שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רמת השרון: 335 דירות חדשות במערב העיר
  ועדות התכנון הפקידו להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה במתחם שתיל שבדרום-מערב רמת השרון, בקרבת השדות שליד בסיסי גלילות. השכונה תוקם בצמוד לשכונה קיימת, המאופיינת בצמודי קרקע, ותכלול גם בנייה רוויה. כ-20% מכלל הדירות יהיו קטנות ומיועדות לזוגות צעירים

  שכונת מגורים חדשה ליד בסיסי גלילות ברמת השרון: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב הודיעה היום (ג') כי החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית לבניית 335 יחידות דיור חדשות במתחם שתיל בעיר. מדובר בתוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה, במתחם הממוקם בקרבת השדות שליד בסיסי צה"ל ומתחם הקולנוע "סינמה סיטי" בדרום-מזרח רמת השרון.

   

  עוד כתבות על רמת השרון בערוץ הנדל"ן :

   

  במסגרת התוכנית, ייבנו בתי מגורים בגובה 8-11 קומות, לצד בנייה צמודת קרקע וכן אזור של מסחר ותעסוקה. הבתים צמודי הקרקע ייבנו בצמוד לבתי מגורים קיימים בעלי אופי דומה; הבניינים בגובה 8 קומות יוקמו לאורך רחוב ז'בוטינסקי המרכזי שבמתחם; והבניינים בגובה 11 קומות ייבנו בחלק המרכזי והמערבי של המתחם הגובל בשטחים הפתוחים.

   

  בסך הכל, מתוך 335 הדירות החדשות כ-20% מהן צפויות להיות קטנות, בשטח כולל של 75 מ"ר, לטובת זוגות צעירים ומשפחות בתחילת דרכן. במרכז המתחם מציעה התוכנית שטח של 5 דונם למבנה ציבור ופארק גדול על שטחי המשתלה הקיימת. הפארק יתחבר לציר ירוק ברוחב של 20 מטרים המלווה את רחוב ז'בוטינסקי.

   

  מ-150 דירות ל-335 יחידות

  ממשרד הפנים נמסר שבעבר, הוועדה המחוזית דנה בתוכנית לשטח זה אשר הציעה 150 יחידות דיור בלבד. ואולם, הוחלט לדחות תוכנית זו מפאת צפיפותה הנמוכה, אשר לא תאמה את הוראות תוכנית המתאר הארצית (תמ"א 35). "התוכנית המוצעת כעת מאפשרת חזית מסחר ותעסוקה לאורך רחוב ז'בוטינסקי, במטרה לחזק את ציר הרוחב המחבר את העיר הוותיקה עם אזורי הבנייה שיתהוו בעתיד ויהיו חלק ממנה", הסבירו במשרד.

   

  דובר העירייה, גונן אליאסי, משחזר: "תוכנית שכונת השתיל עברה שינויים לאורך השנים. במקור הייתה מיועדת ל-150 צמודי קרקע, ובהמשך ביקשה הוועדה המחוזית להגדיל את הצפיפות ולהתאימה לתמ"א 35. לפיכך, התוכנית גדלה ל-250 יחידות דיור ומאוחר יותר ל-324 יחידות דיור". אלא שלדבריו, בתחילת ספטמבר המליצה הוועדה המקומית לחזור לתוכנית המקורית של 150 יחידות דיור. בכך הציגה הוועדה המקומית את התנגדותה להחלטה לבנות 335 יחידות.

   

  יצוין כי בימים אלה מתגבשת תוכנית המתאר הכללית של רמת השרון, לצד תכנון מתארי של מערב העיר. "למתחם זה, הממוקם על התפר שבין הוותיק והעתידי, ישנה חשיבות ומשמעות לא מעטות", הסבירו בוועדה המחוזית בתל-אביב. על תכנון התוכנית הופקדו משרד גורביץ' אלונים ואדריכל העיר ארז טל.

   

  בשבוע שעבר כינסה עיריית רמת השרון כנס תושבים ובו שיתפה אותם בהכנות לתוכנית המתאר העירונית לשנת 2035. תוכנית זו קובעת את השימושים, התכליות וייעודי הקרקע בתחום כל שטחי העיר, ובמהלך המפגש התמקדו בעיקר סביב אפיקי פיתוח שונים במערב רמת השרון, תוך שמירה על אופי הבנייה בעיר הוותיקה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום באדיבות עיריית רמת השרון
  רמת השרון. צפויה לשדרוג
  צילום באדיבות עיריית רמת השרון
  מומלצים