שתף קטע נבחר

יעלון: אין מלחמות זולות, זה עולה מיליארדים

"צוק איתן" הסתיים אבל מלחמת התקציב נמצאת בעיצומה. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אומר הבוקר כי "אנו זקוקים לעוד סוללות כיפת ברזל ומערכות נוספות. כן, זה עולה מיליארדים". הוא התייחס גם למכתב הסרבנים של יוצאי 8200: "מדובר במעשה פוליטי"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אומר הבוקר (יום ב') כי מערכת הביטחון זקוקה למיליארדי שקלים: "תקציב הביטחון נפגע קשות בשנתיים האחרונות מסיבות פוליטיות. זה לא עניין של תוספת אלא תיקון עיוות וכיסוי הוצאות 'צוק איתן'. אם לא נעשה זאת, זה יהיה בלתי אחראי", אמר בכנס הסייבר הבינלאומי המתקיים באוניברסיטת תל אביב.

 

עוד בחדשות:

נתניהו: מיליארדים לביטחון הצילו את הכלכלה

תעלומה: מי רצח את האישה מיפו?

 

לדברי יעלון, "ביטחון עולה כסף, אין מלחמות זולות. אנו זקוקים לעוד סוללות כיפת ברזל ומערכות נוספות. כן, זה עולה מיליארדים. חישבו על העלות האלטרנטיבית הכלכלית - למה היו גורמים 4,500 טילים ללא הגנת כיפת ברזל? נסו לדמיין את צה"ל ללא יכולות מודיעין שאפשרו תקיפות מהאוויר מהיבשה ומהים. גם

זה עולה מיליארדים. דמיינו מדינת ישראל ללא מכשולים של הגנה בגבולותינו. גם זה עולה מיליארדים".

 

הוא התייחס גם למכתב הסרבנים של יוצאי יחידה 8200: "דילמות אתיות ומוסריות הן חלק מהדיון שצריך להתבצע בתוך הצבא, אך שימוש לצרכים פוליטיים איננו קביל, זו עבירה. איש מהם לא שירת בצוק איתן. לכן ברור שמדובר במעשה פוליטי. אחרון החותמים על המכתב שירת במילואים ב-2009. אם למפקד וחייל יש התלבטות מוסרית כלשהי, עליו לפנות למפקדיו".

 

"אני מכיר את יחידה 8200. קצינים וחיילי היחידה עושים עבודת קודש שהצילה חיים רבים. הוריתי לרמטכ"ל לטפל בחתומים על המכתב כעבריינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר יעלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים