שתף קטע נבחר

קרב הירושה: מי יהיה שר הפנים ומי יקודם לשר?

השרים ארדן וכץ עשויים לקבל קידום ולעבור למשרד שמפנה השר גדעון סער, שהודיע על פסק זמן מהחיים הפוליטיים. במקביל נפתח הקרב על תפקיד השר שהתפנה - והמועמדים הם גילה גמליאל, יריב לוין ומירי רגב. ואולי בכלל מישהו מיש עתיד?

דקות אחרי הודעת הפרישה הדרמטית של שר הפנים, גדעון סער , בליכוד כבר החל קרב הירושה על התיקים. אמש (ד'), אחרי ההודעה של סער על פסק זמן מהחיים הפוליטיים והגשת ההתפטרות מהכנסת כבר אחרי החגים, בליכוד החל המאבק סביב התיקים. בנוסף, מעריכים כעת במפלגה כי נתניהו יקדים את הפריימריז, כיוון שאין איש שנושף בעורפו.

 

תיק הפנים, שנחשב לתיק יוקרתי שעשוי גם להניב רווח פוליטי במסגרת העבודה מול ראשי רשויות מהליכוד - נראה כמיועד בשלב זה לשר התקשרת גלעד ארדן, ששמו עלה באחרונה כמי שעשוי לשמש שגריר באו"ם. "אם ראש הממשלה ירצה עכשיו לשמור על אנשים בליכוד, וצריך להיות לו רצון כזה, הוא ייתן לגלעד את תיק הפנים וידאג שהוא יישאר עכשיו בארץ", אמרו במפלגה.

 

 

סער מכריז על פסק זמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סער מכריז על פסק זמן(צילום: מוטי קמחי)

השר סער מוקף בתומכים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר סער מוקף בתומכים(צילום: מוטי קמחי)

 

גורמים נוספים בליכוד העלו את האפשרות שנתניהו יעביר את תיק הפנים דווקא לשר התחבורה ישראל כץ. "הוא יכול לרצות את ישראל כץ כרגע ולהציע לארדן את תיק התחבורה", אמר בכיר בליכוד.

 

אלא שתיק הפנים, שיפתח את הקרב על שדרוג התיקים, יסמן גם זירה נוספת של מינוי שר נוסף לתיק שיתפנה. נשאלת השאלה אם נתניהו ימנה את אחד מחברי הכנסת או יעדיף לקדם את אחד מסגני השרים.

 

יו"ר הקואליציה יריב לוין מחזיק בהבטחה מנתניהו להיות שר אם יתפנה משרד בממשלה. לוין, נגד רצונו, לקח על עצמו את תפקיד יו"ר הקואליציה בתחילת הקדנציה הנוכחית, אך נתניהו הבטיח לו תפקיד בהמשך. אלא שחוץ מלוין, גם ח"כ גילה גמליאל קיבלה הבטחה להיות שרה עוד בקדנציה הזאת, ובכנס שנערך שלשום בקריית שמונה, נתניהו השיב לפעיל שכינה אותה "סגנית השר": "למה אתה מגביל?" - ככל הנראה ברמיזה לקידום אפשרי שלה לשרה.

 

ח"כ יריב לוין. הבטחה מנתניהו (צילום: יוגב אטיאס וחגי דקל ) (צילום: יוגב אטיאס וחגי דקל )
ח"כ יריב לוין. הבטחה מנתניהו(צילום: יוגב אטיאס וחגי דקל )

 

ח"כ גילה גמליאל. הבטחה מנתניהו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ח"כ גילה גמליאל. הבטחה מנתניהו(צילום: ירון ברנר)

 

ח"כ מירי רגב. רואה עצמה מועמדת (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ח"כ מירי רגב. רואה עצמה מועמדת(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

יחד איתם ניצבת יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב, שבסביבתה אמרו כי מיקומה בפריימריז מציב אותה כמועמדת טבעית וראויה לתפקיד שרה.

 

אבל כשהח"כים ינהלו קרב ירושה, אומרים גורמים בקואליציה, ייתכן ששר האוצר יאיר לפיד יציב דרישה לקבל תפקיד

 של שר נוסף בשל גודלה של מפלגתו, לעומת ישראל ביתנו של השר אביגדור ליברמן, שהתפצלה מהליכוד. 

 

"אם נתניהו רוצה לחסוך לעצמו כאב ראש הוא יסתפק במינוי שר פנים בלבד. ההערכה היא שנתניהו ירצה להקדים את הפריימריז מיד לאחר החגים והתקציב. עכשיו יותר מתמיד זה הזמן שלו לעשות את זה", אמרו בליכוד.


פורסם לראשונה 17/09/2014 23:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן, "ידיעות אחרונות"
השר סער בכניסה לביתו
צילום: יובל חן, "ידיעות אחרונות"
מומלצים