שתף קטע נבחר

הישרדות בטבע ומשחקים של פעם: החוגים הכי מיוחדים

בלט? ג'ודו? זה כבר מזמן פאסה. ההורים של היום מחפשים לילדים שלהם את החוג הכי מיוחד. עינת שגיא-אלפסה בדקה איפה אפשר למצוא חוגי שייט וסינית, מה זה בדיוק "משחקים של פעם" וכמה כל זה עולה

שנת הלימודים רק החלה, וכבר ההורים והילדים מתרוצצים בחיפוש אחר החוג המושלם. פעם זה היה פשוט, והסתפקנו בבחירה בין בלט, ג'ודו, פסנתר או ציור. היום המבחר הולך וגדל ולצד החוגים הסטנדרטיים החלו לפרוח חוגים ייחודיים שמעשירים את עולמם של הילדים ומעניקים להם חוויה נוספת.

 

<<כל החדשות, הטורים, המדריכים והכתבות בעמוד הפייסבוק של ynet הורים>>

 

חוזרים ללימודים בערוץ הורים :

חשוב לדעת: מה מותר ואסור לגבות מההורים

120 תלמידים בכיתה: כך ייראה ביה"ס בעתיד

איפה השיעורים הפרטיים הכי יקרים בארץ?

 

המבקרים את התופעה, אומרים כי ההורים נעשים משרתים לכל גחמה של הילדים,

בעוד הילדים נעשים צרכנים תובעניים שסף הריגוש שלהם הולך וגובה כל העת. מנגד, ישנה תפיסה הרואה בכל חוג באשר הוא אפשרות לילד לפתח תחומי עניין וכישורים הייחודים לו, וכתוצאה מכך הבטחון העצמי של הילד גדל. כך או כך, צריך לזכור שאין מדובר בסך הכל בחוג, שהמטרה הראשונית שלו היא לגרום לילד הנאה.

 

אספנו לפניכם פרטים על כמה מהחוגים הכי מעניינים שיש:

 

משחקים של פעם

למי מתאים? לילדים שאוהבים לשחק בחוץ, או דווקא לכאלה שהוריהם שואפים שיכירו את העולם שמחוץ למסך המחשב, הטלוויזיה והסמארטפון.

 

מה לומדים? שרון ונטע טסלר לקחו על עצמם משימה ללמד את ילדי דור האינטרנט את משחקי השכונה ששיחקנו בילדותינו. בין המשחקים שהילדים יגלו בחוג: קפיצה בחבל , תיפסוני , שבע אבנים , חמש אבנים , כדורגל סיני , מחניים , שלושה מקלות , שלום אדוני המלך, עמודו , משיכות חבל, קפיצות בגומי, שני כלבים ועצם, פרה עיוורת, אצבע שחורה, שלום הגידי פיפ, הדוב הגדול, אחת-שתיים-שלוש דג מלוח ועוד.

 

גילאים? החוג מיועד בעיקר לגילאי חמש עד תשע, אך מתאים לכל הגילאים.

 

איפה? גבעת ברנר

 

כמה? 200 שקלים לשבעה מפגשים

 

כדאי לדעת: נטע, גננת במקצועה, ושרון, מאמן טניס, רואים את החוג כיותר חברתי ופחות תחרותי. במסגרת החוג הילדים לומדים ערכים, שיתוף פעולה, לכבד אחד את השני וגם להפסיד בכבוד. בסיום כל שנה נערכת מסיבה גדולה עם הילדים והוריהם למשחקים משותפים, בסופה מקבל כל ילד תעודת הערכה, מדליה ומתנה.

  

חוג הישרדות בטבע

 

למי מתאים? לחובבי טבע אמיתיים שאינם יודעים מורא ולכאלה שמתכננים עוד כמה שנים לקחת את המיליון בתוכנית "הישרדות".

 

מה לומדים? תלמידי החוג יוצאים למסע מרתק, תחילה בסביבה הקרובה ולאחר מכן בשדה, בחורשה וביער. באמצעות משחקים, טיולים בטבע והרבה כיף, הילדים לומדים טכניקות מחייה פרימיטיות. במהלך החוג ילמדו להקים מחסה בטבע, להדליק מדורות ולבשל תבשילי שדה, לסנן ולטהר מים, לזהות צמחי מאכל ולעקוב אחר חיות בר, לעבוד עם סכין מחנאות ולירות בקשת, בכלי נשיפה וברוגטקה, ועוד שלל מיומנויות שיסייעו להם לשרוד בקלות בטבע.

 

גילאים? תלמידי כיתות א'-ו'

 

איפה? באזור הצפון ובאזור המרכז, על פי דרישה

 

כמה? 200 שקלים לחודש ותשלום חד פעמי של 200 שקלים עבור ביטוח וציוד

 

כדאי לדעת: בית הספר הוקם על ידי גיא סרוסי בשנת 2010 מתוך רצון לחבר את הילדים והנוער אל הטבע ממקום מרתק ואתגרי תוך העצמתם והקניית כלים להסמכות עצמית ואזרחות טובה. עבודה עם ילדים היא חלק מפעילות בית הספר לצד עבודה עם נוער בסיכון, תנועות נוער, מבוגרים וכוחות הבטחון.

  

יצירות מתוקות

 (צילום: ורד פריס) (צילום: ורד פריס)
(צילום: ורד פריס)

למי מתאים? לחובבי אפייה, לאמנים בנשמתם שאוהבים ליצור בחומרים טעימים, ולכל מי שאוהב מתוק.

 

מה לומדים? בחוג ילמדו הילדים לשלב אנימציה בתלת מימד באפייה. החוג מספק תעסוקה יצירתית המשלבת פרקטיקה והתנסות אמתית במטבח הקונדיטוריה. במסגרת הפעילות יצרו הילדים מגוון של מטעמים שיוגשו בצורה אומנותית, תוך שימוש בחומרי יצירה וגלם איכותיים המתאימים למאכל כמו: בצק סוכר, סוכריות צבעוניות, חומרי זיגוג, שוקולד ועוד.

 

גילאים? בני שש עד 14

 

איפה? סניף הוד השרון של רשת Spices

 

כמה? 280 שקלים לחודש. החוג מתקיים בשלושה מחזורים בני שלושה חודשים.

 

כדאי לדעת: לצד העשייה האומנותית יקבלו הילדים טעימה מתוקה מעולם הקונדיטוריה, כאשר יתאפשר להם לחקור, להריח ולטעום את החומרים השונים. החוג ילמד וייתן לילד כלים לשילוב בין דרך המחשבה, היצירה והדמיון תוך קבלת תוצר סופי שיצרו במו ידיהם אשר משקף את מחשבותיהם.

 

חוג שייט מפרשיות לילדים - אופטימיסט

למי מתאים? לחובבי ים וטבע ולחובבי ספורט אתגרי.

 

מה לומדים? החוג מלמד מיומנויות הפלגה בסירת מפרש מדגם אופטימיסט. במהלך החוג יכירו הילדים מושגי יסוד בימאות, היכרות עם מצבי ים, רוחות, זרמים, גלים, חבלים ועוד.

 

גילאים? שמונה עד 12

 

איפה? מרכז דניאל לחתירה - מרכז ספורט וחינוך ימי הממוקם על נחל הירקון בתל אביב

 

כמה? מתחילים: 235 שקלים לחודש (מפגש אחד בשבוע); מתקדמים 355 שקלים לחודש (שני מפגשים בשבוע); שייט תחרותי: 485 שקלים לחודש (שלושה מפגשים בשבוע)

 

כדאי לדעת: החוג מעניק פעילות חווייתית יוצאת דופן, חינוכית, מעשירה ומעצימה לילדים ונוער.

  

לימודי סינית

למי מתאים? לילדים שמשפחתם נוסעת הרבה לחו"ל, לכל מי שחושב בעתיד על קריירה בינלאומית מצליחה ולכאלה שאוהבים את תרבות המזרח הרחוק.

 

מה לומדים? הילדים לומדים סינית בהתאם לעיקרון הבסיסי של כל שיעורי ברליץ בארץ ובעולם - כל השיח בכיתה הוא אך ורק בשפה הנלמדת. משלבים משחק עם לימוד שהוא בעיקרו ויזואלי - דרך הצבעה על חפצים, תנועות, שירים, ריקודים, משימות בקלפים, ציור - והכול בסינית.

 

גילאים? ארבע עד 11

 

איפה? הקורס לסינית ייפתח על פי דרישה במרכזי הלימוד של ברליץ: ת"א, ר"ג, ראשל"צ מרכז, ראשל"צ מערב, רעננה, ירושלים, ב"ש, אשדוד וחיפה.

 

כמה? 347 שקלים לחודש (מפגשים שבועיים בני שעה וחצי)

 

כדאי לדעת: בברליץ מציעים חוגי שפות נוספים לילדים: ספרדית, צרפתית, ערבית וכמובן אנגלית. כל השיעורים מתקיימים בקבוצות של עד שמונה ילדים, בהם הילדים מחולקים לקבוצות לפי רמה וגיל.

 

חוג קרקס

 (צילום: דפנה קפלן) (צילום: דפנה קפלן)
(צילום: דפנה קפלן)

למי מתאים? לילדים הרפתקנים שתמיד נמשכו לעולם הקרקס.

 

מה לומדים? החוגים כוללים מגוון רב תחומי של מקצועות הקרקס בחלוקה לפי גיל: מקצועות אוויר (אקרובטיקה, טיסו, טרפז וחישוק, חבל אווירי, טרפז מעופף), מקצועות קרקע (אקרובאלאנס, טרמפולינה, תרגילי גמישות וכוח), מקצועות שיווי משקל (הליכה על חבל וקביים, רולה בולה, רכיבה על חד אופן, ומיומנות נוספות כו ג'אגלינג, ריקוד, ליצנות ותיאטרון קרקס.

 

גילאים? שלוש עד 18

 

איפה? קרקס פלורנטין, הכפר הירוק

 

כמה? טרום קרקס (לבני 3-5): 275 שקלים למפגש אחד בשבוע בן חצי שעה; חוג קטנטנים (לבני 5-7): 290 שקלים למפגש אחד בשבוע בן 45 דקות או 470 שקלים לשני מפגשים; חוג ילדים (לבני 8-11): 330 שקלים למפגש אחד בשבוע בן 75 דקות או 528 שקלים לשני מפגשים.

 

כדאי לדעת: חניכים מצטיינים בחוגים (מגיל 8 ומעלה) משתתפים בנבחרת הייצוגית של קרקס פלונטין באירועים מיוחדים, מופעים ופסטיבלים. החוג תורם רבות לילדים מבחינת שיפור הביטחון העצמי, מסייע מאוד ליכולת השכלית והמוטורית ומתאים לכל הילדים באשר הם.  

  

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוג הישרדות. לחובבי טבע אמיתיים
מומלצים