שתף קטע נבחר

מחאה תל-אביבית: גם החילונים זועקים "שאבעס"

קבוצת צעירים התאגדה למחאה ברחובות תל אביב וברשתות החברתיות, נגד שופטי בג"צ ושר הפנים, שבהחלטותיהם מביאים לסגירת המרכולים בעיר ביום המנוחה. דף הפייסבוק של "שאבעס" צבר מאות לייקים בשבועיים וחצי של פעילות, וכעת משחררים הצעירים ראפ-מחאה. צפו

 

 

המאבק סביב פתיחת בתי עסק בשבת לא עוצר בבית המשפט. תחת השם "שאבעס" יוצאת קבוצת צעירים למחאה ברחובות תל אביב וברשתות החברתיות, נגד שופטי בג"צ ושר הפנים, שבהחלטותיהם מביאים לסגירת המרכולים בעיר ביום המנוחה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

דף הפייסבוק של "שאבעס" צבר מאות לייקים בשבועיים וחצי של פעילות, אל דוכני המחאה של הקבוצה בתל אביב עצמה הגיעו בימי שישי האחרונים עשרות תומכים, וכעת משחררים חבריה שיר ראפ וסרטון המתארים את מצוקת התושבים. מאחורי הפרויקט עומד אייל דיקמן, סטודנט ומלחין מוזיקה לתיאטרון בתל אביב, ומנהיג הרכב הראפ-קומדי "Flaska Rhymes".

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

אף שהעילה הרשמית שבשמה הולכת ומתהדקת הטבעת המשפטית על העסקים הפועלים בשבת, היא בכלל סוציאלית - "שאבעס" ממקדת את מאבקה בכפייה הדתית. "איך הצליחו להפוך את יום שישי לכיפור", מתאונן דיקמן - ודמות "חרדית" עונה לו: "אחרי שמונה ימים עשיתי לך ברית מילה, אז תאלץ להסתדר בלי סוּפּרים בצהלה".

 

מי חבר של שר הפנים?

בסרטון נראה צעיר תושב העיר רץ למכולת רגע לפני כניסת השבת, ואוסף מהמדפים במהירות מצרכים ומוצרי מזון בסיסיים ליממה הקרובה,

אך כשהוא מבקש לשלם עליהם, מניח בפניו אדם חרדי בתפקיד הפקח, את השלט "קופה סגורה" - ומתרברב כי הוא "חבר של שר הפנים".

 

התוצאה: ארוחה רומנטית סביב שולחן שעליו קופסת שימורי טונה בלבד, וכדי להציל את המצב מציע הגבר לאהובתו לאלתר מתכון לדג מבושל - כמו עם מנות הקרב בצבא.

 

"מה זה שאבעס?" נכתב בדף הפייסבוק. "שאבעס זה החלב שקנית בשבת בבוקר, שאבעס זה החופש להתחתן עם מי שתבחרו, שאבעס אלו האורות שרואים מחלון אוטובוס שנוסע בשישי בערב, שאבעס זה מצעד הגאווה, שאבעס היא מסעדה שלא משלמת בשביל פיסת נייר על הדלת כניסה - שאבעס היא אתם ואנחנו בדרך לא פשוטה להתנתק מכפייה דתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים