני הכפר אילצו את הנערה שנאבקה נגד הטרדות שחווה אביה "לירוק על האדמה וללקק אותה". יום לאחר קביעת העונש נמצאה גופתה. חשד שנאנסה ונרצחה

נערה בת 15 מכפר בהודו שמחתה נגד הטרדות שחווה אביה מצד זקני הכפר והושפלה על ידם נמצאה אתמול (יום ג') מתה במזרח המדינה. ברשת BBC הבריטית דווח כי גופתה נמצאה ליד מסילת רכבת במחוז ג'לפאיגורי, יום לאחר שבית הדין קרא לה ולאביה החקלאי ליישב מחלוקת.

 

עוד חדשות בעולם :

'ישן בחזית, לא פחד לחזור לסוריה' - ונרצח

אוקראינה הסכימה להפסקת אש קבועה

אחרי 30 שנה בכלא: זוכו מרצח ואונס ילדה

 

עם גילוי הגופה הגישה משפחתה תלונה למשטרה נגד 13 תושבים ושלושה חשודים נעצרו. המשטרה חושדת כי היא נאנסה ונרצחה. משפחתה מסרה כי הנערה אולצה "לירוק על האדמה וללקק אותה" - פעולה הנחשבת במדינה האסייתית לאקט של השפלה של הנאשם.

ילדות הודיות מפגינות נגד אלימות כלפי נשים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ילדות הודיות מפגינות נגד אלימות כלפי נשים(צילום: EPA)

קרובי המשפחה של הנערה אמרו למשטרה כי זקני הכפר "איימו על הנערה בהשלכות קיצוניות" כשמחתה נגד העוול שנעשה כלפי אביה. תושבים מקומיים סיפרו כי הנערה נעלמה כשהדיון היה בעיצומו ושגופתה נמצאה בבוקר שלמחרת.

 

ב-BBC טוענים כי ייתכן שהיריבות פוליטית בין התושבים המקומיים לבין זקני הכפר ומשפחת הנערה הביאו להסלמת העימות בין הצדדים. זקני הכפר הם תומכי מפלגת השלטון בעוד משפחת הנערה תומכת באופוזיציה.

 

בסוכנות הידיעות הצרפתית דווח כי הנערה ניסתה להציל את אביה מידי זקני הכפר בשל אי יכולתו לשלם הלוואה. מועצת הכפר טענה בפני כלי תקשורת מקומיים כי לא הייתה מעורבת במותה של הנערה.

 

בתי דין לא רשמיים בכפרים בהודו מטילים לעתים עונשים על תושבים שמואשמים בהפרת קודים מסורתיים של החברה ההודית. מוקדם יותר השנה נאנסה צעירה בת 20 מהודו על ידי 12 גברים כעונש על כך שנאפה עם גבר אחר. את העונש החמור הטילה עליה מועצת הכפר סובאפור לאחר שלא הצליחה לשלם את הקנס שהוטל עליה בשל בגידתה. הצעירה נזקקה לטיפול רפואי והמשטרה הצליחה לעצור את הגברים החשודים במעורבות במקרה.

 

ראש הכפר סובאפור כינס ישיבה דחופה ביום חמישי כדי לדון במקרה. לאחר הישיבה נעצרו הגבר

והאישה ונקשרו לעצים והקשיבו כיצד מועצת העיר קונסת כל אחד מהם ב-25 אלף רופי (כ-400 דולר) על ניהול הרומן. הוריה של הצעירה הסבירו למועצה כי אין ברשותם את הסכום האמור, והם אינם יכולים להשיגו או לעמוד בו.

 

בתגובה, ראש הכפר החליט להמיר את הקנס באונס הצעירה על ידי תריסר גברים. לאחר הוצאת הוראתו לפועל, נאלצה הצעירה לקבל טיפול רפואי ואושפזה בבית חולים. הגבר שוחרר אחרי שהבטיח לשלם את הקנס תוך שבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הפגנה נגד אונס בהודו
צילום: AFP
מומלצים