שתף קטע נבחר

עובדי ביטחון בתחנת "אל על" בלונדון נתפסו לאחר שצרכו סמים

כעשרה עובדי חברת התעופה, בהם גם עוזרי קב"ט ואחרים האוחזים בתפקידים רגישים ביותר, נתפסו לאחר שעשו שימוש בסמים ונכשלו בבדיקות שתן ופוליגרף. אל על: "ככל שיידרש הם יטופלו משמעתית על ידי נציבות שרות המדינה"

כעשרה עובדים בתחנת חברת אל על בלונדון הודחו מתפקידם, לאחר שנכשלו בבדיקת שתן לאיתור סמים שנערכה להם במפתיע. כך נודע היום (ג') ל-ynet. העובדים, חלקם מכהנים בתפקידי עוזרי קב"ט, נכשלו גם בבדיקות פוליגרף שנערכה להם, ובקרוב יטופלו משמעתית על ידי נציבות שירות המדינה. 

 

מדובר בתפקיד בעל רגישות גבוהה ביותר, אשר בתהליך הקבלה הראשוני אליו עוברים המועמדים מבחנים פסיכוטכניים וראיון אישי של נציג אל על והאחראית על הגיוס בחברה. במשך יותר מחודש, ובאופן יומיומי, נפגשים המועמדים לקורס הכשרה, במהלכו סוקרים התראות מודיעיניות, מתרגלים אירועים בטחוניים ולומדים את נהלי החברה בעבודה עם אזרחים זרים שעולים על הטיסות לישראל ועובדים מקומיים שמספקים שירותי קרקע למטוסי החברה.

 

בעקבות המקרה החמור שבעקבותיו כאמור הודחו העובדים מתפקידיהם, מתח אחד העובדים בלונדון ביקורת על הנהלת חברת התעופה שלדבריו התפשרה על מועמדים "פחות איכותיים" שהתקבלו לעבודה. "מתחילים היום קורס הכשרה עם 65 מועמדים בלבד ובכך איכות המועמדים יורדת בכל שנה", הוא סיפר. "העובדים מוצגים לרשויות כעובדי משרד החוץ לצורכי אישורי עבודה וויזה, וזה פוגע תדמיתית במדינת ישראל ומגביר את הביקורות עלינו".  

 

באתר אל על מוצגות דרישות הסף לתפקיד, השופכות אור על העירנות והחדות הגבוהה ביותר לה נדרשים האוחזים בתפקידים הללו: "מכלול רב של בדיקות בטחוניות המבוצעות לנוסעים ולמטענים הטסים לארץ, במגמה למנוע פיגועים בתעופה ובכלל. התפקיד מחייב מקצוענות, אחריות, מסירות, התמדה, עבודה בצוות וכן עבודה תחת לחץ", נכתב באתר. בנוסף נדרשים המועמדים להיות בני 22 ומעלה, אחרי שירות צבאי מלא ובעלי אזרחות ישראלית.  

 

"יש רענונים בתחנה עצמה כל מספר חודשים", סיפרה עובדת באחת מתחנות באירופה. "לא צריך לחזור לארץ בשביל זה. בנוסף יש כל הזמן תרגילים שעורך הקב"ט ויש תרגילים שנעשים על ידי השב"כ כל כמה חודשים. באופן שוטף השב"כ מאוד דומיננטי בעבודה שלנו, הם מבצעים ביקורות פתע ושואלים שאלות כדי לראות שכולנו בקיאים בהנחיות ובנהלים".

 

מאל על נמסר בתגובה: "מערך אבטחת התעופה הישראלית מבצע בדיקות שגרתיות לאיתור סמים בקרב עובדיו ברחבי העולם. במסגרת בדיקה בתחנת לונדון אותרו ממצאים המחייבים בדיקה בקרב מספר עובדי ביטחון. הדבר נבדק בימים אלה. עד למיצוי הבדיקה העובדים הרלוונטיים אינם מופעלים במסגרת מערך אבטחת התעופה ובסופו של דבר ככל שיידרש יטופלו משמעתית על ידי נציבות שרות המדינה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים